Знімаємо затиснення м’язів та вивільнюємо енергію щастя

Звучить як магія? А насправді м’язи й організм все пам’ятають: всі затиснуті в собі сльози, несказані слова, невиправдані сподівання, радощі й болі. І якщо правильно виконувати певний комплекс вправ, тіло звільниться від напруги та жити стане легше.

Що ж, Тутка не претендує на звання магічних костоправів, та все ж поділиться цікавими думками — як розвантажити одночасно і голову, і тіло.

емоції

Як емоції впливають на тіло людини?

Спеціалісти стверджують, що будь-яка невисловлена емоція, сильне почуття чи переживання “застрягає” в організмі під оболонкою блоку або затисненням м’язів.

Споконвіку у народі чи соціумі укладаються певні рамки чи переконання, яких батьки навчають своїх дітей: “Негарно перебивати старших”, “Дівчатка не б’ються”, “Хлопчики не плачуть” тощо. Такі обмеження стискають людину чи дитину у своїх лабетах й ті не можуть однаково працювати в різних місцях їх перебування: вдома, у школі, на роботі. Та й кожна людина з притаманними їй звичками, характером і темпераментом не може повноцінно вписуватися у нав’язані шаблони.

Читайте також: Чим шкодять емоції та до яких хвороб вони призводять

Карта емоцій

Що це таке? Карта емоцій або карта внутрішніх переживань — це внутрішні протести проти насаджених норм поведінки, які залишаються у різних частинах організму:

  • затиснення у верхній частині корпусу свідчить про готовність людини до різних проблем, необхідності “лупати сю скалу”;
  • ділянка серця засвідчить про відкритість людини до довколишнього світу, здатність до вияву любові та можливості самій її приймати;
  • зона діафрагми вміщує в собі тривоги й переживання;
  • зона тазостегнова відповідає за інтимну сферу й усі проблеми, що її стосуються;
  • верхні кінцівки мають за честь налагоджувати стосунки з близькими й далекими людьми, колегами;
  • нижні кінцівки проллють світло на те, чи маєте ви мету в житті й чи рухаєтесь до неї.

Навіть за зовнішнім виглядом людини, за її поставою можна зрозуміти, які в неї переважають емоції, чим вона живе і що переживає.

Минуле надовго залишається в нашому організмі, і, як то кажуть, подібне притягує подібне. Пережиті емоції тягнуть за собою схожі до себе, і людина постійно наступає на одні й ті ж граблі. Ви звикли до страху — в життя приходитимуть покидьки та небезпечні ситуації. Боїтеся кохати — зона серця зачиниться надовго. Звикли, що вас навантажують своїми проблемами інші люди? Так і буде, поки ви не розірвете це замкнене коло.

емоції

Як увімкнути зворотний процес

Якщо кожна емоційна зміна відбивається на організмі, то, можливо, і тілесні метаморфози будуть впливати на наше самопочуття. Тобто, знімаючи м’язові затиснення та блоки ви надсилатимете до мозку сигнал звільнення від невдач, болю та хвороб. У вас в житті з’являться нові люди та події.

Як зняти м’язові блоки?

Регулярне виконання цих легких вправ допоможе розвантажити цілий організм.

1. Вихідне положення — стоячи. Якомога більше розслабте та опустіть плечі. Переплетіть пальці за шиєю і розводьте лікті в боки, зводячи докупи лопатки. Порахуйте від 1 до 7 і затримайтесь в такому положенні, розслабляючись. Повторіть 5 разів.

Відчуйте, як відкривається грудна клітка й звільнюється діафрагма.

2. Вихідне положення — стоячи. З вправи 1: прогинайте назад верхню частину корпуса, до зони лопаток. Порахуйте до 7-ми, поверніться у вихідне положення. Стежте за тим, щоб поперек не прогинався, корпус і нижня частина залишалися в рівному положенні.

3. Вихідне положення — стоячи. Як у попередній вправі, зводимо докупи лопатки, злегка припіднімаючи груди та розпрямляючи діафрагму. Повільно нахиляйтесь вперед, напружуючи зону лопаток. Рахуйте до 7-ми, повторіть 5 разів.

За декілька тижнів ви відчуєте не лиш фізичне, але й емоційне полегшення в спині й грудях, ніби вам з плечей звалився камінь.

Поради з виконання

Навіть якщо на початку виконання вправ ви сповнені ентузіазму, не дивуйтеся, якщо почуття ейфорії пройде.

  1. Насамперед чітко поставте собі за мету змінити своє життя.
  2. Процес розпочинайте з прийняття рішень чи починайте робити вправи.
  3. Далі підуть перші результати, ви відчуєте приплив сил.
  4. Зміни далі будуть супроводжуватися спротивом і причинами, що “все треба кинути, бо нічого не вийде”.
  5. Попри все йдіть до своєї мети.
  6. Закріплення результатів, нове відчуття свободи.
  7. Постійне переконання, що у вас вийшло. Новий рівень життя.

Навчіться керувати своїм тілом та емоціями.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
Знімаємо затиснення м’язів та вивільнюємо енергію щастя