15 речей, якими ми досі користуємося, а вже час викинути їх на смітник

Ми без сумніву викидаємо до сміття зіпсовану їжу, бо знаємо, що вона зашкодить організму. Та у нас вдома ще є безліч речей, які давно час викинути. Але ми цього, чомусь, не робимо.

Тутка обнишпорив свій дім, і знайшов там 15 речей, яких варто швиденько позбутись. От у цю ж хвилинку.

Туш для вій

Косметичні засоби для очей мають найкоротшу тривалість життя. При користуванні тушшю мікроби з повік оселяються на щіточці. І за кожного нанесення розносяться далі й далі. Фахівці радять змінювати туш для вій кожних 3 місяці, адже тривале використання однієї туші може призвести до запалення ока.

Тональний крем

викинути

В загальному тональною основою для шкіри можна користуватися до 1 року, враховуючи спосіб використання і зберігання. Та продукт у коробочці, який вимагається наносити спонжем або пальцями, не можна зберігати довше 6 місяців. Пояснюється це тим, що при контакті з повітрям і вашою шкірою спори бактерій потрапляють у засіб і спричиняють розгортання акне та проблем зі шкірою.

Читайте також: 3 головних закони фізики. Навчіться застосовувати їх у житті – і все зміниться!

Ґумки для волосся

викинути

Полотняні прикраси для волосся за тривалого носіння можуть серйозно пошкодити волосся. Якщо ж їх ґумові товаришки надірвані або з одного боку пошкоджені, в цьому місці волосся може заплутуватися і так само пошкоджуватися.

Вологі серветки

Вологі серветки для дезінфекції люди можуть зберігати відкритими до 1 року, все ж усе може залежати від фірми самого виробу. Після відкривання вони втрачають свої антибактеріальні властивості. Та за неправильного зберігання варто одразу їх викинути: в надто теплому чи холодному приміщенні серветки додатково заражуються мікробами й пліснявою.

Плямовивідник

викинути

Гелі для виведення плям зберігають свої корисні властивості 6 місяців після початку їх використання. Порошок може простояти й довше, якщо зберігати його у сухому місці. Тягучий і в’язкий засіб треба одразу викидати.

Йоржик для туалету

Такий непримітний предмет роками замешкує поряд з нами. Та навіть при щотижневому його очищенні вам варто розуміти, що йоржик — розплідник бактерій і мікроорганізмів. Варто замінити його, якщо колір пожовтіє або щетина стає деформованою.

Шторка для душу

викинути

Так, і вони забруднюються, а що гірше — на них оселяється пліснява. Радимо щомісяця її мити, а щороку змінювати на нову.

Ґумові іграшки для купання

Такі цяцьки варто замінювати кожні 2-3 місяці: всередині вони покриваються пліснявою і можуть бути небезпечні для дитини. Щоб продовжити життя цим милим качечкам, мийте їх кип’яченою водою з плямовивідником щоразу після використання. А найкраще — заліпіть клеєм дірочки знизу іграшки, щоб туди не потрапляла вода.

Тефлоновий посуд

викинути

Прослужать 2-3 роки, потім доведеться їх викинути. Подальше використання тефлонового посуду може становити загрозу здоров’ю, адже тефлон виділяє до 6 різних видів токсичних газів.

Силіконова кухонна щіточка

Силікон стійкий до високих температур, та за частого нагрівання він починає плавитися. До слова, він досить м’який і може почати деформуватися вже під час самого процесу готування їжі. Щоб уникнути потрапляння шматочків силікону до їжі, такі щіточки рекомендується змінювати кожних 2 роки.

Тертки для овочів

викинути

Дуже важко ідеально вичистити такий кухонний інструмент і вимити всі мікроби, що живуть у дірочках. До того ж леза з часом притуплюються і втрачають свою ефективність. То де вже там говорити про якість приготування страви? Змінювати їх варто кожних 3-4 роки.

Губки для миття посуду

Всім відомо, що поролонові губки для посуду — розплідники для бактерій та навіть плісняви. Тонші їх варіанти варто замінювати щотижня, а товстіші — кожних 2 тижні.

Спідня білизна

викинути

Радимо викидати таку спідню білизну, яка вкрилася дірками чи набула неприємного запаху. Виявляється, що кишкова паличка мешкає навіть на випраних речах. Звісно, це не дуже гігієнічно, тож оптимальний термін використання спіднього – 1 рік. Те ж саме можна сказати й про трусики типу бікіні чи танга, проте такі види білизни варто змінювати ще частіше: за дуже тісного контакту зі шкірою вони ризикують кишіти великою кількістю бактерій.

Гігієнічні прокладки та тампони

викинути

Вони також мають термін придатності, який одні виробники вказують на пакуванні (3 роки), а інші не вказують взагалі. Не варто тримати такі засоби більш як 2 роки, адже потім на них неминуче оселяться грибок та бактерії (навіть якщо і невидимо). Не варто тримати предмети для жіночої гігієни у ванній, бо там вони поглинають зайву вологу.

Бритви

Їх радять змінювати ще частіше, аніж ми собі гадали. До прикладу, виробник бритв для жінок Gilette Venus рекомендує змінювати голівку кожних 1-2 тижні, якщо виробом користуються щодня. Тим, що іноді її використовують, — місяць-півтора. Використання притупленої бритви призводить до порізів, подразнень шкіри та врослого волосся.

А як довго ви користуєтесь цими предметами? Що, на вашу думку, ще варто кожному з нас викинути з дому?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 речей, якими ми досі користуємося, а вже час викинути їх на смітник