10 технік самозахисту, щоб вам завжди було спокійно та безпечно

Вміти захистити себе — навичка, яка може зберегти вам життя. Та допоки до неї дійде, треба постаратися і виключити зі свого оточення всі фактори, які цю небезпеку можуть спровокувати. Такі, здавалося б, невинні речі, як місце паркування автівки чи як ви сидите у громадському транспорті, може вам у цьому допомогти.

Тутка підготував для вас поради, які зроблять щоденне життя дещо безпечнішим, а вас — свідомими потенційних небезпек. Сподіваємося, інформація буде для вас корисною.

1. Намагайтеся триматися поодаль від стін

Якщо повертаєте за темний ріг будинку, залиште між собою та стіною невеликий простір. Якщо хтось захоче на вас напасти, то у вас залишиться більше часу, щоб прийняти розумне рішення та захистити себе. Ви навіть зможете завчасу помітити зловмисника та втекти. Завжди будьте пильні та оглядайтеся позаду себе.

2. Паркуйтеся задньою частиною автівки

захистити

Заїжджайте на паркувальне місце задньою частиною автівки. Так, за потреби, транспортний засіб завжди буде готовий вирушити та втекти від небезпеки.

3. Обирайте правильне місце для паркування

Якщо саме місце для паркування знайти досить складно, то ще важче обрати спокійне паркомісце. Обов’язково зупиніть свій вибір на добре освітленій ділянці. Злочинець не захоче вовтузитися біля вашого авто, яке добре видно.

Читайте також: 11 лайфхаків для власної безпеки, які варто знати кожній жінці

4. Перевіряйте своє авто

До того, як сісти в автівку, перевірте усе довкола та переконайтеся, що за вами ніхто не стежить. Також не завадить зазирнути й під автівку. Перевірили зовні — тепер перевірте і всередині транспортного засобу.

5. Носіть з собою ліхтарик

захистити

Потужний ліхтарик в сумочці знадобиться завжди в різних ситуаціях. До прикладу, ви ідете кудись вночі — ліхтариком краще освітлювати дорогу, ніж смартфоном, погодьтеся. По-перше, цей метод для підсвічування значно менш помітний, аніж телефон. По-друге, якщо на вас хтось нападе, ліхтариком можна відбитися від кривдника чи подати сигнал, якщо ви не в змозі закричати чи зателефонувати, щоб вам допомогли.

А ще ліхтариком можна на мить осліпити злочинця та спробувати втекти. І навіть якщо ви зупинилися в готелі, тримайте ліхтарик біля узголів’я ліжка.

6. Попросіть службовця не озвучувати цифру номеру, в якому ви будете жити

захистити

При заселенні в готель попросіть працівника на рецепції не озвучувати цифру вашого номеру, а написати його на аркуші — є небезпека, що злочинці можуть його почути та прокрастися до вас. Якщо все ж вас не послухали — сміливо змінюйте номер та поясніть, чому цей момент для вас такий важливий.

7. Попросіть два дублікати ключів

Якщо ви подорожуєте самі, при заселенні (якщо це можливо) попросіть у працівників дві пари ключів. Довколишні люди подумають, що ви подорожуєте не самі, тож ви не станете легкою здобиччю для злодіїв. Можна навіть голосно це промовити, щоби усі почули.

8. Облаштуйте підніжку для дверей

захистити

На жаль, замки на дверях готелів не завжди безпечні. Їх легко відчинити, ключі постійно “зникають”, а на нові їх ніхто не замінює. Тож, щоб захистити себе, користуйтеся підніжкою для дверей, якщо вирішили піти в душ, лягти спати чи коли вас немає в номері.

9. Займайте місце в ліфті правильно

Якщо в ліфті достатньо місця і ви можете обрати, де стати, станьте поруч із кнопками плечима до стіни. Так ви, вірогідно, спокійно будете бачити усіх, хто знаходиться з вами в ліфті, аніж якби ви стояли обличчям до дверей та спиною до інших пасажирів. Якщо увіходить підозрілива особистість, чимдуж тисніть усі кнопки ліфта та мерщій виходьте з нього.

10. Обирайте правильне місце у громадському транспорті

захистити

Якщо він не залюднений та ви можете обрати, де присісти, не поспішайте. Найкраще обрати бокове сидіння поруч з водієм. Так вас не затиснуть біля вікна, ви легше виберетеся зі свого місця, якщо вам надокучатиме інша особа. Також не варто стояти поруч з дверима, адже коли відчиняться двері, злодій може схопити вашу сумочку.

А ви чули про такі хитрощі? Використовували їх? Які інші пропозиції можете внести до наших порад?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
10 технік самозахисту, щоб вам завжди було спокійно та безпечно
7 методів подолання тривожності та стресу