Окрім того, що кожен із нас постійно удосконалює своє помешкання, вазони вдома допомагають зняти напруження та підвищити продуктивність. Якщо ви помилково вважаєте, що зелений вазон потребує занадто багато догляду і тому не прикрашаєте ним оселю, то ви дуже помиляєтеся.
Тутка пропонує вам стати батьком чи мамою зелених крихіток і публікує сьогодні перелік невибагливих рослин, які спокійно ростимуть та цвістимуть у вас вдома.
1. Шлюмбергера
Де розмістити вазон: В добре освітленому приміщенні далеко від прямих сонячних променів.
Поливання: Лише тоді, коли верх ґрунту підсох.
Рослина досить невибаглива, та якщо ви бажаєте на Різдво милуватися прекрасними квітами, восени перекладіть вазон на 12 днів у темне приміщення.
2. Кава аравійська
Де розмістити вазон: Поруч з вікном в тіні.
Поливання: Щонайменше 1 раз на тиждень, стежте, щоб ґрунт повністю не пересихав.
Серед усіх різновидів кавових дерев, кава аравійська — рослина, найбільш відповідна для життя в наших будинках. Вони водночас і красиві, і корисні, вони можуть зробити какао-боби, та в не достатній кількості, щоб їх споживати.
Читайте також: 15 вазонів, корисних для нашого здоров’я
3. Маранта біложильчата
Де розмістити вазон: У світлій кімнаті, та завжди далеко від прямих сонячних променів.
Поливання: Рослина не любить бути сухою, полюбляє вологий ґрунт (але не занадто).
Інша назва вазону — молитовна рослина. Назвали його так тому, що вночі листочками він мовби тягнеться до неба, скручуючи їх в трубочки — для молитви. Маранта обожнює вологе середовище, тож якщо із ґрунту випарувалася волога, тримайте поруч із рослиною контейнер з водою.
4. Монстера
Де розмістити вазон: Покладіть монстеру в кімнаті з непрямим сонячним промінням чи там, де сонечко проникає в кімнату через штори.
Поливання: Один раз на тиждень, восени та взимку — ще рідше.
Монстера полюбляє вологий ґрунт, але звикне і до сухих умов довкілля. За відповідного догляду та уваги, вазон виростає до 3 футів у ширину.
5. Фаленопсис
Де розмістити вазон: Фаленопсис полюбляє бути на прямому сонячному промінні на підвіконні чи в схожих умовах.
Поливання: Кожних 7-10 днів.
Фаленопсис зазвичай цвіте з кінця зими до початку весни. Влітку цвіт опадає, та не хвилюйтеся, все нормально. Забезпечте рослині достатній дренаж.
6. Традесканція зебрина
Де розмістити вазон: Любить місця з мінливим освітленням, та росте і в спекотних місцях, якщо земля достатньо зволожена.
Поливання: Орієнтовно двічі на тиждень, взимку рідше
Досить невибагливі рослини та прості у догляді, адже майже постійно перебувають на сонці. Прекрасно почуваються і за вологого, і за спекотного повітря в кімнаті.
7. Бромелія
Де розмістити вазон: Розмістіть бромелію на кілька сантиметрів від вікна, якнайдалі від сонячних променів.
Поливання: Кожного 3-го та 4-го тижня, 5-го – взимку.
Хоча бромелії люблять вологе середовище, та прекрасно виростають і в спекотних умовах. Тож у догляді з ними значно легше, аніж з іншими рослинами. Якщо в кімнаті достатня вологість, вазон можна посадити у теракотовий горщик або ж у пластиковий з отворами для дренажу.
8. Шефлера
Де розмістити вазон: Шефлера обожнює добре освітлені приміщення, де багато непрямого сонячного проміння.
Поливання: 1 раз на тиждень, взимку зменшивши об’єм води.
Листочки шефлери ще мають назву “парасольки” – завдяки своїй формі. Спокійно ростуть на самоті без інших вазонів, не люблять занадто сухих чи вологих умов навколишнього середовища. Якщо бачите, що листя опадає, перевірте ґрунт, чи не став він занадто вологим чи сухим.
9. Антуріум
Де розмістити вазон: На теплому, яскраво освітленому місці, далеко від прямого сонячного проміння.
Поливання: Достатньо часто, щоб ґрунт був зволоженим, але не перелитим. Половину склянки води один раз на тиждень.
Антуріум може стати прекрасною кольоровою декорацією для вашого дому. Росте він, не потребуючи багато світла, квіти затримують його ріст. Якщо цвіт зав’яв і ви хочете його забрати, відріжте сухе стебло при корені рослини.
10. Нефролепіс піднесений або папороть меча
Де розмістити вазон: Папороть меча обожнює місця з непрямими сонячними променями, та і на прямому йому о’кей — лише не залишайте вазон на сонці, коли воно в зеніті.
Поливання: 1-2 рази на тиждень водою кімнатної температури.
В порівняння з іншими видами папоротей, нефролепіс піднесений вважається видом, найлегшим у догляді. Він не вимагає багато підживлення — лише декілька разів на рік. Не вимагає делікатного поводження, якщо побачите, що він засихає — полийте його, перенесіть в інше місце, і все буде гаразд.
11. Пародія (кактус)
Де розмістити вазон: Найкраще цьому вазону буде там, де він зможе насититися першими ранковими променями сонця, та в обід перенесіть його в більш прохолодне місце. Вікно з виходом на південь — для нього ідеальне місце.
Поливання: Кожних 2 тижні, взимку ще рідше.
Звуть його ще “кактусом-кулею” за його круглу форму. Чудово росте у відповідному для себе горщику та в помірно зволоженому ґрунті. Забезпечивши всі необхідні для нього умови, про нього можна забути аж до наступного поливання.
Яку з цих рослин ви б хотіли придбати? Які вазони вирощуєте вдома?