10 невибагливих вазонів, що додадуть оселі яскравих кольорів

Кімнатні рослини — це не лише хобі чи прикраса, яку ми маємо у своїх домівках. Вазони дуже корисні для нас. До прикладу, вони можуть на 15% підвищити працездатність, як переконують науковці з університету Ексетера. А ще ті люди, хто вирощує вдома вазони, менш схильні до стресу.

Тутка обома руками за те, що корисне для нашого здоров’я та покращення якості життя. І як приємно, що речі ці — такі різнобарвні та красиві.

1. Перський щит

вазони

Strobilanthes Dyeriana, більш відома як перський щит — дуже невибаглива кімнатна рослина, рідко вражається шкідниками. Своєю кольоровою гамою прикрасить будь-яку оселю. Абсолютно нетоксичний вазон.

 • Освітлення: Потребує прямого сонячного проміння з частковим затіненням.
 • Поливання: Стежте, щоб ґрунт був вологим, поливайте тоді, коли верхні сантиметри ґрунту стають сухими. В’яне, коли не вистачає вологи.

2. Каланхое

вазони

Дуже красивий вазон, за яким легко доглядати. Ба більше — рослина спокійно живе як надворі, так і всередині будинку без особливого поводження. Вазон має до 125 різновидів. Врахуйте, що він токсичний для собак і котів.

 • Освітлення: Чудово почувається на прямому сонячному промінні з перемінними затіненнями, та росте також на непрямому сонці в добре освітленому місці.
 • Поливання: Поливайте не часто, між поливаннями дайте ґрунту висохнути.

3. Спатіфілум

вазони

Дуже популярний вазон, який росте серед нас, і він дійсно не потребує спеціального догляду. До того ж рослина фільтрує повітря від шкідливих сполук. Його листя отруйні для собак та котів.

 • Освітлення: На відміну від інших домашніх рослин, спатіфілум зростає у місцях з незначним освітленням.
 • Поливання: Не переливайте. Одного разу на тиждень йому досить. А взимку можна і ще рідше.

Читайте також: 10+ невибагливих кімнатних рослин, які не потребують особливого догляду

4. Фаленопсис (орхідея)

Фаленопсис чи більше відомий в народі як орхідея — один з різноманіття свого виду, який найлегше вирощувати вдома. Не токсичні для улюбленців, не вимагають специфічного догляду.

 • Освітлення: Краще зростає у світлих приміщеннях, на непрямому сонячному промінні, однак прекрасно почувається на середньому, помірному сонці.
 • Поливання: Варто зрошувати чи то “купати” орхідею кожних 2 тижні. Якщо рослина зростає на яскравому місці — робіть це частіше, а якщо в темнішому — рідше.

5. Терновий вінець (молочай Міля)

Молочай Міля — ще одна рослина, яка чудово росте в будинку чи квартирі, бо гарно адаптується до кімнатної температури та сухого клімату, спокійно пробачить вам, якщо ви забудете її полити. За внутрішнього потрапляння в організм тварини чи людини може бути загрозою для здоров’я. При роботі з нею не забудьте одягнути рукавички.

 • Освітлення: Найкраще росте при кімнатних температурах, але витримує як від 10, так і до 32 °C.
 • Поливання: Поливайте рослину, повністю наповнивши горщик водою. Злийте залишок, перелийте його в тарілочку під коренями, щоб і вони були достатньо зволоженими.

6. Шлумбергера (Різдвяник)

Ще одна квітучо-барвиста рослина, дуже проста в догляді — навіть найбільш ледачі садівники не матимуть з нею проблем. Своєї іншої назви (різдвяника) вазон заслужив за час, перед яким цвіте — взимку перед Різдвом. Чим не прекрасний подарунок на свята? Не отруйний для людей та тварин.

 • Освітлення: Найкраще рослина почувається на непрямому сонці, досить непогано росте і в затінених зонах.
 • Поливання: Поливайте тоді, коли ґрунт стане сухим.

7. Традесканція зебрина

Відома ще як дюймова рослина, цей популярний сукулент невибагливий у догляді. Та його вирізняє не лише остання риса, а й витривалість до умов середовища, в яких би він не зростав. Тож якщо ви новачок — проблем він вам не зробить. Традесканція зебрина може бути токсичною.

 • Освітлення: Цвіте в місцях з частковим освітленням, але прекрасно почувається і на сонці — лише ґрунт має бути вологим.
 • Поливання: Помірне, поки рослина росте, взимку менше.

8. Бегонія

Одна із найбільш популярних рослин, різновидів якої відомо дуже багато. Та це не означає, що бегонія вибаглива у догляді. У них міцне стебло, яке слугує водним резервуаром у посушливі періоди життя. Отруйні для домашніх тварин.

 • Освітлення: Найкраще цвітуть в сонячних місцях, де немає прямого сонячного проміння.
 • Поливання: Не рясне, стежте, щоб ґрунт був вологим, та не мокрим.

9. Пародія чудесна

Пародія чудесна — це вид кактусу, дуже невибагливий у поводженні. Вона однозначно прикрасить вашу оселю. Проста рослина, вона не забере багато вашого часу — росте собі й росте. Абсолютно не токсична.

 • Освітлення: Потребує достатнього освітлення, тож сміливо кладіть її на пряме сонце.
 • Поливання: Лише тоді, коли ґрунт сухий на дотик.

10. Бромелія

Ще одна рослина, проста в догляді, а кольори додадуть вашому помешканню такого вайбу! На сьогодні відомо 2,877 видів бромелій, але засоби догляду однакові для усіх. Не отруйні рослини.

 • Освітлення: Здебільшого вазони гарно цвітуть на освітлених сторонах без прямих сонячних променів.
 • Поливання: Можуть рости напівсухими, толерують незначне переливання. Поливайте лише тоді, коли кілька верхніх сантиметрів ґрунту стали сухими.

А ви маєте домашні вазони? Які? Як доглядаєте за ними?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 невибагливих вазонів, що додадуть оселі яскравих кольорів