Не жертвуй собою, жінко, – не оцінять…

Мабуть, найгірше, що можуть зробити батьки у вихованні дівчинки, – це навчити її, що вона повинна жертвувати собою, якщо хоче бути щасливою. Не прямо, звичайно, інакше кому ж таке сподобається? А через казки, приказки, пісні та інші здобутки фольклору.

За прикладами далеко ходити не треба. Згадайте казки, які читають дівчаткам у дитинстві, щоб зробити їх зручними та слухняними. Працьовита Попелюшка, яка не втомлюється покірно отримувати стусани. Бідна сирітка з Морозко, яку зрадив батько, працює за всю родину. Та інші Олени Премудрі, змушені терпіти різних диваків, які дісталися їм у друзі. Всі вони вкінці казки обов’язково щедро нагороджені невидимим автором. Отримують багате придане, виходять за принців, і взагалі живуть довго і щасливо.

Дівчатка, дивлячись на них, а іноді ще й на приклад своєї затюканої побутом матері, починають вірити, що жіночий шлях – це завжди шлях жертв і страждань. Що майже святий жіночий обов’язок – вставати раніше за всіх, щоб до того часу, коли чоловік і діти встануть, їх чекали сирники, вівсянка та свіжовипрасувані білосніжні сорочки, випрані вручну. Ну і що, що не виспалася: сім’я повинна правильно харчуватися – інакше яка ти дружина й мати?

Ти можеш заробляти нарівні з чоловіком, але зобов’язана готувати вечерю з 3 страв, тримати будинок в ідеальній чистоті та при цьому виглядати як модель Victoria’s Secret. Інакше, навіщо ти чоловікові? Він піде до іншої – у якої сідниці красивіші та суп наваристіший (насправді, звичайно, нікуди він не піде, але є зайвий привід присоромити).

Читайте також: Жінки, які сплять з одруженими чоловіками, мають окреме місце в пеклі

Ні, годувати сім’ю відвареною курячою грудинкою не можна. Хлоп повинен їсти ситно. Смаколики відкладаються в’ялим жирком на твоїх боках? А що тобі заважає після того, як приготувала сім’ї вечерю, зробити собі салатик? Ну якщо вже зовсім ледащо – давись гречкою. Але не дозволяйте собі лишньої жиринки – чоловіки це не люблять. Але і перетворюватися в фітоняшку не можна – ти ж дружина й мама. Досить тримати себе в тій формі, в якій ти закінчувала школу.

Для чого батьки рік економили гроші на твою випускну сукню? Вона — еталон для тебе: туго в грудях або тріщить в боках – на дієту! А якщо не вистачає грошей на спортзали, то можна бігати в парку, якщо всі гроші йдуть на кредит на машину чоловіка.

Так, ставати домогосподаркою теж не можна – ти ж не можеш сидіти на шиї в чоловіка. Навіть якщо він дорікає за кожну витрачену копійку (в тому числі зароблену тобою), а в запалі сварки шукає, як би вщипнути боляче, зачепити за живе, а то і руку підіймає, п’є, зраджує? Терпи та будь мудрою і розумій — ти повинна зберегти сім’ю заради дитини. Не дозволяє за кермо, хоча це було твоєю дитячою мрією і машину ТВОЇ батьки вам на весілля подарували? Дурненька, цінуй: він так про тебе піклується! Адже всім відомо, що дівчата — жахливі водії.

Гірше, мабуть, може бути лише сліпа віра в те, що все найкраще має бути дітям. Для багатьох сімей нормально для мами носити одяг до дірок і обідати бутербродами, коли дитина-підліток ходить з новим айфоном, а ти раз на рік оновлюєш гардероб – і це нормально. Віддавати завжди кращий шматок «маленькому», навіть якщо йому вже за тридцять – норма. Терпіти будь-яке хамство й капості від «вониждіти» – норма. А що вкінці?

У реальному житті, на жаль, Попелюшки, покірні падчерки та мудрі жінки, схильні до терпіння, ніяких принців не отримують. Не вистачає принців, щоб кожну ними нагороджувати. Стусани, неповага, у тому числі та в сім’ї, чужа робота, підкинута ненароком колегами – це, будь ласка. Зради, ухилення від домашніх обов’язків, спроби інших сісти тобі на шию та їхати, не злазячи, – теж все для тебе.

Більш того, чим більше жінка схильна до терпіння і всепрощення, тим вища навколо неї концентрація ледачих, інфантильних і безвідповідальних чоловіків, на жаль.

Що я пропоную? Скасувати казки? Мабуть, це занадто радикально. Всім з Попелюшок ставати жорстокими та егоїстичними мачухами? Теж не підходить. Але якщо раптом жінка починає розуміти, що її життя схоже на життя ослика, який везе воза, та ще й під невдоволені вигуки рідних, то можливо, це сигнал до того, щоб припинити розбещувати рідних нескінченним терпінням. І почати згадувати, хоча б іноді, ще й про свої інтереси…

За матеріалами: zatyshok.net.ua

Оцініть статтю
Тутка
Не жертвуй собою, жінко, – не оцінять…
10+ незручних ситуацій, коли домашні тварини були готові на все заради їжі. І застрягли