Вправи Кегеля для жіночого здоров’я

Вправи Кегеля — чудесна підбірка тренувань саме для жіночого здоров’я. З віком кожна жінка зізнається, що послаблення м’язів тазового дна тягне за собою низку інших проблем, як от неприємні відчуття під час інтимної близькості, опущення органів малого таза, нетримання сечі. Забудьте про операцію — Тутка розповість сьогодні про чудові тренування, а саме про вправи Кегеля.

Автором його був американський гінеколог Арнольд Кегель. Він хотів розробити такий комплекс вправ, який би допоміг жінкам при невпорядкованому сечовипусканні. І став автором геніальних і простих тренувань, які підходять для жінок будь-якого віку. Вони стимулюють м’язи тазового дна, посилюють кровотік до цієї ділянки та підтягують самі м’язи.

вправи Кегеля

Рекомендації лікарів

Особливо цей комплекс гінекологи радять при:

  • Приготуванні до майбутніх пологів
  • Відновленні органів після родової діяльності
  • Укріпленні внутрішніх м’язів при опущенні матки, прямої кишки, сечового міхура
  • Для профілактики нетримання сечі.

Та не варто нехтувати ними й тоді, коли у вас немає чітких вищеописаних проблем. М’язи піхви після них звужуються, стають еластичними й пружними, що позитивно відбивається на сексуальному житті партнерів.

Читайте також: 6 вправ, які за 30 днів змінять ваше тіло

Як виконувати вправи Кегеля

Найперша їх перевага — можливість виконувати на роботі, на відпочинку, вдома. Все ж нагадуємо про систематичність та щоденну повторюваність. Як визначити, які м’язи потребують тренування? Дуже легко: уявіть, що сильно хочете в туалет “по маленькому” і різко стисніть порив. Так легко зрозуміти, які м’язи втратили тонус.

Класичне виконання вправ Кегеля

Цей варіант вправи підійде для початківців, він не потребує особливих навичок. Якнайсильніше стисніть статеві м’язи, утримуйтесь в такій позиції 5 секунд, розслабтесь та знову повторіть.

Збільшуйте інтервал до 8-15 секунд. Можна виконувати на гімнастичному килимку, підлозі, стільці.

Швидке скорочення

Удоскональте попереднє тренування: 5-10 швидких скорочень м’язів, 7 секунд відпочинку. Повторити декілька раз.
Така вправа посилює кровотік до малого таза, покращує його тонус.

Вдих/видих

Глибокий вдих — і максимальне стискання м’язів промежини. До 5 секунд затримайте дихання, і так само повільно його видихайте.

Виштовхування

До попереднього тренування можна після затримання дихання додати швидкий видих повітря. Так кисень краще проникає до тканин.

вправи Кегеля

Затримання

Дуже сильно стисніть м’язи промежини, утримуйте положення до 10 секунд. З кожним новим підходом додавайте по 1 секунді. Таке тренування покращує відчуття під час інтимної близькості, допомагає швидше відновитися після пологів.

Ліфт

Уявіть, що у вас всередині знаходиться уявний ліфт: подумки та сильно підіймайте та опускайте його. Повторити 3-5 разів. Рекомендують повторювати при нетриманні сечі й опущенні матки.

Місток

Лягаємо на спину (на підлозі, килимку чи ліжку), ноги згинаємо в колінах, розводимо в боки, п’ятки притискаємо до поверхні. Виконуємо виштовхувальні руки тазом догори, затримуючись в такій позиції до 5 секунд. Кров краще підходить до статевих органів.

Танці стегнами

Ноги на ширині плечей, малюйте в повітрі сідницями уявну “вісімку”. Під час тренування присідайте й напружуйте інтимні м’язи. Повторити 30 разів.

Вправи Кегеля найефективніші вранці, після пробудження. Можна поєднувати із танцями та заняттями спортом. Уникайте больових відчуттів й стежте за диханням.

Хочемо нагадати, що наші статті — лиш джерело інформації, вони не можуть замінити консультацію та огляд лікаря.

Будьте здорові!

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вправи Кегеля для жіночого здоров’я