Дієтологи поділилися 12-ма продуктами, котрі ніколи не будуть споживати

Скільки фактів про їжу нам ще невідомі! До прикладу, вчені навчилися виробляти діаманти з арахісового масла, а кетчуп був найперше не соусом, а засобом від діареї. Хай там що для нас найважливіше — знати, які продукти безпечні для споживання, а котрі варто негайно вийняти з холодильника.

Тутка сьогодні розшукав інформацію, які продукти дієтологи не з’їли б за будь-яку ціну, і те, про що ми довідалися, змусило нас кардинально переглянути перелік звичних продуктів. Дуже хочемо поділитися новими знаннями з вами!

1. Батончики з висівками

продукти

Якимось чином їх почали ототожнювати із правильним харчуванням і продавати як здоровий перекус для тих людей, які бажають схуднути. Однак нутриціологи вважають їх зрадниками, яким далеко до здорових продуктів. Чому? А через величезну кількість в них цукрів, солі та перероблених жирів. Як виявляється, між шоколадним і злаковим батончиками різниці дуже мало — вони однаково шкідливі.

Читайте також: Гормони голоду та насичення: приборкуємо і худнемо

2. Розрекламований цільнозерновий пшеничний хліб

продукти

Цільнозерновий хліб печуть із добірно перемелених зерен — звідси їх привабливий коричневий колір. Його вважають одним із найбільш корисних видів хліба, збагаченого клітковиною, надовго забезпечуючи нас ситістю. Все ж, експерти з харчування засуджують готові магазинні вироби та заявляють, що вони наповнені цукрами, сіллю й харчовими замінниками. Натомість здоровою альтернативою називають домашній хліб, а щоб надовше зберегти його свіжість, треба до тіста додати вітаміну С.

3. Товари з позначками “знежирений” та “без цукру”

Такі маркування стануть вирішальними для людини, котра худне, тоді ж як вчені виступають категорично проти них. Продукти без цукру та жиру стають несмачними, тож виробники додають до них штучні підсилювачі смаку та консерванти, котрі однаково шкідливі і для здоров’я, і для правильної дієти.

4. Оброблена їжа

продукти

Оброблена їжа повна нездорових додатків, завдяки яким вона виглядає більш привабливою для нашого ока та дає змогу довше зберігати продукти. До неї відносять бекон, ковбасу, хот-доги, солонину та консерви. Як і готовий фарш — до нього, перемеленого, теж додають консерванти. Замість нього обирайте м’ясо, перемелене чи в будь-якому іншому стані, домашнього приготування — воно стане чудовою альтернативою готовим котлетам та бургерам, адже ви певні щодо його складу.

5. Рисові хлібці

продукти

Такі спокусливі ті рисові хлібці, зроблені буквально з нічого: ні жиру, ні цукрів, ні клітковини, ні мінералів, ні калорій. Проте дієтологи нізащо у світі б не їли їх: заледве потрапивши до нашої травної системи, ця їжа миттю перетворюється на цукри. Глікемічний індекс рисових хлібців досягає 82 (для порівняння, у морозива він сягає 66, а склянки цукру – 100). Зростає ризик захворювання на діабет, тож вважати їх корисною їжею ми не радимо.

6. Харчові барвники, навіть найпростіші

продукти

Харчові барвники застосовуються не лише в цукерках та пончиках, а й додаються до консервацій, салатів та копченої риби. Діти — найбільші споживачі цих барвників, і негативними ефектами після їх споживання можна назвати депресивні розлади, перепади настрою, проблеми зі сном. Дієтологи рекомендують уникати кольорової їжі.

7. Готовий сік із зелених овочів

продукти

Думки та тіла багатьох людей вже полонила модна тенденція зелених детокс-напоїв. Та дієтологи дещо скептично ставляться до самого факту детоксу через зелені овочі. По-перше, соки вступають в реакцію з ліками, які ми приймаємо, і можуть дуже нашкодити. По-друге, пакетований сік із зелених овочів наповнений цукрами, тож користі від нього дуже мало.

8. Соєве молоко

Акторка Блейк Лайвлі після народження дитини хвалилася та завдячувала своїми спокусливими формами безглютеновій та соєвій дієті, з котрою дієтологи можуть посперечатися. Науковці пояснюють, що соя має в своєму складі ізофлавони — речовини, схожі до жіночих гормонів естрогенів. За надмірної кількості останніх (тобто естрогенів) у організмі чоловіків збільшується м’язова маса грудей, а у жінок — збільшується вага. Тож дієтологи радять не налягати на соєве молоко, щоб не спровокувати гормональні збої.

9. Холодні мюслі та гранола

продукти

Скільки нам рекламують: холодні мюслі — легкий і здоровий сніданок. Та дієтологи цього живця не заковтнуть, адже така їжа — дуже сильно оброблена, наповнена цукрами та переробленими вуглеводами. І якщо зранку нею поснідати — неминуче підстрибне рівень цукру в крові, а зі ще однією порцією і до переїдання недалеко. Замість холодної граноли чи мюслів — зваріть їх та споживайте гарячими.

10. Консервовані фрукти у сиропі

продукти

Багато брендів консервованих фруктів за основу зберігання товару беруть фруктові сиропи, але експерти з харчування категорично проти цього. Вони певні, що рідина обов’язково буде перенаповнена цукрами, від чого поживна цінність фруктів зменшується. Найкраща рекомендація — це обирати фрукти, які продають у їх власному соці.

11. Оброблена паста

Ми обираємо оброблені макарони, адже вважаємо, що їх вже було очищено від шкідливих сполук та збережено усі їх корисні мікроелементи. Та дієтологи таку пасту ніколи не куплять: вона висококалорійна, а клітковини у ній дуже мало. Ви не наїстеся нею; натомість радимо обрати макарони твердих сортів.

12. Арахісове масло

Справжнє арахісове масло дійсно дуже корисне, а те, що продається на полицях супермаркетів може і нашкодити, — так певні дієтологи. Воно переповнене трансжирами, рослинною олією та великою кількістю цукру. Радять спеціалісти купувати арахісове масло добре знаних брендів спеціалізованих магазинів, а не продукцію із мас-маркету.

Котра їжа, яку ви вважали здоровою, виявилася геть не такою? Які продукти ви особисто б не радили нікому їсти? Діліться своїм досвідом.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Дієтологи поділилися 12-ма продуктами, котрі ніколи не будуть споживати