9 ознак непереносності глютену, які важливо знати кожному

Глютен називають тихим вбивцею, тому що він може завдати великої шкоди всьому організму. Іноді людина навіть не усвідомлює наслідків його вживання. Тому краще перевірити, чи чутливі ви до наявності клейковини в їжі.

Тутка зібрав найсуттєвіші симптоми непереносності глютену.

1. Проблеми зі шлунково-кишковим трактом

глютен

Основні ознаки пов’язані з роботою кишківника: нудота, здуття живота, діарея, біль в животі та навіть закреп. Часто люди співвідносять ці симптоми з іншими захворюваннями. Іноді лікарі помилково діагностують синдром подразненої товстої кишки. Дослідження підтверджують, що 10-15% населення світу страждає від цього захворювання. Однак ті ж симптоми можуть мати люди з непереносністю глютену, і через неправильний діагноз вони не отримують належного лікування.

2. Незрозуміла зміна ваги

глютен

Непереносність глютену може привести як до втрати ваги, так і до її збільшення без очевидних причин. Це відбувається через запальні процеси на клітинному рівні та порушення обміну речовин. Раптова зміна ваги може супроводжувати інші неприємні захворювання. Пам’ятайте, що це може бути пов’язане з непереносністю клейковини, якщо наявні й інші симптоми мальабсорбції.

Читайте також: Лікар-натуропат: ЧОМУ я забрав зі свого харчування сучасний хліб

3. Гормональний дисбаланс

Науці відома пряма залежність між непереносністю клейковини та гормональними порушеннями, які можуть проявлятися як нерегулярний менструальний цикл, раптові коливання ваги, ПМС і розлади сну. Гормональні збої, викликані непереносністю глютену, можуть відбуватися під час статевого дозрівання, вагітності та менопаузи у жінок.

4. Проблеми з центральною нервовою системою

Глютен збільшує запалення та проникність кишківника. Тому можуть з’явитися проблеми з концентрацією, депресія, неспокій, безсоння та втома. Деякі люди відчувають дратівливість і відчуття, що вони легко втрачають хід думки.

Згідно з дослідженням, люди, які не переносять клейковину, більш схильні до мігрені. Причини головного болю можуть бути різними. Людина, що страждає алергією на глютен, може відчувати головний біль через 30-60 хвилин після їди.

5. Проблеми зі шкірою та нігтями

глютен

Кератоз шкіри та герпетичний дерматит – це два стани шкіри, безпосередньо пов’язані з непереносністю глютену. Симптоми включають свербіж і висипання, які можуть з’явитися на руках, тілі, обличчі, сідницях, ліктях і на лінії росту волосся. Ще один симптом – ослаблені й ламкі нігті.

6. Синдром дефіциту уваги та гіперактивності

глютен

Розладом, який також може бути пов’язаний з непереносністю клейковини, є синдром дефіциту уваги та гіперактивності. СДУГ може проявлятися як у дітей, так і у дорослих. Люди з цим розладом мають труднощі з концентрацією уваги, страждають на гіперактивність та погано керовану імпульсивність. Безглютенова дієта допоможе зменшити симптоми СДУГ.

7. Поганий стан зубів

глютен

У разі алергії на глютен погіршується абсорбція необхідних елементів і мінералів в кишківнику. Це також відноситься до кальцію. Результатом можуть бути проблеми з зубами та порожниною рота: гіперчутливість емалі, карієс і стоматит. Якщо ви дбаєте про свої зуби, але все одно помічаєте такі симптоми, причина може бути викликана споживанням клейковини.

8. Залізодефіцитна анемія

Дуже часто цереброваскулярна патологія діагностується через залізодефіцитну анемію. Її симптоми включають зменшення об’єму крові, втому, задишку, головний біль, блідість шкіри та навіть артрит. Залізо погано засвоюється, оскільки через алергію на глютен спостерігається порушення абсорбції заліза в кишківнику.

9. Аутоімунні захворювання

глютен

глютен

Багато людей з аутоімунними захворюваннями страждають від алергії на клейковину. Целіакія – це аутоімунне захворювання, при якому імунна система атакує власні клітини кишківника після потрапляння до них глютену. Проблема посилюється тим фактом, що ця хвороба збільшує ризик розвитку інших аутоімунних захворювань, таких як тиреоїдит, хвороба печінки, хвороба Крона, діабет, витіліго, ревматоїдний артрит і розсіяний склероз.

Як перемогти непереносність глютену?

глютен

1. Пройти тест. Лікар візьме аналіз крові та перевірить її на наявність антитіл, які зазвичай присутні в крові людей з целіакією. Перед аналізом вам необхідно внести глютен у свій раціон: це допоможе уникнути неточних результатів.

2. Виключити клейковину з раціону. Відмовтеся від виробів, що містять пшеницю, житнє борошно, булгур, манну крупу та т. ін.

Завжди перевіряйте склад продуктів. Віддавайте перевагу тим, що містять позначку «Без глютену».

Чи помічали ви у себе будь-які ознаки з цього переліку? Поділіться з нами своїми спостереженнями.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 ознак непереносності глютену, які важливо знати кожному