Перукар з 15-річним стажем розкрила секрети, про які вам ніколи не розкажуть в салоні краси

Жінки витрачають багато часу і грошей на догляд за волоссям, але далеко не завжди шевелюра виглядає так само розкішно, як в рекламі шампуню. Може, перукарі нам чогось недоговорюють?

Тутка напише про справжні секрети перукарської справи, про які не розповідають виробники косметики і співробітники салонів краси. Вкінці статті на вас чекає реальна історія, від якої хочеться плакати і сміятися одночасно.

Які засоби дійсно пожвавлюють волосся

перукарі

  • Жодні. Чомусь для багатьох людей стає несподіванкою, що волосся (точніше, видима їх частина) – це вже мертвий кератин. Ви не воскресите його втиранням чудо-засобів і не склеїте гарячими ножицями. Адже йдеться про білкову структуру, а не про поліетиленовий пакет. Щоразу, коли вам хочеться витратити гроші на чергову суперсироватку, повторюйте мантру: «Це все — як мертвому кадило».
  • Зрозуміло, волосся потрібно зволожувати і захищати, але з цим чудово справляється шкірний жир. Ідеально він повинен наситити кожну волосину від кореня і до самого кінчика. Проблеми починаються, коли ми порушуємо природний процес занадто частим миттям голови. Або намагаємося відростити косу до пояса.
  • Тобто, чим довше волосся, тим більший шлях приходиться пройти жиру. Через це кінці залишаються сухими і січуться. Підстригайте їх раз в 10-12 тижнів, і все буде добре.

Читайте також: 16 робіт від перукаря з Сеулу, яка покаже, як дівчат змінює правильна укладка і зачіска

Чи правда, що з віком волосся стає сухим і йому потрібен додатковий догляд?

перукарі

  • Технічно, воно стає менш жирними. Річ у тім, що роботу шкірних залоз регулюють статеві гормони. З віком рівень гормонів знижується, і залози виробляють менше жиру. Це нормально, переживати або радикально змінювати догляд не потрібно.
  • З будь-якими засобами краще недоборщити, ніж переборщити. Якщо використовувати їх занадто часто або занадто багато, волосся стає липким і збирається в некрасиві «бурульки». А улюблені багатьма жінками натуральні олії дають неприємні побічні ефекти у вигляді забитих пор.
  • Якщо ви помітили тривожні симптоми — клаптики волосся на подушці, товсті волосини іншого кольору, хворобливі лущення або прищі — йдіть до лікаря. Я, наприклад, бачу на голові людини ознаки алопеції, але підібрати лікування повинен трихолог.

Чому не варто часто користуватися сухим шампунем

перукарі

  • 2 основних компоненти сухих шампунів — спирт і крохмаль — створюють специфічну суміш, яка витягує з волосся не тільки жир, але і вологу. Крім того, вони нічого не очищують, а лише вбирають в себе забруднення, тому після застосування таких засобів завжди потрібно розчісувати волосся. В іншому випадку ви ризикуєте отримати подразнення, свербіння і висипання.
  • Деякі жінки «лікують» лупу сухим шампунем. На перший погляд, вони мають рацію: ви просто вичешете противні білі бляшки разом з брудом і жиром. Але через деякий час засіб заб’є пори, і проблема посилиться.
  • Зате сухий шампунь можна використовувати для створення прикореневого об’єму і укладки. Нанесіть трохи засобу на корені та гарненько збийте волосся руками, надаючи зачісці потрібної форми. Найкраще, якщо перед цим ви вимиєте голову звичайним шампунем, а потім вже нанесете чарівний спрей і висушите все феном. 1-2 процедури на тиждень не заподіють шкоди, а волосся відпочине від додаткових стайлінгів.

Робити філірування чи ні

  • У багатьох людей цей термін асоціюється з чимось загадковим і красивим, хоча насправді мова йде про проріджування волосся. Майстер бере спеціальні ножиці із зубчиками і робить зрізи на різних рівнях, щоб надати зачісці потрібної форми.
  • Цей спосіб використовується при роботі з товстим, густим і здоровим волоссям: якщо його не прорідити, пасма просто не ляжуть як треба. А ось на тонкому волоссі краще не експериментувати, тому що візуально їх може стати ще менше, а кінчики почнуть стирчати в різні боки.
  • Моя перша вчителька казала, що за допомогою філірувальних ножиць ледачі або недосвідчені майстри приховують власні помилки, а справжній профі зробить правильну форму і звичайним інструментом. Я дотримуюся тієї ж думки.

Чи настільки жахлива хна і як після неї перейти на фарбу

перукарі

  • Вважається, що натуральна хна дуже корисна і навіть зміцнює волосся. Мені здається, що в наших магазинах знайти її складно і жінки фарбуються якимось диким сурогатом. Багато з них ще й люблять «посилити» ефект, від душі додавши в суміш лимонний сік, оцет та інші підручні засоби, які просто псують волосся.
  • Хна намертво зв’язується з кератином, завдяки чому довго зберігає колір і практично не вимивається. Щоб перейти на фарбу, потрібно розкривати волосяні кутикули і буквально витягувати хну. Без агресивного хімічного змивання цього не зробиш.
  • Наносити фарбу, коли у волоссі залишилася хна, я не рекомендую нікому. Речовини вступають в хімічну реакцію, наслідки якої неможливо передбачити. Мова навіть не про зелений відтінок, який раптово з’явився — він легко забирається кольоровими пігментами. Деякі виробники додають у хну солі металів, які при контакті з аміаком можуть спалахнути.
  • Я знаю тільки один спосіб, як вийти з ситуації, не роблячи змивку і не втрачаючи довжину: потрібно фарбувати волосся, яке відростає, в колір хни. Тут важливо підібрати правильний відтінок, а в ідеалі ще й витягнути колір, щоб добитися плавного переходу.

Чому, коли просиш підрівняти кінці, зрізають половину довжини

  • Викладачі в технікумі завжди казали, що ми повинні робити людей більш красивими і доглянутими. А сухі пошкоджені кінці якось не асоціюються з красою. Ось майстри старої школи і зрізають все, що має поганий вигляд, а багато новачків вважають, що, якщо так заведено, отже, так і треба.
  • Якщо хочете, щоб вам просто підрівняли кінчики, візьміть з собою в салон сантиметрову стрічку і скажіть, щоб укорочували до потрібної позначки. Так ви зможете потім підтвердити, що вам не надали обумовленої послуги, а жоден салон цього не захоче. Якщо стрижка виконується на мокрому волоссі, прослідкуйте, щоб перукар залишив запас довжини, тому що після сушіння феном вона стане меншою.
  • Часом досить сказати: «Відріжте Х сантиметрів, січку і сухе волосся не знімайте». В іншому випадку майстер може зробити зріз так, як вважатиме за потрібне, тобто до рівня, на якому закінчуються видимі пошкодження.
  • Іноді можна просто потрапити на шкідливу людину. Моя колишня колега якось зрізала клієнтці 10 см довжини, тому що та назвала її перукаркою. Ну от не люблять, коли до них так звертаються.

Чому один і той самий майстер добре робить одні стрижки і псує інші

перукарі

  • У всіх нас різні спеціалізації. Є перукарі широкого профілю, які надають базовий перелік послуг. Є стилісти, що працюють зі складними модельними стрижками. А є люди, які пройшли 2-місячне навчання, після якого їм видали сертифікат і сказали, що тепер вони суперфахівці.
  • Одна дівчина вчилася на модних курсах і проходила практику в нашій перукарні. Коли потрібно було виконати каре, вона схопила ножиці та просто зробила зріз від вуха до вуха. Для мене, яка 3 роки навчалася в технікумі і вивчала предмети на зразок «Геометрії стрижки», це було шоком. А власниця курсів, яка стояла поруч, похвалила ученицю і сказала: «Я ж казала, що каре — це просто». Насправді це дуже складно: потрібно розрахувати, як ляже волосся, і правильно підібрати кути зрізів.
  • Ще одна «проста» річ — чубчик. Щоб красиво його вистригти, теж потрібно знати геометрію. Якщо перукар недбало накидає вам на лоб волосся і готується різати — втікайте, поки не сталося непоправне.
  • Поділюся лайфхаком. Щоб отримати густий і пишний чубчик, попросіть майстра зробити його двошаровим. Нижній шар потрібно вистригти філіровочними ножицями: так він буде піднімати і красиво вкладати волосся, яке ляже зверху.

Несподівані помилки жінок в перукарні

перукарі

  • Кажіть незнайомому майстру: «Зробіть, як буде найкраще». Якщо потрапите до фахівця широкого профілю, він зробить так, як його вчили або як він вважає за потрібне. Експериментувати можна тільки зі стилістом.
  • Робити ставку на червоний колір. Будьте готові до того, що шевелюра швидко стане брудно-рожевою. У червоного пігменту найбільші молекули, тому він не може глибоко увійти у волосся і швидко вимивається.
  • Забувати про корені при фарбуванні в блонд. Темненьким дівчатам прийдеться або постійно висвітлювати корені, або ходити неохайною зеброю. Є спеціальні техніки розтягнення кольору, які забезпечують плавний перехід і дозволяють місяцями обходитися без дофарбовувань. Часом досить просто затемнити прикореневу зону.
  • Самостійно фарбуватися між відвідинами салону. Майстру доведеться робити змивання і виправляти помилки домашнього фарбування, а це влітає в копієчку. Якщо вам не подобається вигляд коріння, яке відросло, маскуйте його тонуючим спреєм, поки не запишетесь до фахівця. Не буду рекламувати конкретні засоби: їх легко можна знайти в Інтернеті або магазині косметики.
  • Не любити свій рідний колір. Зовсім необов’язково псувати волосся і різко перетворюватися з брюнетки на блондинку або навпаки. Фарбування у відтінок, близький до натурального, нерідко виглядає набагато краще. Можна навіть обійтися без фарби і робити професійне тонування. Ефекту вистачає приблизно на місяць, зате волосся точно не буде виглядати як пожована солома.

Бонус: історія з практики, в яку навіть важко повірити

Плюхнувшись в крісло, клієнтка оголосила: «Мені завтра 30, нарешті можна робити каскад!» Побачивши моє здивування, вона пояснила: «Але ж після 30 років волосся більше не росте, можна як завгодно стригтися: нічого ж відростати не буде!» Шок.

А ви любите експериментувати з волоссям? Може, фарбувалися в дикі кольори, робили ультракороткі стрижки чи заплітали афрокоси?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Перукар з 15-річним стажем розкрила секрети, про які вам ніколи не розкажуть в салоні краси