Швець розповів, що робити, щоб взуття завжди виглядало, як нове

Дмитро займається ремонтом взуття вже 25 років. На своєму YouTube-каналі він розповідає про різні нюанси догляду за шкірою та замшею і розкриває професійні секрети. Наприклад, як зробити так, щоб підошва улюблених кед прослужила довше, або ділиться способом відмити з чобітків сольові розводи.

Тепер читачі Тутка точно продовжать термін служби взуття на багато сезонів. А ось що ще рекомендує Дмитро.

Як доглядати за шкірою

взуття

  • Шкіра на взутті може виглядати некрасивою і сухою через те, що її натирають губкою або використовують крем-фарбу. Не користуйтеся цими засобами, адже до їх складу входить розчинник, який висушує шкіру. Краще купіть якісний крем для взуття: він пом’якшує, зволожує.
  • Крем найкраще наносити за допомогою невеликих щіток з натуральної щетини, але можна і звичайною зубною щіткою. З особливою ретельністю обробляти потрібно місця, де підошва прилягає до взуття. Після нанесення потрібно почекати кілька годин, поки засіб повністю вбереться.

взуття

  • Якщо підошва туфель шкіряна, то її теж варто обробляти кремом. Так вона буде захищеною від вологи. Найзручніше це робити за допомогою звичайної ватної палички.
  • Після того, як крем поглинеться шкірою, необхідно взяти щітку і гарненько натерти взуття. Завершити процес догляду можна за допомогою шматка хутра або фланелі. Натуральне хутро добре полірує. Від тертя з’являється приємний матовий блиск.

взуття

  • Просочування для гладкої шкіри — це найчистіший маркетинг. Цілком достатньо крему, бальзаму й очищувача. Якщо шкіру просочити, то вона не зможе вбирати всі ті речовини, які повинні захищати, зволожувати, робити її еластичною.
  • Періодично я рекомендую очищувати шкіру за допомогою бальзаму. Він допомагає зняти залишки крему та бруд.

Читайте також: 12 способів одягатися в інтернет-магазинах без стресу та із задоволенням

Як правильно доглядати за замшею

  • Якщо ви купуєте взуття, то доглядати за ним потрібно починати відразу. Для замші рекомендую просочення. Дуже важливо, щоб в складі засобу не було силікону. Натуральна шкіра повинна «дихати», а силікон створює на поверхні плівку, через яку ви ходите «в гумовому взутті».
  • Коли ви обробляєте замшу просоченням, обов’язково заклеюйте край підошви малярним скотчем, інакше вона буде стиратися.

  • Для очищення замші шампунем рекомендую використовувати щітку з дуже жорсткою щетиною — так краще переться і піднімається ворс.
  • Хоча в анотації до шампунів для взуття пишуть, що краще замшу просушити, перш ніж розчісувати, насправді ворс розчісується краще, поки він вологий. Якщо розчісувати насухо, то ворсинки будуть видиратися, а це неправильно.

  • Не варто намагатися очистити взуття за допомогою мила або прального порошку. Всі ці засоби занадто лужні. Краще використовувати більш нейтральну косметику.
  • Після прання взуття із замші його обов’язково потрібно наситити спеціальним бальзамом, інакше шкіра буде «задубілою». Після нього варто нанести крем, а вже вкінці — віск.

Як впоратися з серйозними ушкодженнями

взуття

  • Навіть серйозні потертості можна прибрати за допомогою гарного крему відповідного відтінку. Для цього досить нанести засіб, дати взуттю постояти й відполірувати його. Зміни відбудуться прямо на ваших очах.
  • Щоб забрати бітумні плями, можна скористатися будь-яким антисиліконовим очищувачем, такі є в лінійці автомобільних засобів. Досить нанести його на серветку і гарненько протерти черевик в місці забруднення.

  • Відновити шов на взутті в домашніх умовах допоможе звичайне шило. Такий гачок прекрасно справляється з роботою, а шов виходить як на швейній машинці.
  • Щоб закрити неглибоку подряпину, потрібно нанести на неї пензликом клей і обережно пригладити пальцем. Вкінці місце з подряпиною можна зачистити за допомогою звичайної ґумки.
  • Щоб не мучитися з ремонтом підошви кедів, можна відразу після придбання за допомогою суперклею приклеїти до п’яти «підкову» з поліуретану.

Як вибирати взуття?

  • Як відрізнити натуральну шкіру від штучної? Варто пошукати на підошві наклейку зі спеціальними позначеннями. Якщо продукт зроблений зі шкіри, то там буде намальована шкірка, а якщо зі шкірозамінника, то, як правило, ромб.
  • Ще один різновид «несправжньої» шкіри — це екошкіра. Зазвичай на око помітно, що матеріал ненатуральний, але якщо не видно, то потрібно звернути увагу на відворот шва. Тут повинна бути міздря (зворотний бік виробленої шкіри або шкірки — прим. Тутка), але при найближчому розгляді можна помітити, що це — такий самий спилок, тільки покритий зверху екошкірою.

  • Нинішні виробники навчилися робити взуття з чого завгодно, при цьому позначаючи на етикетці, що це шкіра. На етикетці вказана замша, а насправді виявляється, що це спилок — шар натуральної шкіри, який одержують після зняття лицьового шару, відходи виробництва. Все, що колись йшло на рукавички для зварників і дешеві тапочки, використовують навіть дорогі бренди в своїх виробах. Спилок настільки тонкий матеріал, що розірватися він може в будь-який момент. Будьте уважними, якщо купуєте замшу і вона через якийсь час рветься, — ви маєте повне право на повернення грошей.

А як доглядаєте за взуттям ви? Чи намагаєтеся все зробити самостійно, чи несете в майстерню?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Швець розповів, що робити, щоб взуття завжди виглядало, як нове