Чому обов’язково потрібно замочувати горіхи, бобові та насіння перед вживанням

Замочувати і пророщувати насіння, горіхи, злаки і бобові люблять вегетаріанці і сироїди, оскільки в їх раціоні відсутні багато груп продуктів. Також такі методи застосовують люди, які мають підвищену чутливість до певних продуктів. Попереднє замочування дозволяє підвищити поживну цінність продукту, а також нейтралізувати токсичність шкідливих компонентів, які в них наявні.

‎‏‎‎‎‎‎‏‎‏‏‏‎‎‎‏‎‎‏‏‎‏‎‎‏‎‏‏‏‏‏‏‏‎‎‎‎‏‏‏‏‎‏‏‎‎‏‏‎‎‏‎‎‏‎‎‎‏‎‏‎‏‎‏‏‎‎‎Навіщо потрібно замочувати і пророщувати насіння

Річ у тім, що все насіння наділене «хімічною зброєю», так званим захисним механізмом проти системи травлення людини (хижака). Завдяки замочуванню і пророщуванню вдається знизити можливу шкоду від токсинів, що містяться в насінні, для людського організму. Крім того, ці процеси збільшують вміст вітамінів в насінні.

Читайте також: Напій, який виводить слиз з організму

Замочування і пророщування — це не складні процеси, але вони вимагають попередньої підготовки. І час обробки кожного продукту відрізняється. Необхідно відзначити, що в продаж стали частіше надходити «сире» насіння і горіхи, які пройшли пастеризацію і стерилізацію спеціальними рентгенівськими променями з метою зниження ризику псування продукту від бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів, а також продовження терміну його зберігання, але після такої обробки замочування непотрібне, оскільки пророщування неможливе.

замочувати

Як правильно замочувати і пророщувати продукти

Найпростіший спосіб:

1. Насипати насіння або крупу в посудину, налити туди в 2 рази більше води, додати половину чайної ложки солі (морської), сік лимону або яблучний оцет (з розрахунку 1-2 столових ложки на склянку насіння або крупи). Накрити місткість тканиною і залишити постояти.

2. Злити всю рідину і промити під проточною водою насіння або крупу (поки вода при зливі НЕ буде чистою). Останній раз промити їх розчином яблучного оцту.

3. Насіння або крупа готова до подальшого приготування.

Для замочування насіння та насіння потрібно від 4 до 8 годин, круп потрібно від 4 до 12 годин, горіхів потрібно від 2 до 12 годин, а квасолево-бобових — від 7 до 48 годин, залежно від виду.

Проростає насіння за 2-5 дні, крупам потрібно від 1 до 12 днів, бобовим потрібно 2-4 днів.

Сирі проростки слід вживати обережно, оскільки вони ще можуть містити шкідливі мікроорганізми. Пророщувати продукти необхідно в чистій посудині.

З пророщеної продукції можна готувати різні страви або вживати в сирому вигляді, в останньому випадку їх можна зберігати в холодильнику протягом кількох днів.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому обов’язково потрібно замочувати горіхи, бобові та насіння перед вживанням