10+ помилок в інтер’єрі, через які господині витрачають на прибирання більше часу

Згідно з дослідженнями, люди витрачають на прибирання будинку близько доби на місяць і понад 5 годин на тиждень. Щоб скоротити цей час, можна скористатися деякими лайфхаками та створити інтер’єр, в якому прибирати стане легше.

Ми в Тутка обожнюємо оригінальні прийоми в прибиранні та хочемо поділитися хитрощами, які ще на етапі ремонту допоможуть зробити квартиру чистішою.

Вибирайте міцну і вологостійку стільницю

прибирання

Після миття посуду на стільниці навколо раковини залишається багато крапель. Якщо їх вчасно не прибрати, поверхня вбере вологу, розпухне і зіпсується. Щоб стільниця прослужила довше, не варто економити — вибирайте гранітну або мармурову поверхню. Якщо в бюджеті такої статті витрат немає, стільницю краще оформити з плитки або іншого міцного матеріалу. Також ідеально мийка і стільниця повинні утворити єдину поверхню, без переходу. Тоді в раковину легко змахнути воду і крихти.

Читайте також: 10 речей, які варто змінити, якщо дороге здоров’я

Гладка плитка на кухонному фартусі

Якою б охайною господинею ви не були, жир від їжі, що готується, осідає на стінах. Якщо на кухонному фартусі багато фактурних узорів або поглиблень, прибирати його складніше. По можливості вибирайте гладку плитку, краще — безшовну. Її легше мити. Якщо на кухні вже красується плитка з великою кількістю фактурних квіточок, захистити її допоможе спеціальне скло.

Не рельєфні ручки на фасадах

прибирання

На рельєфних ручках швидко накопичується бруд. Особливо швидко брудняться ручки під раковиною, де зазвичай стоїть відро для сміття, а також в шафці з чистим посудом. Щоб не витрачати години на розкручування і відмивання ручок, зупиніть вибір на гладких, немазких поверхнях. Ще в магазині при виборі фурнітури проведіть краш-тест і гарненько помацайте пальцями ручки. Вибирайте ті, на яких залишається менше плям, а також ті, що підходять за стилем.

Купіть подрібнювач в раковину

Побутує думка, що подрібнювач — найкорисніша на кухні річ відразу після посудомийної машини. Зараз на ринку продаються раковини з вбудованими подрібнювачами, або ж пристрій можна встановити на звичайну раковину. Така покупка дозволить забути про засмічення труб і заощадить гроші на сантехніці.

Відмовтеся від фактурного ламінату

Рельєфна підлога — це так красиво, але рівно до того моменту, поки таку підлогу не доведеться мити. У щілини і виїмки забивається пилюка і бруд, і замість того, щоб просто протерти поверхню, приходиться витрачати час на вичищення сміття. Щоб уникнути таких проблем, віддайте перевагу гладким варіантам підлоги. Для різних кімнат потрібні різні типи покриття з різним ступенем вологостійкості — враховуйте це при виборі ламінату.

Вибирайте меблі до кольору підлоги й стелі

Як часто ви протираєте пилюку під і над шафами? От власне. Меблі кольору підлоги та стелі, звичайно, не захистять вас від пилюки, але зменшать її кількість. Іноді господарі спеціально підіймають стандартні кухонні шафки вище заради зручності. На відкритих же полицях замість звичайного поліролю використовуйте засоби «антипилюка» і антистатики — вони зроблять прибирання легшим.

Вибирайте покриття для стін, що миються

прибирання

Найчастіше для обробки житлових кімнат вибирають водоемульсійні фарби або шпалери. Щоб спростити прибирання, ще на етапі ремонту віддавайте перевагу поверхням, які миються: фарбі або шпалерам. Особливо часто брудняться місця біля розеток, вимикачів і дверних ручок.

Скажіть «так» індукційній плиті

прибирання

За словами господинь, індукційну плиту мити легше, ніж всі інші види варильних поверхонь. Поверхня такої плити не нагрівається, завдяки чому до неї не пригоряють залишки їжі: навіть якщо у вас втече молоко, досить буде просто протерти панель.

Відмовтеся від чорного кольору

прибирання

Чорний колір, можливо, і виглядає стильно, однак з практичністю у нього біда. Темна поверхня неначе притягує пилюку. Звичайно ж, це не так. Річ у тому, що темні поверхні більш контрастні щодо пилюки, яка зазвичай має світлий відтінок. Вибираючи меблі, зупиніться на інших кольорах, наприклад сірому або коричневому.

Сховайте бачок в стіні

Унітаз за можливості краще зробити підвісним — тоді під ним просто витирати бруд, на поверхні менше збирається пилюка. А ідеально — вбудована сантехніка. Логіка проста: якщо бачок вбудований в стіну, його не видно і він закритий від забруднень.

Вибирайте практичні м’які меблі, з яких можна зняти чохли

Вибираючи м’які меблі, не забувайте про практичність: довгий ворс на дивані — це, звичайно, класно, але прибирати його складно. Якщо є така можливість, краще розглянути моделі зі знімними чохлами, які досить закинути в пральну машину, щоб зробити диван знову чистим. Також професіонали радять відмовитися від ліжка: чим менше в будинку плоских поверхонь, тим простіше прибирати.

Відкрите зберігання — це добре, але краще за склом

Відкриті полиці з купою дрібниць красиво виглядають на фото, але вже дуже вони непрактичні в побуті. У житті на таких полицях скупчується багато пилюки. Фахівці вважають, що відкрите зберігання не надто підходить для невеликих приміщень, тому що зазвичай в маленьких квартирах на полицях зберігається не тільки посуд і дизайнерські келихи, але і багато інших речей. Якщо душа вимагає показати гостям свої сувеніри та ви не хочете ховати їх по шафах, вибирайте полички зі склом. За зачиненими прозорими дверцятами пилюки буде набагато менше.

А які лайфхаки допомагають прибирати вам? Про що ми не розповіли?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10+ помилок в інтер’єрі, через які господині витрачають на прибирання більше часу