10 хитрощів для тих, хто не любить витрачати гроші на неякісні молочні продукти

Молочні продукти містять необхідні нашому організму вітаміни й мінерали. Кальцій корисний для кісток і зубів, калій сприяє підтримці нормального артеріального тиску, білок необхідний м’язам, внутрішнім органам і клітинам. Через брак вітаміну D ми змушені брати його ззовні, а молочні продукти допомагають нам розв’язати цю проблему.

У статті Тутка ви знайдете 10 секретів, які допоможуть заповнити полиці свого холодильника тільки корисними продуктами. А вкінці на вас чекає бонус — кілька порад, як самостійно продовжити свіжість молока.

1. Уважно дивимося на пакування, вивчаємо склад

молочні продукти

В принципі, це перше, що ми бачимо на полицях магазинів. Серед усього розмаїття молочної продукції варто вибирати товар саме в непрозорій упаковці. Світло, що потрапляє на продукт, згубно впливає на вітамін B2 (рибофлавін), який зарекомендував себе як вітамін краси через свій вплив на шкіру, волосся і нігті. Більш того, рибофлавін зміцнює імунітет. Вітаміну A, що впливає на стан шкіри й зору, необхідного для правильної роботи імунної та травної систем, світло теж шкідливе.

Зверніть увагу на склад: чим він коротший, тим продукт корисніший. Дуже часто смачні та якісні молочні продукти можуть ховатися в найпростіших і непримітних упаковках.

Читайте також: 7 продуктів, які борються з целюлітом

2. У безлактозних продуктах не повинно бути цукру

молочні продукти

Деякі виробники можуть штучно підсолоджувати безлактозну продукцію (солодкуватий смак молока пояснюється тим, що сама по собі лактоза — натуральний цукор). Тому при покупці потрібно перевіряти, чи немає там доданого цукру.

3. Вибираємо рослинне молоко з найбільшим вмістом білка

Активні гоніння на коров’яче молоко не зовсім виправдані. Якщо ви все життя його пили, то різко змінити раціон нема потреби. У молоці велика кількість поживних речовин: кальцій, вітамін D, вітамін A та інші речовини, які важливі для організму.

Якщо ж у вас яскраво виражена алергія або непереносимість, то до вибору замінника потрібно поставитися уважно. Ось невеликий чек-лист, на що треба звернути увагу.

  • Перше: ціна. Компоненти рослинного молока досить дорогі, тому надмірно економити тут не варто.
  • Друге: цукор в переліку перших компонентів. Багато рослинних продуктів не дуже смачні, тому виробники можуть додатково підсолоджувати молоко, чого бути не повинно. Зазвичай таку інформацію вказують на етикетці.
  • Третє: рослинний замінник повинен бути максимально близький до коров’ячого за харчовою цінністю (рівень білка становить близько 3,15 г, а рівень вуглеводів – 4,8 г на 100 г).

4. У молочні продукти зі зниженим вмістом жиру часто додають цукор

Продукти зі зниженим вмістом жиру допоможуть знизити денне споживання калорій. Вони часто рекомендуються при зайвій вазі або ризику діабету. Адже сучасні дослідження свідчать, що звичайна молочна продукція не провокує розвиток серцево-судинних захворювань.

Більш того, важливо вивчити склад і перевірити, чи є там цукор. У жирної молочної продукції збережений баланс: тут є в потрібній кількості жир, білок і натуральний цукор. У знежиреному продукті цей баланс часто порушується.

5. Гарне вершкове масло не продавлюється при натисканні

Вершкове масло — один з найбільш жирних молочних продуктів. Воно складається приблизно на 80% з жиру, решта — вода. Для підтримки здоров’я і краси рекомендується споживати від 20 до 35% (від загального числа денних калорій) жирів в день. Боятися їх не треба. Саме вершкове масло поєднує в собі близько 63% насичених жирів, 26% мононенасичених, 4% – поліненасичених. Продукт з вмістом жиру 60-70% – це спред.

Є маленький лайфхак, як можна перевірити якість масла ще в магазині: потрібно натиснути пальцем на упаковку. Якщо формується ямочка — в складі є рослинні жири. Якщо ж шматок залишається незмінним, то це гарне свіже масло.

Для перевірки вдома треба звернути увагу на колір (повинен бути вершково-білий відтінок, а не жовтий). Якщо ви вийняли масло і через кілька хвилин на ньому з’явилися крапельки води, то це — не найякісніший продукт.

6. Йогурт краще брати з мінімумом добавок

молочні продукти

Справжній йогурт містить тільки натуральні підсолоджувачі (наприклад, ягоди); товчене печиво, шоколад та інші цукри — це смачно, але шкідливо.

А ось білка гарний йогурт містить не менше 5 г на порцію. Вміст його в грецькому йогурті ще вищий. Вживання білка допомагає швидко і якісно наситити організм.

7. Гарний сир можна впізнати за кислуватим запахом і білим кольором

Сир — здорова альтернатива перекусу або вечері. Завдяки високому вмісту білка, він допоможе насититися без ризику набрати непотрібні кілограми.

Вивчаючи склад, радимо звернути увагу на наявність певних — шкідливих — інгредієнтів. Наприклад, карагенан додається для поліпшення смакових відчуттів; ароматизатори та барвники покращують тільки зовнішній вигляд; наявність цукру свідчить про надмірне перероблення продукту.

При виборі сиру в магазині варто звернути увагу на герметичність упаковки. У ній продукт довше зберігає свіжість і корисні властивості. Перевірити вдома сир можна, придивившись до кольору: сир без добавок білого кольору (іноді з кремовим відтінком); запах буває злегка з кислинкою.

8. Кефір повинен бути зроблений з закваски, а запах — кислий

У складі справжнього кефіру на перших місцях повинні бути молоко і закваска. У складі біокефіру присутні біфідобактерії, необхідні для мікрофлори кишківника. Залежно від виробника, країни й типу молока калорійність може відрізнятися. Енергетична цінність кефіру, виготовленого з коров’ячого молока, така: 3,3 г білка, 3,5 г жирів, 4,5 г вуглеводів. Фруктові добавки припустимі лише в кефірному напої.

Якщо кефір якісний, колір його буде молочно-білим (без відтінків і жовтизни). Жовтий колір свідчить про вичерпаний термін придатності. Кислий запах і смак скажуть про те, що від покупки такого кефіру краще відмовитися. Свіжий продукт має однорідну консистенцію. Якщо спостерігається відділення сироватки, зерен, отже він вже почав бродити.

9. Краще вибирати дитячі суміші, збагачені залізом

Дитяче харчування з’явилося вже в другій половині XIX ст. тобто це зовсім не нова модна технологія. При виборі харчування для свого малюка не варто застрявати на якомусь одному рідкісному, але розрекламованому бренді. Яким би гарним продукт не був, якщо його проблематично придбати, це додасть проблем і тривог.

Але як тільки ви знайшли свій ідеальний продукт, не зраджуйте йому. Це допоможе уникнути зайвих стресів у дитини: часта зміна раціону може погано позначитися на її здоров’ї та настрої.

Суміш повинна бути на базі збагаченого залізом молока (якщо немає алергії). Залізо допоможе організму, що формується, уникнути анемії. Упаковка дитячого харчування повинна бути цілою: без протікання, плям (іржі, наприклад), розпухлих кутиків.

10. Крапельки льоду на морозиві можуть свідчити про неодноразове заморожування

У складі морозива на першому місці має стояти молоко. Якщо в списку інгредієнтів вказана безліч добавок, згущувачі, підсилювачів смаку, сиропу, штучних підсолоджувачів, краще відкласти таке морозиво в бік.

Іноді в магазині можна помітити пом’яту упаковку. Часом це свідчить про погане зберігання і повторне заморожування. Такі молочні продукти, як морозиво, не мають мати на собі крапельок поту.

Бонус: як самостійно продовжити термін придатності молочних продуктів (частину ви знаєте точно)

молочні продукти

Так, звичайно ж, найкраще купувати максимально свіжі продукти. Але дуже часто якісь з них просто стоять в холодильнику, про них забувають і потім викидають.

Ось кілька порад, як самостійно продовжити термін придатності:

  • після придбання покладіть молоко в холодильник якомога швидше, щоб запобігти розмноженню бактерій;
  • оптимальна температура зберігання – 3-4 °C;
  • не варто тримати молочні продукти на дверцятах холодильника. На внутрішніх полицях немає таких перепадів температури;
  • молоко після вживання необхідно ретельно упаковувати;
  • в деяких сім’ях практикують заморожування молока. Такий метод актуальний тоді, якщо ви бачите, що не встигаєте випити його до закінчення терміну придатності.

Які пункти виявилися для вас новими? Як ви вибираєте молоко?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 хитрощів для тих, хто не любить витрачати гроші на неякісні молочні продукти