9 дурниць, які ми робимо не замислюючись практично кожен день

Навчившись чогось раз, людський мозок досить рідко перевіряє ці знання і діє за звичкою. Якісь звички нав’язані нам батьками (хто не чув фразу «купатися після їди не можна!»), інші ми виробляємо в собі самі, наприклад підпадаючи під вплив моди, тому із задоволенням використовуємо патчі проти зморшок і завзято натираємо стегна щіткою, щоб позбутися целюліту. А що, якщо ми скажемо, що все перераховане і не тільки, — насправді дурниця та міф?

Ми в Тутка переконані, що для розумного життя, а головне власної безпеки, необхідно періодично перевіряти ще раз будь-яку інформацію, як би переконливо вона не звучала. Тому ми розвінчали 9 стійких міфів, надто безпідставно вкоренилися в житті багатьох людей.

Міф №1. Не можна кип’ятити воду двічі

Вважається, що воду не можна кип’ятити двічі, бо у ній утворюються канцерогени, вона стає важчою і до того ж стає «мертвою», виділяючи дейтерій, який призводить до старіння організму. Нові дослідження вчених довели: це переконання — лише популярний міф. Вода сама по собі дійсно містить певні елементи, наприклад той же дейтерій, фториди і нітрати. Але кількість їх настільки мала, що не впливає на організм і до того ж ніяк не пов’язане з повторним кип’ятінням. Єдине, за чим варто стежити, — це накип, який утворюється в чайнику, і не нехтувати фільтрацією проточної води.

Міф №2. Сухі масажі щітки позбавляють від целюліту

міф

Ті сухі щітки, що набули неймовірної популярності, насправді зовсім не позбавляють від целюліту і до того ж мають ряд протипоказань, про які заведено мовчати. Максимум, на що можна розраховувати, — це ефект відлущування шкіри, але розбити жирові грудочки таким впливом неможливо. Навпаки, можна зробити тільки гірше, якщо натирати шкіру кожного дня, бо так вона може втратити еластичність, стати травмованою і сухою. Більш ефективним засобом в боротьбі з целюлітом вважаються масажі.

Читайте також: Вчені з’ясували, як стати магнітом для успіху (Жодної магії, тільки наука і фізіологія)

Міф №3. Щоб спіймати мережу, потрібно підняти телефон

міф

При поганому інтернет-зв’язку наша рука немов автоматично тягнеться вгору. Чи допомагає це? Звичайно, ні. Річ у тім, що зв’язок розповсюджується по місту більш-менш рівномірно. Але на нього, зрозуміло, впливають деякі чинники, наприклад віддаленість вежі конкретно від нас і будівлі на шляху сигналу. Тому піднімати телефон, перебуваючи в одній точці, більш ніж безглуздо. Набагато краще буде спробувати відійти на кілька метрів від свого місця розташування.

Міф №4. Можна робити розтягнення перед тренуванням

міф

Відразу відзначимо, що є 2 типи розтягнення: статичне і динамічне. Дослідники вивчили перший тип і прийшли до однозначного висновку, що статичне розтягнення не дуже гарний спосіб розминання перед активними тренуваннями. Воно не тільки не знижує ризик появи травм (оскільки вони відбуваються через нестачу сили, а не гнучкості), а й послаблює витривалість м’язів, що призводить до меншої інтенсивності й тривалості тренування, особливо бігу.

Міф №5. Не можна плавати відразу після їжі

Старе переконання, що потрібно почекати після їжі як мінімум 30 хвилин, перш ніж йти плавати, так само не більше ніж міф. Він базується на ідеї про те, що після ситної їжі кров приливає до травного тракту і недостатньо живить руки, ноги, а також легені. Насправді ж в людському тілі досить крові, щоб воно повноцінно функціонувало навіть після обжерливості. Інша справа, що інтенсивні навантаження на повний шлунок — завжди погана ідея, і це не обов’язково пов’язане з плаванням. Тому в спокійному перебуванні у воді експерти проблеми не бачать.

Міф №6. Не можна приймати ванни під час менструації

міф

В основному дівчата бояться приймати ванни під час критичних днів через одну найбільшу причину: тому що вважають, що вплив гарячої води може посилити кровотечу. Насправді ж негативний вплив ванн на організм жінки в цей період не доведено, навіть навпаки, тепла вода допоможе розслабити м’язи і знизити менструальні болі. Єдине, про що варто подбати, — це гігієна, тому краще підготуватися до прийняття ванни заздалегідь.

Міф №7. Гідрогелеві патчі рятують від зморшок

Гідрогелеві патчі здатні зменшити темні кола і припухлість під очима внасідок охолоджувального ефекту, але не приносять користі в контексті позбавлення від зморшок. Річ у тім, що корисні елементи в патчах, призначені для омолодження шкіри, наприклад молекули колагену, занадто великі не можуть просочитися через верхній шар епідермісу, щоб досягти потрібного, більшого, ефекту. Саме тому їм на заміну прийшли патчі з мікроголки, але і тут дерматологи попереджають про нетривалість видимого ефекту після їх використання.

Міф №8. Не можна пити під час їжі

міф

Основним аргументом негативного впливу води на травлення називають те, що вона розбавляє шлунковий сік і заважає перетравлюванню їжі. Насправді ж є безліч нюансів, які роблять цю думку неправильною. По-перше, рідина всмоктується в шлунку досить швидко; по-друге, організм завжди виробляє шлунковий сік в тому об’ємі, який необхідний з урахуванням всіх факторів — кількості та консистенції їжі; і нарешті, присутність води в шлунку не суперечить фізіології в принципі.

Міф №9. Промивати курку перед приготуванням — нормально

Так, досить стійка і, здається, логічно обґрунтована традиція мити сиру курку перед приготуванням насправді завдає більше шкоди, ніж користі. Згідно з дослідженнями, при митті курки через бризки ми поширюємо по кухні бактерії, наприклад сальмонели або кампілобактерії, які від води не гинуть. Непомітно для очей вони можуть потрапити на найближчі поверхні, рушник, чистий посуд, навіть їжу, що підвищує ризик подальшого зараження/отруєння. Тому при відсутності на м’ясі видимого бруду фахівці рекомендують уникати миття і просто піддавати курку тривалій термічній обробці. Цього цілком достатньо, щоб всі шкідливі бактерії загинули.

Признавайтесь, якими з цих звичок ви грішили найчастіше?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 дурниць, які ми робимо не замислюючись практично кожен день