13 порад з догляду за ногами, які може дати тільки досвідчений майстер педикюру

Дивно, що в XXI столітті щодо педикюру зберігається стільки упереджень. Жінки, а тим більше чоловіки, часто соромляться іти в салон. Багато з нас хочуть ще вдома підстригти нігті та спиляти п’яти, щоб не було соромно перед майстром. А ще просять обов’язково розпарити ноги, тому що бояться запаху. Виявляється, професіонали радять всього цього не робити та взагалі легше ставитися до педикюру.

Ми в Тутка дуже хочемо розвінчувати будь-які упередження, тому вирішили знайти в сучасних майстрів відповіді на 13 найбільш наболілих питань про педикюр. Впевнені, вони допоможуть зробити цю процедуру значно менш стресовим заходом.

Який вид педикюру кращий

педикюру

Крім трьох звичних видів педикюру (класичний, апаратний і комбінований) зараз набирає популярності новий його різновид — кислотний чи препаратний педикюр. Це — оброблення стоп за допомогою спеціальних косметичних засобів з кислотами. Майстри віддають йому перевагу з кількох причин.

Багато серед них не люблять класичний педикюр з замочуванням ніг у ванні. Адже розм’якшену шкіру легко травмувати, тому що не дуже зрозуміло, скільки ороговілої шкіри вже видалено. Апаратний педикюр, з досвіду майстрів, справляється далеко не з усіма мозолями та натоптишами. До того ж обидва ці різновиди так чи інак завдають стопам мікротравми. Відповідно, шкіра прагне регенеруватися, і ороговілий шар швидко наростає знову.

Кислотний педикюр дає змогу якісно видалити омертвілі клітини на довший термін. Але, звичайно, у цього методу є і мінус: зазвичай він дорожчий, ніж інші види педикюру. До того ж перед застосуванням треба уважно вивчати склад препарату та перевіряти його дію на невеликих ділянках шкіри, щоб не отримати алергічних реакцій та інших негативних наслідків.

Читайте також: Слабкі ноги — прямий шлях до передчасного старіння

Чому не варто робити «п’ятки немовлятка»

педикюру

Горезвісні «п’ятки, як у немовлятка» – можливий, але абсолютно непотрібний ідеал. Майстер може зняти всю ороговілу шкіру та зробити гладкі рожеві стопи, але ходити вам потім, швидше за все, буде боляче. Тому краще залишити невелику шорсткість, ніж знімати все.

Відомий такий чіткий сигнал, коли варто зупинитися та припинити пиляти: коли п’ята починає відчувати пилку. Протягом усієї процедури вона повинна відчуватися ніби через цупку шкарпетку.

Як правильно зняти ороговілу шкіру

Майстри не радять використовувати пемзу в домашніх умовах. Особливо їм не подобається звичний всім ритуал: лягти в ванну, розпарити п’яти, а потім терти розм’якшену шкіру пемзою. Занадто великий ризик спиляти зайве, а через 3 дні отримати ще більш шорсткі п’яти.

Бритви для видалення мозолів і натоптишів не варто використовувати ні вдома, ні в салоні. Краще скористатися спеціальним кремом або іншим засобом для видалення мозолів. Після його застосування можна дошліфувати вже підсохлу шкіру пилкою: скляною, металевою, дерев’яною або пластиковою з наклейкою.

Яка форма нігтів на ногах правильна

педикюру

В ідеалі нігті на ногах мусять мати форму квадрату із закругленими кутами. Тобто вільний край треба зрізати по прямій лінії, а потім злегка зашліфовують кути. Робити напівкруглу форму на ногах не варто: це одна з головних причин вростання нігтів. При цьому не варто залишати дуже гострі кутики: вони будуть чіплятися за взуття, і це може привести до травм.

Наскільки довгим мають бути нігті

Для профілактики вростання та травмування нігтів фахівці радять не зістригати їх під самий корінь. Краще відступити буквально на 0,5 мм всередині нігтя і вибудувати від цього рівня пряму лінію до його країв. Так буде менше ризику пошкодити ніготь або зістригти зайве разом зі шкірою.

Що робити з тріщинами на нігтях

педикюру

Залишати нігті занадто довгими теж не варто: через це вони часто травмуються, і на них з’являються повздовжні тріщини. Іноді нігті тріскаються від самого кореня по всій довжині. З такою травмою вже нічого не вдієш.

Іноді нібито наявні тріщинки ними зовсім не є. Це можуть бути природні формування, які часто з’являються на дуже міцних нігтях. Майстер педикюру оцінить стан нігтів на ногах і або підбере правильне коригуюче покриття, або порадить звернутися до подолога.

Чи варто обрізати кутикулу

Більшість фахівців сходяться на думці, що кутикулу треба не обрізати, а відсувати металевою або апельсиновою паличкою. Адже кутикула є природним захисним бар’єром для нігтів, без неї під них може проникнути інфекція. Обрізати можна лише задирки або ділянки, що сильно відросли, які можна зачепити та отримати травму.

А французький майстер педикюру Бастьєн Гонсалес дає несподівану пораду: скористатися замість палички для відсунення кутикули зубною щіткою. Її м’які щетинки дбайливо відсувають кутикулу, при цьому ви гарантовано не перетиснете ніготь та не одержите на ньому некрасиві горби.

Який колір покриття ідеальний

педикюру

Дизайн нігтів — це, звичайно, справа смаку. Але якщо ви хочете вибрати колір, який точно буде виглядати виграшно, то майстри радять віддати перевагу відтінкам червоного. Під яскраві покриття обов’язково треба наносити базу, інакше нігті можуть пожовтіти.

Як довго можна тримати лак на нігтях

педикюру

На думку французького майстра педикюру Бастьена Гонсалеса, найгірше, що можна зробити для нігтів, — залишити лак на тижні або навіть місяці. «Під лаком нігтьове ложе не може дихати, це робить нігті слабшими та викликає виникнення на них білих плям», – пояснює Гонсалес.

Майстер радить дотримуватися тактики «дотику кольору» тільки в особливих випадках: «До нанесення лаку потрібно підходити як до макіяжу: регулярно ретельно знімати його».

Чому не варто голити ноги та робити педикюр вдома перед відвідуванням майстра

педикюру

Фахівці радять не голити гомілки як мінімум за 24, а краще за 48 годин до педикюру. Під час гоління на шкірі з’являються мікротравми, через які в салоні може проникнути інфекція.

Також майстри радять відмовитися від практики, притаманної багатьом «сором’язливим»: стригти нігті та пиляти п’яти вдома, щоб потім не червоніти перед майстром педикюру. Краще прийти в салон з великою довжиною і необробленими стопами. Тоді майстер зможе надати нігтям максимально правильну форму і точно не спиляє з п’ят зайвого.

Чи варто пробувати новомодні процедури для педикюру

Численні процедури, які салони часом пропонують своїм клієнтам, можуть не тільки не давати ефекту, а й нашкодити. Наприклад, немає ніяких доказів користі желатинових або воскових масок для ніг. Хоча багато людей досі упевнені, що вони роблять нігті міцнішими. Більш того, навіть лаки, що містять зміцнювальні інгредієнти, можуть нашкодити: збільшити жорсткість нігтів і призвести до того, що вони будуть частіше ламатися.

Педикюр рибками взагалі може привести до відшарування нігтьової пластини. Спочатку цією процедурою користувалися люди з псоріазом: при такій проблемі вона давала відчутний ефект. Якщо таких проблем немає, то не варто ризикувати.

Навіщо приходити на педикюр зі своїми інструментами

Багато дівчат мають власний набір професійних інструментів і навіть насадок для апаратного педикюру, з яким вони приходять в салон. Звичайно, гарні майстри стежать за чистотою і дезінфікують свої інструменти. Проте, за словами фахівців, ризик підхопити грибок або іншу інфекцію в салоні ще зберігається. Тому власний набір інструментів здається дійсно непоганою ідеєю.

У список необхідного приладдя входять пилки та бафи, щипці та палички для кутикули, засоби для видалення мозолів і натоптишів, роздільники пальців, можна навіть взяти власний бавовняний рушник. До речі, краще приходити на педикюр зранку: шанс, що в салоні буде чисто, вищий.

Як зрозуміти, чи можна довіряти майстру педикюру

Оцініть, чи є у майстра ліцензія або документи, що підтверджують його кваліфікацію та досвід. Перевірте, щоби всі інструменти були продезінфіковані, попросіть забрати інструменти, які використовувалися до вас. Не варто соромитися просити майстра помити руки або продезінфікувати інструменти при вас. Також краще відмовитися від ванночки для ніг: як ми пам’ятаємо, майстер може спиляти зайву шкіру з розпарених стоп, до того ж саме ванночки часто бувають найбруднішим місцем у салоні.

Крім того, гарні майстри зазвичай запитують своїх клієнтів про їх спосіб життя, заняття спортом, тип шкіри на ногах і домашню рутину. Це допомагає підібрати оптимальний варіант педикюру. Якщо майстер нічого не питає, не посоромтеся розповісти самостійно, а наступного разу пошукайте інший салон.

А ви віддаєте перевагу робити педикюр вдома чи звертатися до професіоналів?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
13 порад з догляду за ногами, які може дати тільки досвідчений майстер педикюру