10 способів продовження свіжості продуктів (і холодильник не завжди допоможе)

Надмірне споживання продуктів стало чи не найбільш злободенною проблемою сучасного світу, і виникла вона тому, що люди бездумно викидають їжу через неправильне її зберігання. Та не варто забувати, що окрім дати споживання, свіжість продуктів можна продовжити. Звісно, якщо знати кілька хитрощів та секретів.

Тутка зібрав 10 секретів, які і копійочку прибережуть, і продукти збережуть свіжими надовго.

1. Тримайте банани у підвішеному стані, щоб запобігти псуванню

продуктів

Щоб зберегти банани свіжими надовше, тримайте їх окремо від інших фруктів, підвішеними у пластиковому пакеті. Так вони не будуть чорніти (через обмежений доступ до кисню) та довше зберігатимуться свіжими.

2. Якщо налити лимонного соку на порізані банани, вони довше будуть мати первісний вигляд

Приготувати перекус заздалегідь — завжди гарна ідея, та від цього може постраждати зовнішній вигляд страви. Нарізані банани чорніть через хвилин після нарізання, тож скропіть їх лимонним соком: так фрукти збережуть свій колір надовше. Щоб трошки зменшити кислість, розведіть лимонний сік водою.

Читайте також: 10+ продуктів, які ми готуємо неправильно і в результаті одержуємо повне розчарування

3. Свіжим печиво залишиться, якщо перекласти його шматком хліба

продуктів

Перше, що ми робимо, коли напечемо печива, — перекладаємо його до контейнера. І хоча останній забезпечуватиме ідеальний захист від потрапляння повітря, воно день за днем буде ставати твердішим. Покладіть до посудини скибку хліба — так випічка вбиратиме з нього вологу, надовше збереже свою текстуру та свіжість.

4. Оцет захистить сир від плісняви

Ми найчастіше зберігаємо сир або у пластиковому контейнері, або загорненим у харчовій плівці, що в обидвох випадках шкідливо: провокується волога, а за нею і пліснява. Розростання грибів припинить оцет — кілька його крапель (не переборщіть, щоб не зіпсувати смак сиру). Після оброблення оцтом загорніть сир у восковий папір та покладіть до холодильника.

5. Обробіть урожай олією, щоб він довше зберігався

продуктів

Найперше ретельно вимийте овочі та насухо витріть рушником. Якщо на них залишаться волога — вони неодмінно вкриються пліснявою. Опісля нанесіть на ганчірку трошки олії та протріть нею овочі.

6. Приготуйте масло із зеленню

Якщо вся зелень, заморожена на зиму, от-от зіпсується, змішайте її з маслом та зготуйте домашнє масло з травами. А ще краще — збити його з вершками та заморозити з травами. Отак сніданок на увесь тиждень готовий.

7. Гуакамоле щільно накривайте плівкою, не допускаючи доступу повітря

продуктів

Авокадо — один із найпопулярніших фруктів на світі, і це зрозуміло через гуакамоле. От лиш якщо залишити його в холодильнику не закритим, воно за кілька годин почорніє. Найкраще обгорнути контейнер з соусом харчовою плівкою та поставити на нижню полицю холодильника, щоб холодне повітря не проникало до авокадо. Так гуакамоле залишиться свіжим впродовж 3 днів, а почорніє хіба по боках контейнеру.

8. Спаржу поставте до склянки з водою

продуктів

Як і всі свіжі овочі, спаржа не дуже любить стояти в холодильнику — стебла швидко висихають. Порадимо тримати їх у воді, а не в холодильнику, впродовж кількох днів. Вони не лише залишаться свіжими, але й будуть рости, і ще більше вас тішити.

9. Потріть краї бруска сиру, щоб вони не зачерствіли

Сир дуже часто обвітрюється в холодильнику, навіть за правильного зберігання. Обробивши маслом краї сирного шматку, воно одержить необхідну вологу та не висихатиме. А навіть якщо він вже висох: потріть — і вони знову зм’якнуть.

10. Зберігайте імбир у холодильнику

продуктів

Імбир — це така пряність, яку і не обов’язково використовувати щодня та у великих кількостях. Тому заморожений імбир може зберігатися від 2 до 9 місяців, зберігаючи якість на відносно задовільному рівні. Можна попередньо його натерти, щоб за потреби мати завжди під рукою.

А якими ви секретами зберігання продуктів можете похвалитися ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 способів продовження свіжості продуктів (і холодильник не завжди допоможе)