14 модних трендів в інтер’єрі, від яких ні користі, ні затишку

Що може бути краще за дизайн власного дому, продуманий до деталей, з усіма хитромудрими новинками та модними рішеннями. Але нове житло має бути придатним насамперед для життя, а не лиш для фотографування. І не для заздрості сусідів.

Тутка поділиться з вами непрактичними дизайнерськими розробками. Читаємо і мотаємо на вус.

Барна стійка

дизайн

Незручна кухонна деталь: заважає їсти, за нею незручно сидіти, готувати їжу. А ще такий дизайн розрізає простір і не додає йому жаданої розкоші.

  • Радимо звернути увагу на гарнітури “острів”. Якщо коротко, то це і місце для роботи, і для перекусу, там легко зберігати посуд і поділити приміщення на зони.

Відкриті полиці

дизайн

Відкриті полички перетворилися на прокляття для багатьох господинь. Найгірше, якщо це рішення було зреалізоване на кухні. Те, що на зображенні виглядає мило і затишно, вдома перетворюється на справжній кошмар. Ні, звичайно ж, якщо ви не готуєте їжу та кухня вам потрібна для того, щоб розігріти в мікрохвильовці готову їжу і закип’ятити чайник, то, будь ласка.

  • Не варто сподіватися на те, що різні скриньки та коробочки врятують ситуацію. Вже краще відразу облаштовувати шафи з прихованими системами зберігання. Якщо забрати все зайве, то приміщення з майже порожніми поверхнями, заповненими невипадковими речами, буде здаватися просторішим, охайнішим і в ньому буде легше прибирати.

Кам’яний дизайн

дизайн

Натуральний камінь — це тренд. Його використовують на кухнях, у ванних, в коридорах і навіть у вітальнях і їдальнях. Іноді в такій кількості, що приміщення починає нагадувати мавзолей.

  • Не варто вибирати однаковий матеріал на підлогове покриття й облицювання, хай вони будуть різними — якщо не за текстурою, то хоча б за кольором, малюнком. Мармурові плити мають бути обов’язково оброблені спеціальним захисним засобом — якщо ні, то вони будуть тріскатися, покриватися плямами від олії, вина, плісняви, іржі та ще багато чого іншого.

Читайте також: 9 непрактичних рішень при ремонті та облаштуванні житла

Кутові дивани

Його назва пов’язана зі словом “кут”, і там він має стояти. У нас їх дуже багато, але без свого вільного “кута” ті виглядають, як п’яте колесо до воза.

  • Сьогодні дизайнери радять розбивати простір на зони за допомогою м’яких меблів. Не варто втискати їх у стіну — замість бажаного кутового придбайте пуф, канапу та крісла.

Прості білі стіни

дизайн

Дуже світлі стіни — білі, кольору слонової кістки, кремові — багато років не виходять з моди. Жити в них обожнюють брутальні мінімалісти, любителі більш затишних рішень дуже скоро почуваються незатишно і намагаються розв’язати проблему, розміщуючи на стінах якомога більше картин або світлин. Ось тут зазвичай смак і здоровий глузд беруть вихідний і весь збудований інтер’єр гине під натиском життєрадісних дрібниць.

  • Якщо дуже хочеться цієї скандинавської лікарняної чистоти, то краще заздалегідь продумати, в який яскравий, масштабний і недешевий твір мистецтва ви готові вкластися. Дорога картина стане не тільки родзинкою інтер’єру, але і «скарбничкою» на майбутнє. Якщо з бюджетом все не так добре, як хотілося б, подумайте про художню фотографію.

Ахроматичні інтер’єри

Монохромні інтер’єри теж варто ретельно продумувати. Заздалегідь продумайте дизайн, якими деталями можна довантажити інтер’єр, їх гармонійне поєднання. Можна додати яскравих елементів — так дім буде мати живу нотку зовнішнього світу.

Занадто довгі штори

Довгі штори… Нарешті ми зрозуміли їх функціональне призначення: створюють затишок, красу, вікно здається більшим, а кімната — просторою. Та спеціалісти застерігають — знайте почуття міри.

  • Занадто довгі гардини відверто заважатимуть під час прибирання, там заплутаються домашні тварини, про пилюку, яка там спокійно житиме, ми взагалі мовчимо. Тож обираємо відповідну довжину штор, а якщо таки дуже хочеться довгих — потурбуйтеся про тримачі або красиві стрічки.

Вінтаж

Вінтаж, вабі-сабі, шеббі-шик — це стиль, але не треба плутати актуальні течії та швидкоплинну моду. Мати вдома речі з історією — це тренд і це надовго, а ось декоративний хаос — це примха, яка скоро мине. Хвиля спаде, а непотрібні речі залишаться.

  • Вкладайте гроші в дорогі предмети антикваріату, речі з характером, що надають вашому будинку індивідуальності. Їх не має бути багато. І уникайте модних зараз реплік. Вони коштують недешево, а виглядають досить сумнівно, до того ж їх цінність завищена, а якість сумнівна. Щоб дизайн довго залишався модним, не будуйте його навколо раритетів, а навпаки — підбирайте вінтажні предмети, що добре поєднуються з базовими, спокійними, зручними інтер’єрами.

Стіни, пофарбовані під шкільну дошку

Що поганого в цьому інтер’єрному рішенні? Коли ви дивитеся на картинку з такою стіною, на ній зазвичай видніються якісь кльові малюнки, красиво розміщені наліпки, а якщо фарба ще і магнітна, то і цікаві магнітики. Запитайте себе: у вас вийде підтримувати свою стіну в такому вигляді чи вона скоро покриється закарлючками? І врахуйте, що коли вам набридне така стіна, просто перефарбувати її не вдасться.

  • Якщо все ж вам подобається така ідея і ви не готові від неї відмовитися, розмістіть фанерний лист в лаконічній рамі там, де вам просто необхідна така поверхня. На фанері, між іншим, і малювати крейдою набагато легше.

Відкрита проводка

дизайн

Мода на відкриту проводку — це дуже класно. Дроти можуть виглядати дуже сучасно, до них можна додати різні яскраві та виразні деталі, наприклад роликові ізолятори, ретро розетки та вимикачі. Відкрита проводка класно дивиться в приміщеннях, оформлених в таких стилях, як хай-тек, лофт, постмодерн, в різних варіаціях провінційного стилю.

  • У чому мінус? У нашій всюдисущій легковажності. Вимоги до такої проводки записані в багатосторінковому регламенті, їх треба прочитати, засвоїти та виконати. Не можна таку проводку прокладати на кухні та у ванній, якщо ви не впевнені у вентиляції; варто врахувати, що нагрівальні прилади, розміщені поруч, можуть швидко зробити ізоляцію непридатною.

Холодні тони

У холодних тонах немає нічого поганого, але ж ми живемо в кліматі, де літо таке коротке, нам не вистачає кольору — баста сумній депресії!

  • Якщо ви не одержимі білим на сірому і сірим на білому, відмовтеся від цієї схеми. Дизайнери мають багато способів зробити чистий дизайн, не жертвуючи ні кольорами, ні малюнками. Враження чистоти та легкості створюють незавантаженість простору, грамотні пропорції, відповідні текстури, стриманість ліній і форм.

Демонстрація кухонної техніки

дизайн

Незалежно від того, наскільки престижна марка, металеві поверхні численних побутових приладів добре вписуються тільки в промислові інтер’єри. Виставлені в ряд, вони захаращують робочі поверхні, створюють хаос. Та й виглядає це все як ресторанна кухня.

  • Передбачте місця для зберігання тих приладів, якими ви не користуєтеся щодня, залиште на виду лиш найнеобхідніше. І зверніть увагу на моделі одного кольору — це так стильно і сучасно.

Стіна зі світлин

Спасибі IKEA та її недорогим рамкам за цей остогидлий інтер’єр. Замість того щоб привертати увагу, зберігати спогади, така виставка розсіює погляд, не дає побачити щось одне. До того ж всі ці рамочки — ще ті пилозбірники!

  • Виберіть кілька вдалих світлин, а краще замовте професійну фотосесію чи віддайте старовинні фото на обробку. Замовте спеціальні рамки, які підійдуть вашому приміщенню за стилем. Обмежтеся трохи, щоб пам’ятати про те, що воно для вас по-справжньому цінне.

Шафи не до стелі

Ідея про те, що шафи, які не дістають до стелі, «додають» простору, не виправдала себе. Зате там має де збиратися пилюка, а в кухні — жирна і липка.

  • Якщо приміщення невелике і стелі невисокі, підберіть меблі в тон стін. Такий трюк створить відчуття того самого необхідного простору, а посилить його яскравий колірний акцент по нижньому краю меблів.

Наша редакція вже помітила, від яких ідей під час майбутнього ремонту доведеться відмовитися, але нам здається, що тут ще не всі незручні модні штучки. Можливо, вам є що додати? Які новомодні тренди здаються вам красивими на зображенні, але незручними в побуті?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
14 модних трендів в інтер’єрі, від яких ні користі, ні затишку