8 продуктів, що змінюють свої корисні властивості залежно від стану

Зізнайтеся: ви також думали, що, до прикладу, помідори більш корисні в сирому вигляді та в салатах. Так ми їх і звикли їсти, натомість варені ці продукти набагато більш корисні для здоров’я. І, окрім помідорів, у світі ще є багато їжі, яка змінює свою поживну цінність залежно від способу приготування.

Нас в Тутка так зацікавила ця тема, що ми не могли її не простудіювати. Ну і, звісно, поділитися з вами.

Банани

корисні

Вчені переконані, що недостиглі банани краще, аніж більш перестиглі, підійдуть для людей, які страждають на діабет (під час достигання плоду він насичується додатковою кількістю цукру, який діабетики мусять контролювати).

Зате перестиглі банани легше перетравлюються шлунком.

Гриби

Якщо гриби і втрачають вітамін В при приготуванні, все ж вони стають корисними та при співдії з високою температурою. Найперше, сирі гриби поглинають багато шкідливих елементів, які під час варіння руйнуються.

А по-друге, приготування грибів насичує їх антиоксидантами, такими необхідними нам. Тож краще готувати гриби всіма можливими способами й насолоджуватися їх смаковими поєднаннями.

Читайте також: 20 неймовірних невдач на кухні, якими не можна не поділитися

Помідори

корисні

Так, ми давно звикли смакувати помідори сирими, адже вони наповнені вітаміном С, та в приготовленому вигляді ці ягоди більш насичені лікопіном — значно потужнішим антиоксидантом, ніж вітамін С. А ще при варінні руйнується міцна оболонка плоду, і її легше перетравити.

Морква

корисні

Дивно, але факт: зварена морква більш корисна для нас, адже саме в такому стані в ній збільшується кількість корисного бета-каротину. І сама морквинка любить, коли її готують.

Варіть моркву в мундирах — так їх склад антиоксидантів зростає втричі. Не нарізайте її перед приготуванням, краще варіть цілою, і ріжте вже опісля.

Шпинат

Шпинат справді багатий на різноманітні поживні речовини, але, на думку лікарів, у зготованому вигляді він містить навіть більше кальцію та заліза, ніж у сирому. Щавелева кислота, яка міститься у шпинаті, блокує засвоєння заліза й кальцію, а, готуючи зелень, сполука розщеплюється і ми спокійно засвоюємо всю її користь.

Сир

корисні

Сир — чудове джерело білку, та в різному стані він має різну поживну цінність. Скажімо, у моцарелі, у порівнянні з іншими сирами, найменше натрієвих сполук і калорій. В ньому ще містяться бактерії-пробіотики, що покращують травлення і посилюють імунітет.

А блакитні сорти сиру мають у своєму складі найбільше кальцію. Та для декотрих людей вони занадто солоні.

Хліб

корисні

Науково підтверджено, що тости мають нижчий глікемічний індекс. Останній впливає на рівень цукру в крові та підходить для діабетиків.

Цільнозерновий хліб насичений значно більшою кількістю антиоксидантів та клітковини, аніж інші типи хліба. А ще в ньому нижчий рівень фітатів, тож і корисні речовини ми засвоюємо легше.

Буряки

корисні

Було проведене дослідження, в якому 68 осіб, які страждали на високий тиск, щодня випивали по 250 мл соку сирого буряка. В результаті в учасників експерименту тиск суттєво знизився. Натомість варений буряк легше перетравлюється нашим шлунком: його тяжка клітковина руйнується під час кипіння.

А ви знали про такі особливості їжі?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 продуктів, що змінюють свої корисні властивості залежно від стану