Зі шкарпетками чи без? 10 видів чоловічого взуття, які варто нарешті навчитися носити правильно

Тільки ми встигли відвикнути від комічного вигляду сандалів зі шкарпетками, як стилісти підкинули нові ребуси: кеди, броги, монки, оксфорди. Чи варто запасатися валізою однотонних шкарпеток або зараз все взуття можна носити на босу ногу?

Ми в Тутка вирішили раз і назавжди розібратися в правилах поєднання пари «взуття – шкарпетки», розглянули тренд sockless, а заодно дізналися, який одяг підходить до кожної моделі.

1. Мокасини

взуття

Мокасини – невагомий «кокон» для ніг, виконаний зі шкіри або замші. Їх придумали американські індіанці для безшумного пересування в довгих походах. Цей вид взуття ідеально підходить для прогулянок в теплі дні, коли на небі немає ні хмарини.

  • Зі шкарпетками чи без? Без, особливо, якщо поверхня взуття перфорована і тканина буде проглядатися через отвори. В інших випадках можна дозволити собі непомітні шкарпетки-слідочки.
  • З чим носити? Штани, бриджі або шорти до колін світлих відтінків з натуральних матеріалів: бавовна, льон.

2. Топсайдери

У цьому взутті є характерна особливість, якою воно відрізняється від мокасинів – кругова шнурівка навколо п’яти, що затягується спереду. На слизькій палубі, для якої топсайдери створювалися (topside перекладається як «верхня палуба»), це не давало змогу взуттю ковзати. Поверхня підошви завжди з нерівностями.

  • Зі шкарпетками чи без? Лише без. Топсайдери часто доводиться взувати після купання, коли ноги ще вологі – тільки уявіть, як незручно буде натягувати шкарпетки в такій ситуації. Ось і ми не хочемо про це думати.
  • З чим носити? Будь-який одяг, що підходить для прогулянки на яхті, особливо штани світлих відтінків з закотами, футболки поло або вільні сорочки.

Читайте також: 10 помилок у гардеробі, які переслідують чоловіків

3. Лофери

взуття

Лофери – творіння норвезького шевця, модифіковане традиційне взуття північних рибалок. Особливість лоферів – відсутність шнурків і горизонтальний ремінець спереду. Ця деталь може бути прикрашена китицями (tassels-лофери) або ромбоподібним прорізом (пенні-лофери). Сліпери – теж різновид лоферів, виконані з м’якої замші або оксамиту.

  • Зі шкарпетками чи без? Зі шкарпетками, якщо доповнюєте ними діловий костюм. Причому, на відміну від класичних туфель, до лоферів варто вибирати в тому числі й незвичайні контрастні варіанти. Для сліперів шкарпетки не потрібні.
  • З чим носити? З подачі модного дому Gucci лофери можна носити навіть з діловими костюмами, але без краватки. Також ми пропонуємо поєднувати модель з джинсами та штанами зі щільної тканини будь-яких відтінків. Сліпери спочатку створювалися для домашнього вжитку, зараз їх можна зустріти й на вулиці в демонстративно недбалих образах.

4. Еспадрильї

Коли в місті стає занадто спекотно, чоловікові необов’язково переходити на відкриті сандалі. Еспадрильї – взуття, придумане змученими постійною спекою іспанцями ще в XIV столітті. Його легко впізнати по плетеній джутовій підошві та міцному верху з щільної тканини канвасу, перед в класичних моделях закритий.

  • Зі шкарпетками чи без? Без. Еспадрильї прекрасно пропускають повітря, тому ноги в них пітніють не сильно.
  • З чим носити? До такого взуття підійдуть всі види літнього чоловічого одягу, крім пляжного та класичного ділового. Можна одягнути світлі джинси, штани чінос, із закотами або довжиною вище кісточки, бриджі або шорти.

5. Сліпони

взуття

Взуття серфінгістів з’явилося в 1997 році. Особливості сліпонів – повна відсутність шнурівки (її замінюють дві еластичні вставки), міцна рівна підошва без каблука. Сучасні моделі можуть бути виконані зі шкіри, замші, тканини або високотехнологічних волокон.

  • Зі шкарпетками чи без? Без. Оскільки сліпони – «пляжне» взуття, одягати шкарпетки – ознака поганого смаку.
  • З чим носити? Шанувальникам сліпонів доступні найбільш різноманітні поєднання: пляжний одяг, casual, розслаблені ділові костюми. Правда, як до костюма або темних ділових штанів, краще вибирати моделі зі шкіри. Замшеві й текстильні сліпони доповнять образ з шортами, штанами чінос, яскравими та світлими джинсами, стильними сорочками.

6. Низькі кеди

взуття

Легендарні Converse All Star і будь-які варіації на їх тему, що відкривають кісточку – мабуть, найзручніший варіант для пересування по місту. У 1957 році компанія Converse спільно з баскетболістом Чаком Тейлором (Charles `Chuck` H. Taylor) представила нові кеди з низькою посадкою – зі світу великого спорту модель перемістилася на взуттєві полиці звичайних студентів, бізнесменів і багатіїв.

  • Зі шкарпетками чи без? За бажанням. Спочатку передбачалося, що низькі кеди потрібно носити тільки на босу ногу, щоб вони щільно облягали її. Зараз таких чітких правил вже немає, головне – вибирати непомітні шкарпетки.
  • З чим носити? Припускають повну свободу вибору одягу – від чисто спортивних речей до стилю casual та елементів з 90-х на кшталт величезних спортивних светрів і «варених» джинсів. Втім, одне правило все-таки є: низькі кеди найкраще виглядають зі звуженими штанами, а не з прямими.

7. Кросівки

Кросівки – традиційне взуття для занять спортом. Зараз різновидів кросівок дуже багато, але всі вони відрізняються ергономічністю і підвищеним комфортом при ходьбі, бігу, будь-якій діяльності.

  • Зі шкарпетками чи без? Зі шкарпетками. На відміну від кедів, кросівки носяться тільки зі шкарпетками, щоб забезпечити захист стопи від підвищеного потовиділення і тертя. Для повсякденних моделей краще вибирати короткі спортивні шкарпетки, які видно в бічних вирізах взуття. Що стосується професійних кросівок, в яких ви ходите на тренування, найкращий вибір – високі шкарпетки з натуральних матеріалів, що дихають.
  • З чим носити? Оскільки кросівки успішно перекочували із залів на вулиці, поради по їх поєднуванні з іншими речами дуже актуальні. Доповненням до взуття можуть стати штани карго, прямі джинси, будь-які тренувальні спортивні штани. Як верх можна вибрати футболку, спортивний светр, картату сорочку.

8. Дербі

взуття

Міцні туфлі зі щільної шкіри з відкритим типом шнурівки вперше були виготовлені для огрядного графа Дербі. У 1872 році про них заговорили в пресі як про найбільш популярну і зручну модель. Зараз дербі – близькі родичі класичних туфель, але при цьому менш офіційні. Броги – різновид дербі, що відрізняються перфорованою поверхнею.

  • Зі шкарпетками чи без? У більшості випадків взуття передбачає високі шкарпетки до середини гомілки. Виняток – поєднання дербі на спортивній підошві зі світлими штанами чінос або джинсами.
  • З чим носити? Темне взуття з гладкої шкіри можна поєднувати з діловим костюмом, але не смокінгом. Світлі або насичених кольорів моделі підходять до будь-яких штанів і джинсів. Дербі на подвійній підошві темно-коричневого кольору носять з твідовими костюмами, вельветом, вовняним одягом, куртками та плащами. Броги ідеальні з парками, шкірою, фланеллю і денімом.

9. Монки

взуття

Пара взуття з солідними пряжками замість шнурків – варіант, за формальністю рівний дербі. Своєю назвою монки (від англ. Monk – монах) зобов’язані історії створення: вважається, що саме священнослужитель придумав взуття з закритим задом і пряжками. Це взуття ділиться на 2 види: сингл-монки (з одного пряжкою) і дабл-монки (з двома). Перший варіант вважається більш формальним.

  • Зі шкарпетками чи без? Залежить від пори року, тканини та моделі. Світлі або яскраві монки із замші можна надягати на босу ногу, темні класичні сингл-монки вимагають шкарпеток з тонкої вовни або шовку, неформальні шкіряні монки з двома пряжками виграшно виглядають з контрастними високими шкарпетками.
  • З чим носити? Класно підходять будь-які завужені або із закотами штани, непарні костюми, блейзери. Старатися з яскравими незвичайними елементами одягу не варто – монки настільки самодостатні, що їм краще надати роль родзинки. Сингл-монки темних відтінків з гладкої шкіри поєднуються з діловими костюмами, за винятком смокінга.

10. Оксфорди

взуття

Витончені консервативні оксфорди – ідеальний варіант для святкування весілля найкращого друга, інтерв’ю або побачення в найбільш пафосному ресторані міста. З усіх видів чоловічого взуття вони вважаються найбільш формальними, і не дарма. Оксфорди відрізняються тоншою в порівнянні з дербі підошвою, лаконічністю декору і закритою шнурівкою, яка щільно фіксує ногу.

  • Зі шкарпетками чи без? Тільки зі шкарпетками. Для суворої ділової зустрічі краще вибирати шкарпетки в тон штанів, неофіційна зустріч і стиль smart casual допускають контрастні варіанти з-під вкорочених або закочених штанів.
  • З чим носити? Оксфорди славляться тим, що з класикою переборщити неможливо: вибирайте урочистий чорний смокінг, аристократичний сірий або шоколадного відтінку діловий костюм, а також всі варіанти стриманого smart casual. Поєднувати замшеві оксфорди можна навіть з сорочкою з коротким рукавом і темними звуженими штанами, але це вже відступ від правил.

Бонус

Тренд sockless складно назвати синонімом зручності: взуття може натирати або стискати голу ногу. Ми пропонуємо не жертвувати комфортом й уникнути всіх неприємних ситуацій.

  • Перед виходом з дому ноги потрібно помити та висушити рушником – це усуне піт і неприємний запах.
  • Скористайтеся якісним дезодорантом або пудрою для ніг – засіб буде вбирати зайву вологу та дезодорувати стопи.
  • Влітку як мінімум раз на місяць робіть гігієнічний педикюр, щоб позбутися від мозолів, запобігти вростанню нігтів.
  • Якщо взуття натирає в певному місці, допоможуть силіконові вкладки для стопи.

Ми розглянули класичні правила поєднання чоловічого взуття з одягом і шкарпетками, актуальні в будь-якій ситуації. Тепер можна вирушати хоч в подорож на яхті, хоч на зустріч з королевою – і при цьому виглядати бездоганно.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Зі шкарпетками чи без? 10 видів чоловічого взуття, які варто нарешті навчитися носити правильно