Біль в м’язах вкаже на проблеми з органами

Якщо уважно прислухатися до свого організму, можна помітити сигнали про розвиток захворювань задовго до виникнення характерних симптомів. Тестуючи власні м’язи, легко визначити проблемні місця, запобігти збою в роботі внутрішніх органів і систем.

Відомий цілий напрям прикладної кінезіології, який з наукової точки зору розглядає м’язові болі як симптом важких захворювань. Це корисні методи діагностики, що поєднують принципи мануальної терапії та тестування м’язів за допомогою подразників.

людини

Як тестувати м’язи: основи діагностики

Лікарі, що працюють з новою технікою кінезіології, пояснюють, що щомиті мозок одержує тисячі сигналів від кожного м’язу. Він аналізує його стан, ступінь розтягування та опору. Якщо якась група ослаблена тривалий час, виникає загальний дисбаланс в організмі. Їх роботу намагаються замінити м’язові волокна на протилежному боці тіла, що провокує гіпертонус і перенапруження.

Зміна м’язового тонусу — сигнал для мозку про порушення здоров’я. Лікар може визначити найбільш ослаблені групи, проаналізувати, які органи розташовані поруч, що вплинуло на зниження роботи організму. Він оцінює, як вони реагують на підвищене навантаження, чи чинять опір при подразненні.

Наприклад, при тестуванні дельтоподібного м’яза можна виявити порушення артеріального тиску. Для цього необхідно витягнути руку на рівень плеча, повільно зігнути та натиснути на точку під ключицею. Через кілька секунд лікар натискає на руку, оцінюючи ступінь опору. Якщо вона не витримує легкого натиску — в людини підвищений ризик гіпертонії та захворювань серцево-судинної системи.

Читайте також: Я виконувала щоденне 10-хвилинне розтягнення протягом 30 днів, і ось що змінилося

Роботу організму та оцінку напруження м’язів лікарі порівнюють з діагностикою автомобіля. Він тривалий час служить без збою, але без проведення регулярної перевірки масла та двигуна рано чи пізно почнуться неполадки. Чим більше власник відтягує профілактику, тим складніше та дорожче буде ремонт авто. Так відбувається і з тілом людини, яке вимагає постійної самодіагностики для запобігання важких хвороб.

м'язи

Зв’язок м’язів і внутрішніх органів людини

У людському організмі тисячі м’язів, численні з яких нервовими закінченнями пов’язані з внутрішніми органами. При виникненню гіпертонусу зверніть увагу на можливі проблеми зі здоров’ям:

  • При слабких м’язах на внутрішній стороні ніг часто виникають проблеми з кишківником, коліти, дисбактеріоз і хронічні закрепи.
  • Плоскостопість вказує на слабкість м’язів тазового дна, порушення роботи сечостатевої системи. У жінок часто виникає опущення матки, запалення фаллопієвих труб.
  • При слабких м’язах спини, опущенні плечей вперед нерідко виявляється взаємозв’язок з хворобами шлунка, появою виразки, гастритів, нетравлення.
  • Ослаблені підколінні м’язи, хрускіт в колінах може на ранній стадії вказувати на запалення жовчного міхура, формування в них каміння.
  • Слабкі сідничні м’язи спостерігаються при патологіях нирок, яєчників, сечостатевої системи, імпотенції у чоловіків.
  • Атонія або знижений тонус м’язового каркаса спини може засвідчити, що порушена робота серця, коронарних артерій, бронхів і легенів.
  • Кравецький м’яз втрачає тонус при схильності до хвороб надниркових залоз, порушення вироблення гормонів стресу, розвитку пухлини.
  • Флексори шиї пов’язані з гайморовими пазухами людини, часто дають гіпертонус при хронічному гаймориті, тонзиліті, риніті.

При захворюваннях пацієнти приглушують біль, але він повертається при черговому рецидиві. Діагностика м’язової напруги дозволяє виявити причину. Наприклад, виявити патологію тонкої кишки можна лише за допомогою дорогих обстежень, комп’ютерної томографії. Мануальному фахівцеві досить уважно промацати м’язовий корсет області живота, щоб виділити ділянки зі зниженим тонусом і правильно визначити хворобу без сканування та аналізів.

м'язи

 

Методику прикладної кінезіології складно опанувати самостійно. Але регулярне самообстеження тіла допоможе виявити напружені або ослаблені м’язи, припустити хвороби та запалення в майбутньому. Це важливий захід профілактики, який запобігає ускладненням на ранній стадії.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Біль в м’язах вкаже на проблеми з органами