Що спричиняє пігментацію шкіри та як її уникнути?

Якщо ви помічаєте, що певні ділянки шкіри темніші за решту шкіри, на це є причина, та їх треба обов’язково лікувати. Та не завжди проблема настільки серйозна: часом пігментація абсолютно не шкідлива та нічим не загрожує життю і здоров’ю. В будь-якому випадку, найкраще проконсультуватися з лікарем.

Тутка вирішив вивчити проблему більш докладно та дізнатися, чому на обличчі з’являються пігментні плями та чи можна від них уберегтися. І от що ми знайшли.

Розрізняють кілька типів злоякісної пігментації

Мелазма частіше зустрічається в жінок, аніж у чоловіків, і причиною цього стають найчастіше гормональні коливання. Останні спостерігаються під час вагітності чи при вживанні контрацептивів-таблеток. В цих випадках пігментація зникне сама собою по народженні дитини чи по припиненні вживання таблеток. До мелазми також може призвести й стрес.

Порушення однакового тону шкіри найперше вражає обличчя, та може виникати й на інших ділянках шкіри. Якщо воно турбує вас, зверніться до дерматолога і він вже розповість, як її лікувати.

Пігментні плями виникають у людей, що переступили рубіж у 40 років. Зосереджуються майже по всьому тілу, якщо ви довго перебуваєте на сонці, здебільшого не шкідливі. Причина їх появи: ультрафіолет з сонячного проміння впливає на мелатонін — пігмент, що надає шкірі забарвлення, і він виробляється швидше. З віком швидкість продукування мелатоніну теж зростає.

пігментація

Гіперпігментація після запальних процесів залишається як наслідок ураження шкіри чи запального процесу. Її спричиняють акне, вугрі, прищі, з часом проходить сама.

Читайте також: 8 ознак того, що ваше обличчя старіє швидше, аніж повинне

Чи можливо попередити чи вилікувати пігментацію шкіри?

1. Перегляньте харчування

Те, що ми споживаємо, впливає на стан нашої шкіри. Забезпечте свій організм поживними речовинами. Здорова їжа допоможе зменшити пігментацію, мінімізуючи ефекти клітинного стресу, спричиненого гормональним дисбалансом, інфекціями чи перебуванням на сонці.

Продукти, що допомагають знизити чіткість пігментації — гранат, шпинат, капуста та морква. Вони забезпечують організм вітамінами, мінералами, антиоксидантами та необхідними здоровими жирами. Важливо також пити достатню кількість води. Уникайте сої, часнику та лляного насіння — у них міститься естроген.

2. Намагайтеся не шкрябати шкіру

пігментація

Кожну людину спокушають висипання на шкірі, тож мимоволі вона намагається їх пошкрябати/вичавити тощо. Намагайтеся цього не робити, щоб ще сильніше не розносити запалення, щоб не утворилась пігментація. Так само не доторкайтеся до шкіри брудними руками.

3. Захищайте шкіру від сонця

пігментація

Зменште час перебування на сонці та уникайте прямих сонячних променів. Пігментацію допоможе попередити крем від сонця, тож не шкодуйте і його, голову накривайте від сонця, як і решту частин тіла. Щоб зменшити нищівний вплив ультрафіолетового випромінювання, користуйтеся зволожувачем.

4. Використовуйте натуральні продукти

пігментація

Природні засоби можуть висвітлити пігментовані ділянки шкіри. Дослідження визначили, що ефірна олія шовковиці, як і зелений чай, куркума покращують стан шкіри та зменшують прояви гіперпігментації.

А ви страждаєте від гіперпігментації? Звідки вона у вас? Лікуєте її і якими способами?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Що спричиняє пігментацію шкіри та як її уникнути?