9 порад від професійного перукаря, чиїми порадами ми обов’язково скористаємося при створенні краси

Всім привіт! Мене звати Віра, я професійний перукар і веду блог, в якому розповідаю про корисні засоби та процедури з догляду за собою і заодно розкриваю секрети салонів краси.

Думаю, багатьом читачам Тутки буде цікаво дізнатися, як уникнути проблем з волоссям, захистити його від посіченості та зробити ідеальну зачіску.

Чому плутається волосся

засоби

Перерахую вам основні причини та методи розв’язання цих проблем.

  • Сухість. Волосся складається зі стрижня та оболонки, схожої до черепиці. Коли верхній шар висихає, лусочки, які щільно примикають одна до одної, розкриваються та зачіпаються, утворюючи вузли. В цьому випадку раджу зробити акцент на зволожувальні маски та спреї — відразу після миття й на сухе волосся протягом дня. ⠀
  • Недостатнє живлення: волосся втрачає еластичність, стає жорстким і починає скручуватися у “вороняче гніздо”. Рішенням може стати поживна маска (1 раз на тиждень) та синтетична професійна олійка (1 раз на 2-3 дні).
  • Тонке волосся. Воно схильне до сплутування через свою структуру. Для таких прядок краще вибирати спеціальні м’які шампуні. Якщо після них у вас швидко брудниться голова, то наносьте засоби лише на довжину волосся, а на прикореневу зону — свій звичний шампунь за типом шкіри голови.
  • Використання неякісних засобів, що не змиваються. Деякі з них можуть створювати липкий ефект і збирати волосся в бурульки. Раджу замінити ці продукти на якісніші професійні. ⠀

Крім усього цього обов’язково використовуйте засоби для легкого розчісування, вибирайте гребінець з м’якою щетиною та вчасно зістригайте посічені кінчики. І, звичайно, не завадить відмовитися від шкідливих звичок типу накручування прядок на палець або постійного перекидання волосся в різні боки.

Чи легко носити коси з канекалоном

Якщо ви зважилися на таку неформальну зачіску, будьте готовими до незручностей, до поглядів і пліток за спиною та до постійного смикання за волосся в громадських місцях.

Я сама недавно заплітала собі брейді — коси з синтетичним матеріалом (канекалоном). На це у мене пішло приблизно 2,5 години та 300-грамова пачка канекалону. На голові вони абсолютно не відчуваються, ось лише шкіра трохи свербить. Носити таку зачіску можна від 3 до 7 днів. Голову зі специфічними косами краще не мити, інакше все розпатлається.

А от минулого літа у мене були афрокіски з канекалоном. До них важко звикати, шкіру голови дуже тягне, незручно спати. Мити голову можна 1 раз на тиждень: я розводила шампунь водою, розпінювала та наносила на корені. Штучний матеріал не можна сушити феном, тому після миття волосся я лежала вниз головою, щоб вода стікала в тазик. А взагалі за час такої зачіски 5 з 10 волосин випадають, і опісля дуже важко стає утримувати нерідний штучний матеріал. Тому афрокосички можна носити не довше 2 місяців, інакше голова просто полисіє.

Читайте також: 7 щоденних звичок, що руйнують ваше волосся

Як підготувати волосся до зачіски

засоби

Важливо, щоб святкова укладка залишалася охайною протягом усього вечора, була стійкою, але при цьому виглядала природно. Ось маленькі правила, які продовжать стійкість зачіски.

  • Приходьте в салон з чистим волоссям. У спеку краще помити голову «день в день», а в холодну пору року я раджу провести звичні процедури ввечері та тільки з шампунем, без використання кондиціонера й масок.
  • Сушіть волосся, опустивши голову вниз, створюючи таким чином об’єм біля коренів. Перед будь-якою зачіскою волосся має бути ідеально сухим, щоб добре проглядалися форми та деталі.
  • Не використовуйте стайлінгу, мусів та пінок для об’єму. Непрофесійні засоби лише обважнять та склеять волосся, це ускладнить роботу майстру, і зачіска вийде «брудною». Єдине, що можна нанести на локони, — це спрей з ефектом термозахисту.
  • Не випрямляйте волосся і не укладайте його заздалегідь. Майстер сам обробить ваші пасма — прогофрує, розгладить або, навпаки, укладе.
  • Не перетягуйте волосся тугою гумкою. Можна зробити лиш легкий низький хвіст.

Як не зіпсувати волосся феном

засоби

Висушити волосся феном начебто просто, як два помножити на два, але свої тонкощі тут все ж є.

  • Розчарую вас: сушити волосся природним шляхом не менш небезпечно, ніж феном. Чому? Річ у тому, що під впливом вологи у нас проявляється гідровтома волосся. Його кутикула розбухає та розтягується, і чим довше волосся залишається вологим, тим більше навантаження на кутикулу й тим важче їй повертатися в колишній гладкий стан.
  • Не можна сушити феном дуже мокре волосся, з якого стікає вода. Зачекайте, щоб рушник ввібрав надлишки вологи.
  • Фен повинен мати достатню потужність потоку повітря (від 2 000 Вт), щоб тепло розподілялося, не перегріваючи пасма.
  • Фен варто тримати на відстані 15 см від волосся.
  • Перед сушінням феном потрібно нанести легкий термозахист, що не склеює волосся.
  • Не варто сушити волосся при найвищому температурному режимі — почніть з прохолодного. А коли волосся стане злегка вологим, перемкніть на тепле повітря.
  • При сушінні проводьте по вологих пасмах рукою, а коли волосся висохне на 80% – гребінцем.

Через що виникає перенасичення волосся

засоби

До мене часто приходять клієнтки, волосся яких ніби забруднене в якійсь олії або навіть воску. Пасма важкі та погано піддаються укладці. Річ у тім, що ми часто думаємо: «Посиджу довше, нанесу більше». І нехтуємо інструкцією по використанню засобів для догляду.

Найчастіше перенасичують волосся кокосовою олією. Чомусь дівчата люблять нанести її на ніч, та ще й під шапочку з рушником, щоб краще все наситити.

Як зняти всі ці засоби з волосся? Використовуйте шампунь глибокого очищення: наносьте та змивайте його по 2-3 рази. Намагайтеся максимально намилити проблемне місце. Коли склад почне поступово вимиватися, можна буде використати прасочку для волосся на невеликих температурах, і засіб частково випарується.

Чи завжди потрібно переживати через випадіння волосся

засоби

У волосяному фолікулі постійно проходить поділ клітин. Клітини штовхають одна одну наверх, а там вони тверднуть, і ми бачимо звичайну волосинку. Кожен фолікул протягом життя проходить через фази росту та спокою, завдяки чому наше волосся регулярно оновлюється.

  • Анаген — фаза активного росту, за якої в нормі має знаходитися до 90% волосся. Її тривалість закладена генетично і в середньому становить кілька років. Волосся не виросте до пояса від жодної стимуляції, якщо у вас недовгий анаген (2-3 роки).
  • Катаген — фаза, коли волосся припиняє рости та нижня частина фолікули руйнується. Припиняє вироблятися меланін, тому корінь волосинки стає білим. Близько 1-2% волосся знаходяться в катагені.
  • Телоген — період спокою. Волосинка поступово просувається до поверхні шкіри, щоб випасти. На це потрібно 2-4 місяці. Саме тому навіть на фоні лікування випадання волосся може тривати довго, поки не випаде телогенове волосся. Цьому не можна запобігти. Така наша природа. Тому просто відпустіть ситуацію.

Як сонце впливає на ваше волосся

Найгірше, що може статися з вашими прядками, — це сонечко. Ультрафіолет руйнує білкову структуру волосся, робить волосся тьмяним, сухим, менш еластичним і, отже, більш схильним до ламкості.

Особливо раджу берегти тонке волосся та біляве. Не забувайте про капелюшки, кепки та хустки: вони захищають не лише від сонячного удару. А ще можна використовувати спеціальні спреї з захистом саме від УФ-променів. Купайтеся тільки зібравши в пучок волосся, а якщо пасма намокли, відразу промийте їх прісною водою.

Якщо ви розумієте, що якість волосся погіршилася, придбайте серію засобів із глибокого зволоження і відновлення. Салонна процедура, яка допоможе повернути ваші прядки до життя, — колагенові обгортання. Лише не забувайте, що кожен випадок — індивідуальний, тому перед рятувальними процедурами обов’язково звертайтеся за порадою до свого перукаря, який знає ваш тип волосся та тип шкіри голови.

Що робити, якщо голова «палає» під час фарбування

У вас може виникнути алергія на цей засіб або просто чутлива шкіра голови. У будь-якому випадку краще заздалегідь зробити тест на чутливість до барвника й освітлювача. Прийдіть за 15 хвилин до запису та попросіть майстра нанести трохи продукту на згин ліктя. Якщо через 15-20 хвилин шкіра не почервоніє, можна починати фарбування.

Буває і так, що біль виникає через недавнє використання лужного шампуню. Отож, перед висвітленням коренів найкраще мити волосся за день до процедури. В крайньому разі можна попередити майстра й попросити нанести захисну олійку для шкіри голови.

Все ж, якщо неприємностей зі шкірою голови уникнути не вдалося та у вас залишилися пошкодження після фарбування, то лікувати їх необхідно не оліями, а спеціальними медикаментозними мазями. Це не сухість та не лущення, а справжні опіки, тому терміново звертайтеся за допомогою до лікаря.

Як захистити кінці волосся від посічення

засоби

Кінчики — це найстаріші ділянки волосинки. Відповідно, їх пошкодження просто неминуче. Що б ви не робили, посічення все одно станеться. Але саме від вас залежить, як швидко воно з’явиться і наскільки серйозним буде його прояв.

  • Зволожуйте кінчики. Коли ви наносите засоби для догляду, не забувайте розподіляти їх по всій довжині волосся з максимальною концентрацією на найбільш пошкоджених ділянках.
  • Використовуйте засоби, які не змиваються, але не лиш підтримують основний догляд, а й дають захист стрижню волосинки. Це може бути крем, олійка, спрей або флюїд.
  • Бережіть кінчики. А якщо не вберегли — обрізайте! Мінімізуйте механічний вплив на волосся: постарайтеся не смикати при розчісуванні, не тріть його рушником. А на стрижку приходьте в середньому 1 раз на 2-3 місяці.

А ви часто відвідуєте перукаря? Приходите лише оновити зачіску чи регулярно робите процедури з догляду за волоссям?

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 порад від професійного перукаря, чиїми порадами ми обов’язково скористаємося при створенні краси