Побутові звички з минулого, які інакше як безглуздими не назвеш

Деякі дії ми здійснюємо виключно тому, що так робили наші батьки та родичі. Якась логіка за ними криється, але тільки на перший погляд. Далі з’ясовується, що ці життєві звички особливого значення не мають, але ми продовжуємо так робити, тому що завжди так робили. Може, час вже зупинитися та задуматися?

Життєві звички

Балкон замість складу

Колись в роки великого дефіциту мови не було про те, щоб щось винести з дому. Тому що навіть найбільш непотрібне може колись знадобитися, а ти його ніде не купиш. Так і стояли наші захаращені балкони десятиліттями. Там не можна було ні вийти кави вранці випити, ні присісти книжку почитати.

Так цінна площа у квартирі перетворювалася на мертвий простір. Ми вважаємо, що прийшов час залишити ці звички відкладати непотріб «про всяк випадок». Переберіть і відсортуйте всі речі в будинку. Гарантовано з дому можна винести третину мотлоху, і на житті це не позначиться жодним чином. А потім організуйте нормальну систему зберігання речей в будинку.

Заправляти ліжко відразу ж після підйому

Багато людей не знає, що ми з самого народження живемо в симбіозі з різними мікроорганізмами. На нашій чистій постелі з’являються пилові кліщі в першу ж ніч, і в цьому немає нічого страшного. Вони живуть на нашому тілі та у всіх речах навколо. Але нам все одно потрібно регулярно вдома прибирати, щоб цих мікроорганізмів не ставало занадто багато.

Коли ми вранці прокидаємося, то ліжко залишається теплим і трохи вологим від нашого тіла. А тепле вологе середовище ідеальне для розмноження бактерій і кліщів. Тому категорично не можна відразу ж заправляти ліжко. Потрібно повністю відкинути ковдру і відчинити вікно, а через 10 хвилин можна починати застеляти ліжко.

Купувати речі на виріст

Ця ідея тисячі разів зазнала поразки, але багато з нас досі продовжують так робити. Дурість такої звички в тому, що одяг на виріст може зноситися до того, як дитина виросте. І замість того, щоб відходити рік-два в нормальній одежі, дитина буде мучитися в чомусь величезному. А коли доросте, то її вже буде не можна носити через дірки, потертості й плями.

Також за один рік дитина легко може перерости такий одяг до того, як почне його носити, і тоді сенсу в її покупці не буде зовсім. Більш того, коли дитина постійно ходить в мішкуватому одязі та не може бігати через завелике взуття, це може травмувати психіку дитини та спричинити проблеми в соціалізації.

звички

Читайте також: Користувачі поділилися 14-ма простими побутовими хитрощами, які помітно полегшують їм життя

Витирати посуд насухо

Якщо ви змінюєте кожного дня кухонний рушник і витираєте посуд виключно свіжою тканиною, тоді проблем немає. Але у всіх інших випадках ми приносимо на посуд дуже багато зайвих бактерій, яких там бути не повинно.

Річ у тім, що на кухонних рушниках і губках бруду та бактерій навіть більше, ніж на сидінні від унітаза. До них постійно торкаємося своїми нестерильними руками. Тоді навіщо переносити все це на ідеально вимитий посуд?

Просто сушіть тарілки у вертикальному вигляді, і тоді на них не будуть з’являтися розводи від солей з води.

звички

Розморожувати рибу та м’ясо під гарячим струменем в раковині

З цією побутовою звичкою є кілька проблем. По-перше, так рибу й м’ясо розморожувати просто не можна. Тому що всередині ще буде лід, а зовні вже почнуть буянити бактерії. М’ясо найкраще розморожувати в холодильнику — так буде довше, зате набагато безпечніше.

По-друге, мити на кухні рибу та м’ясо взагалі не радять. Всі патогенні мікроорганізми миттю розлітаються з бризками по всій кухні. Під час приготування м’яса вони загинуть від термічної обробки. Але решта залишаться живими на рушнику, яблуці та горнятку з водою.

звички

Не доглядати за обробною дошкою

За кухонними дошками треба доглядати, щоб продовжити їм життя і не піддати своє здоров’я небезпеці. У порах і тріщинах будь-якого матеріалу можуть залишатися рештки їжі. Особливо це стосується риби та м’яса. Тому обов’язково для цих продуктів потрібно мати окрему дошку, яку ми не будемо використовувати ні для чого іншого.

Далі цю дошку потрібно не просто кожен раз мити з мийним засобом, а і якісно дезінфікувати. Найкраще для цього використовувати соду, оцет або перекис водню. Ці дешеві речовини приберуть всі залишки та запахи.

Тримати унітаз відкритим

У всіх вдома є кришка для унітаза, але чомусь мало хто нею користується, а даремно. Вона продається разом з сидінням не просто так, і її потрібно опускати кожного разу перед зливом води. Інакше увесь бруд буде поширюватися по всіх поверхнях у вигляді аерозолю. Ви ж не хочете чистити зуби щіткою, на яку потрапили мікроскопічні частинки фекалій?

Тож при суміщеному санвузлі треба зберігати засоби гігієни якомога далі від унітаза. І завжди при змиванні води не забувати опускати кришку. Такі життєві звички важко викорінити за день, але це варто зробити заради здоров’я своєї родини.

звички

Мити підлогу руками

Багато господинь досі впевнені, що ніяка швабра не відмиє підлогу вдома так, як вона це зможе зробити власними руками. І чисто технічно ці жінки мають рацію. Але є одне але. Ви можете жити в ідеально чистій квартирі, але витратити більше часу та грошей на своє лікування. Тож така досконала чистота може дорого обійтися.

Річ у тім, що мити підлогу в напівзігнутому стані на колінах дуже шкодить спині та суглобам. Швабра або пилотяг для миття ідеально впораються з цим завданням без необхідності кожного разу травмувати людину.

звички

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Побутові звички з минулого, які інакше як безглуздими не назвеш