10+ рідкісних фізіологічних рис, які роблять людей винятковими

Кожна людина – унікальна; і хоча ми й вирізняємося однаковими рисами, все ж кожен індивідуум – особливий. Люди різняться і за статтю, і за зовнішніми ознаками. І за останніми люди є унікальними, незвичайними, особливими.

Тутка проаналізував різні фізіологічні риси людського тіла й виокремив 11 найбільш рідкісних. Перечитаймо їх – можливо, і ми – унікальні істоти на планеті.

1. Зелені очі

Забарвлення ока визначається кількістю меланіну в ньому. Того самого меланіну, який відповідає за волосся та колір шкіри. Карі очі – найбільш поширені на планеті, більш ніж половина населення Землі народилася з карими очима. Високий рівень меланіну захищає цих людей від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Цим і пояснюється те, чому карі очі найбільше поширені в теплих кліматичних умовах, аніж у холодних, де захисні пігменти не такі потрібні.

Сірі та зелені очі зустрічаються найрідше; а зелені очі насправді дуже рідкісні. Лише 3% населення світу можуть похвалитися сірими очима, в той час, як зеленими – всього 2%. Сіре та зелене забарвлення очей відзначається у людей з низькою кількістю меланіну в райдужці. За повної відсутності цього пігменту очі набувають карого кольору.

2. Пік вдови

Пік вдови — це V-подібний виріз в центрі чола, який формується лінією росту волосся. Назву явище успадкувало через те, що у вікторіанські часи жінки носили капелюшки такої форми як ознаку жалоби. Як виявилося, така фізіологічна ознака – досить рідкісне явище. Якщо зробити висновок з усіх людей, за якими велося спостереження, лише 33% мають пік вдови, тоді як 67% — ні. На наявність піку вдови впливають різні фактори: вік, стать та генетика.

Читайте також: 15+ осіб, чиї родичі, мабуть, були прибульцями

3. Зуби мудрості

До дорослого віку більшість людей вириває зуби мудрості. Найчастіше робиться це тому, що коли останні підростають (в юному віці), то витісняють уже сформовані постійні зуби та не мають куди рости: або через невелику щелепу, або через зуби, які вже виросли до цього.

Через брак місця, зуби мудрості або виростають частинками, боком, або і не прорізуються взагалі. Однак, якщо вони починають прорізуватися, цей процес досить болючий: він тягне за собою запалення та ризик інфекційних захворювань. Тому ми й зважуємося на їх видалення. Проте одне дослідження, проведене серед людей 18-38 років, довело, що лише 31% 18-річної молоді сьогодні залишає зуби мудрості, а з віком відсоток тих, хто не вириває зуби мудрості, лише знижується.

4. Довгий долонний м’яз

люди

Для того, щоб дізнатися, чи маємо ми цей м’яз, достатньо звести докупи великий палець та мізинець, і поглянути на зап’ястя. Випуклість, яка з’явиться на зап’ясті – це і буде великий долонний м’яз. Вчені довели, що він – пережиток еволюції, завдяки якому наші предки могли лазити по деревах.

Та сьогодні наявність чи відсутність цього м’язу не робить нас сильнішими чи слабшими, тим більше не сприяє успішному лазінню по деревах (сьогодні хіба професійні альпіністи лазять по скелях, а не по деревах). Лише і 14% людей цей м’яз не виступає, і то здебільшого в жінок, а не в чоловіків. Та серед африканського, азійського та американського населення цей відсоток варіюється.

5. Маленька дірочка біля вуха

Офіційна назва феномену – преаурикулярний синус. Схожий на прищик, горбик чи заглибинку, він – досить рідкісна особливість нашого тіла. Розташовується навпроти вушного каналу, найчастіше з одного боку. Та вона зустрічається не у всіх – найбільше в африканців та азійців, та навіть у них – не більш ніж у 10% населення.

Як і з попереднім долонним м’язом, вчені припускають, що винна у ямці біля вуха еволюція. Вона залишилася у ссавців від давніх риб, які дихали за допомогою отворів біля голови – архожабрів.

6. Подвійний ряд вій

Подвійний ряд вій – справді рідкість, і по-медичному називається дистихіаз. На перший погляд, кожна жінка про нього мріє, та воно не таке вже й безневинне: вії виростають двома рядами та шкіра повіки виробляє дуже багато підшкірного жиру.

Наближеність вій до ока та тоненька шкіра повіки провокують те, що вії зачіпають очне яблуко, спричинюючи подразнення, сльозогінність та інші неприємні ускладнення.

7. Випуклий пупок

люди

За науковими дослідженнями, лише у 4% дорослих спостерігається випуклий пупок. Як побутувало колись цей феномен пов’язували з особливостями перерізання пуповини під час нашого народження. Та сьогодні вчені цей факт спростували.

Пупок – це шрам, який кожна людина одержує при народженні від перерізання пуповини, котра пов’язує маму й дитину. За 2 тижні після народження він повністю формується, і форма пупка дуже індивідуальна. Вона залежить від того, як саме перерізали пуповину та як опісля шкіра затягується.

8. Одна зіниця більша за іншу

люди

Зіниці збільшують свій розмір як реакцію на кількість світла, котре потрапляє на око. Тому вони й розширюються в темряві та звужуються на природному освітленні. Як звично, зіниці мали б однаково звужуватися чи розширюватися в обох очах. Та якщо одна стає більша або менша – це вже виняток з правила.

Різний розмір зіниць людського ока називається анізокорія. За нормального стану, а він зустрічається у 15-30% всіх людей, різниці між зіницями зовсім незначна.

9. Синдром сплутаного волосся

люди

Його ще називають синдромом “волосся, яке важко розчесати”, і характеризується він сухою, розпатланою шевелюрою, яку дуже важко розчесати. Найчастіше спостерігається у дітей молодшого віку, триває навіть до 12-ти років.

Волосся росте не донизу, а догори та в різних напрямках, найчастіше у діток зі світлим та русявим волоссячком. В підлітковому й старшому віці воно вирівнюється та росте нормально.

10. Неврома Мортона

Палець Мортона чи неврома Мортона – це фізіологічна особливість, за якої другий палець ноги довший за перший. Дуже рідкісна риса, яка у світі зустрічається від 3% до 22% населення.

11. Руде волосся й блакитні очі

люди

Серед усіх можливих типів волосся переважають темні відтінки. Припускають, що 90% населення світі – темноволосе. З іншого боку медалі опинилося руде волосся: лише 1-2% ним благословив Бог.

Як і руде забарвлення волосся, рідкісний і блакитний колір очей. Показники останніх двох пунктів різняться серед чоловіків та жінок, і вчені припускають, що рудоволосі найчастіше жінки, а блакитноокі – чоловіки.

А чи ви вирізняєтеся з-поміж всіх людей? Розповідайте і нам.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10+ рідкісних фізіологічних рис, які роблять людей винятковими