11 лайфхаків для власної безпеки, які варто знати кожній жінці

Можливо, ви ідете вулицею, замовляєте їжу додому чи їдете по продукти в авто, і зненацька незнайомець стає таким добрим та уважним до вас? Звісно, не можна звинувачувати людину в поганих намірах, та важливо знати, як поводитися, якщо внутрішнє чуття сигналізує про небезпеку. Іноді, заради порятунку, краще скажіть неправду чи приховайте свою справжню особу.

Тутка ділиться з вами ефективними порадами, як швидко зреагувати у загрозливій чи незручній ситуації.

1. Ти живеш поблизу Сільпо?

не

 

Якщо малознайомі люди діляться з вами особистою інформацією, то ви не зобов’язані цього робити. Коли відчуваєте, що не варто уточнювати конкретне місце вашого проживання, скажіть, де живете приблизно. Це може бути Сільпо, готельний комплекс, заправка, яких біля вашого дому може бути кілька. Оберіть відповідний варіант для себе.

2. Скажіть, що ваше авто позичене

Якщо хтось підходить до вас та цікавиться вашою автівкою, то, можливо, він намагається вивідати про вас особисту інформацію. Запитуючи, чи авто ваше, потенційний зловмисник пізніше зможе вистежити вас за номерними знаками, кольором та маркою транспорту. Скажіть, що ви орендуєте авто чи позичили його. Так, вірогідно, людина не буде намагатися запам’ятати деталі машини та піде від вас.

3. Сантехніку чи іншому робітнику скажіть, що живете не самі

скажіть

Якщо відчуваєте, що працівник дає забагато особистих питань, вдайте, що живете не самі. І це допоможе. Удайте, що з хвилини на хвилину має прийти ваш друг чи сусідка по кімнаті. Якщо він дізнається, що ви мешкаєте не сама, то не захоче повернутися сюди до вас ще раз.

Ви завжди можете попросити його показати службове посвідчення, і, зателефонувавши до офісу, уточнити, чи справді вони прислали цього працівника.

4. Завжди відповідайте, що ви прийшли з друзями чи чекаєте на них

скажіть

Дуже зручно відповісти, що ти не сам, якщо вам некомфортно в товаристві іншої людини. До прикладу, якщо ви знаходитеся в громадському місці, вдайте, що чекаєте на знайомих. Якщо ж ви самі подорожуєте, дайте відповідь, що ваші друзі сидять на задньому ряді автобуса, літака чи потяга.

Навіть якщо сідаєте в таксі, якщо потрібно, варто сказати, що на вас вже чекають родичі чи друзі. Так водій буде попереджений, що на ваш приїзд очікують.

Читайте також: 8 правил поведінки з токсичними людьми, які варто знати кожному

5. У громадському транспорті заховайте шкільне чи робоче посвідчення особи

Не варто виставляти на загал шкільне чи робоче посвідчення особи, якщо ви їдете у громадському транспорті. Хтось може прочитати ваше ім’я, місце роботи, назву установи, де ви працюєте чи школи, де навчаєтесь. Зніміть його чи заховайте під светр.

6. Скористайтеся сигналізацією

Дуже дієвий метод, якщо треба привернути до себе увагу. До прикладу, якщо ви ідете через темне та порожнє місце для паркування, а хтось вовтузиться обабіч вашого авто, натисніть сигналізацію — нехай її різкий звук віджене всіх недоброзичливців.

7. У кабіні ліфта стійте поруч із кнопками перемикання поверхів

скажіть

Так ви легко зможете врятуватися з ліфта за потреби, особливо якщо вам некомфортно. Якщо до ліфта увіходить людина, з якою ви не хочете їхати, ви можете натиснути на кнопку та вийти з кабіни. Так ви легко уникнете незручних ситуацій.

8. Повісьте дзвіночки на дверну ручку

скажіть

Якщо ви знаходитеся у готелі чи хостелі, зсередини на дверну ручку можна повісити дзвіночки — попереджувальний засіб. Якщо їх немає під рукою, можна скористатися будь-яким предметом, який створює шум чи підперти двері дошкою для прасування. Так ви зрозумієте, що хтось відчиняє двері, бо дзвіночки подадуть сигнал чи дошка впаде на підлогу.

9. Якщо замовляєте їжу додому, одержувачем замовлення назвіть чоловіче ім’я

скажіть

Якщо до вас додому приходять незнайомці, варто максимально себе убезпечити, — чи це доставлення їжі, чи різнороби. При замовленні їжі оформляйте її на чоловіче ім’я. Так працівник знатиме, що в будинку мешкає особа чоловічої статі, та, принаймні, вам буде не так страшно.

10. Приховайте правду про ваш робочий розклад

скажіть

Якщо бачите, що хтось дуже сильно цікавиться вашим робочим розкладом чи переміщеннями, скажіть цій людині, що у вас немає фіксованого графіка. До прикладу, людина цікавиться, де саме ви працюєте та до котрої години. Тоді дайте відповідь, що ваш робочий графік постійно змінюється, у вас змінні навіть офіси. Так недоброзичливці точно не знатимуть, де вас знайти.

11. Вдайте, що ви не розмовляєте цією мовою

скажіть

Відповідей на вуличне хуліганство може бути багато, і одна із них — вдати, що ти не розумієш мови, котрою до тебе звертаються. Іноді саме так найкраще врятуватися від нав’язувань: промугикати щось іншою мовою, промовити слово чи одну фразу.

А якими техніками самозахисту користуєтеся ви? Будь ласка, поділіться ними з нами.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 лайфхаків для власної безпеки, які варто знати кожній жінці