10 лайфхаків-оберегів, які зарадять у важку хвилину

У США щорічно здійснюється до 240 мільйонів дзвінків до служби 911, тобто 600 000 щоденно. Люди часто потрапляють у незвичайні ситуації. Звісно, попередити майбутнє і бути готовим до всього неможливо, та збережіть наші лайфхаки з виживання. Можливо, вони стануть у пригоді вам чи друзям, до прикладу, як розпалити багаття, яке довго горить чи телефоном подати сигнал SOS.

Перечитавши свідчення тих, хто вижили у життєвих ситуаціях, і самому скуштувавши небезпеки, Тутка склав для вас перелік лайфхаків, які обов’язкові для виживання.

1. Скористайтеся офісним стільцем для очищення дихальних шляхів

ситуації

Прийом Геймліха — перший швидкий метод домедичної допомоги при удушенні. Останнє настає тоді, коли чужорідний предмет — їжа, іграшки чи інші дрібні деталі — потрапляють у дихальні проходи й блокують їх. Спосіб виконання прийому Геймліха:

  • Станьте позаду людини (дитину посадіть собі на коліна);
  • Руками обхопіть за талію, грудну клітку дещо нахиліть вперед;
  • Одну руку стисніть в кулак, і, утримуючи іншою рукою, натисніть на ділянку трохи вище над животом;
  • Швидкими піднімальними рухами натискайте на живіт, поки дихальні шляхи не очистяться.

Якщо подавилися ви, і немає кому вам допомогти, допоможе офісне крісло: його спинкою зробіть натискання на грудну клітку. Воно запевнить ефективність у справі, мовби вам допомагала жива людина.

Читайте також: 9 правил виживання, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій

2. Шнур від навушників чи зарядного зарадить при кровотечі

ситуації

Якщо у вас чи в іншої людини артеріальна кровотеча (струмінь крові яскраво-червоного кольору, що дуже пульсує), її можна спинити, тимчасово наклавши джгут. Краще використовувати його медичний різновид (щонайменше один обов’язково знайдеться у кожній аптечці), та якщо такого немає і лікаря викликати неможливо, ви самостійно можете виготовити джгут.

Тоненький шнурок від навушників чи зарядного пристрою під рукою знайти можна майже завжди, однак застосовувати їх треба за крайніх випадків. І за можливості обов’язково найперше звертатися до спеціаліста:

  • На відстані 3-4 см нижче під раною покладіть шматок тканини. Так зменшиться тиск тонкого дроту на шкіру.
  • Обережно обкрутіть шнурком довкола поверхні ноги чи руки.

Кровотеча має припинитися за 2 хвилини. Не залишайте саморобний джгут на шкірі довше, аніж 2 години.

3. Телефоном подайте сигнал SOS

ситуації

В більшості смартфонів обладнані ліхтарики, та навіть повністю розряджений пристрій може бути корисний для вас в екстреній ситуації. Його екраном можна відбивати сонячні чи місячні промені, і видно їх на далекі відстані. Якщо побачили здалеку корабель або літак, спрямуйте телефон у їх бік, щоб вас могли побачити та врятувати.

Вивчіть, як азбукою Морзе передати сигнал SOS: 3 крапки (швидко набирати), 3 риски (повільніше набирати) і знову 3 крапки (швидко набирати).

4. Розпаліть вогонь батарейкою й обгорткою від жуйки

ситуації

Якщо ви опинилися в дикій природі без сірників чи запальнички, а вам дуже треба розпалити вогонь, — не панікуйте. Якщо, можливо, у вас знайдеться батарейка й обгортка-фольга від жуйки, шанси ваші на багаття зростають. Виріжте з фольги довгу тонку смужку, складіть її навпіл та розріжте по діагоналі так, щоб середина складеної смужки була найтоншою у розкладеному вигляді (як показано на малюнку).

З’єднайте обидва кінці фольги із позитивним і негативним кінцями батарейки, чекайте, поки вона спалахне.

5. Під час атаки страуса ляжте на землю чи іншу поверхню обличчям донизу

ситуації

Якщо за вами женеться страус, а прихистку немає ніде, втікати від нього — не вийде, бо бігає він значно швидше за нас. Тож ляжте на землю, обличчям донизу, і вдавайте мертвого. Руками обхопіть голову, щоб захиститися від нападу тварини. Будьте готові, що страус може зачіпати вас і навіть стати зверху. Звісно, ризик одержати травму великий, та він значно зменшується, якщо ви лежите обличчям до землі.

6. Штани послужать саморобним “рятівним жилетом”

ситуації

Якщо ви не можете врятуватися з води, знімайте штани, простим вузлом зв’яжіть докупи штанки знизу та натягніть їх через голову. Вийміть їх з води, швидко наповніть повітрям і міцно тримайте за талію, щоб повітря не втікало.

7. Простирадла врятують з багатоповерхової будівлі

ситуації

Якщо вам треба врятуватися з будівлі, вищої, ніж 2 поверхи, і єдиний вихід — балкон, візьміть всі простирадла, які маєте та обмотайте довкола спинки ліжка чи будь-якого іншого міцного предмету. Зробіть з них саморобний канат, як показано на малюнку вище, і прикріпіть одним його кінцем до міцної опори.

Скиньте вниз подушку для безпечного приземлення.

8. Пліт вийде, якщо накрити сухі гілки брезентом

Якщо вам потрібно переправитися на той бік озера чи річки, і ви маєте брезент, сконструюйте саморобний пліт. Розстеліть брезент на землі, назбирайте легких сухих гілок, накладіть їх всередину тканини, залишивши місце для повітря, зав’яжіть кінці та зв’яжіть увесь пліт мотузкою. Перевірте його на міцність, чи витримає він у глибокій воді, не розв’яжеться і не потоне.

9. Материнська плата як гострий предмет

Порадили користувачі мережі: імпровізований ніж або стрілу можна виготовити із материнської плати. Звісно, її спочатку буде важко розламати, та якщо вам вдасться — ідеальний гострий предмет для самозахисту забезпечений.

10. Зробіть з бляшанки портативну пічку

Також порадили користувачі мережі. Обріжте стару бляшанку так, щоб залишити отвір для гілок, а ще зробіть вертикальні надрізи зверху. Останні наполовину загніть досередини, щоб утворилася підставка для сковорідки або каструлі.

А якими корисними лайфхаками ви б могли доповнити наш перелік, щоб врятуватись з небезпечної ситуації?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 лайфхаків-оберегів, які зарадять у важку хвилину