8 популярних речей, які завдають більше шкоди, аніж користі

Нині все більше людей починають усвідомлено ставитися до свого здоров’я та екології, тому і життя наше повниться новими правилами й звичками. Наприклад, така корисна звичка як регулярний детокс організму чи штучна шкіра стали сьогодні такими популярними. Та чи настільки вони корисні, як здаються?

Тутка хоче сьогодні ближче розглянути на такі новинки нашого буття й подискутувати про всю можливу шкоду, яку така корисна звичка може створити.

Детокс-дієти

корисна звичка

Детокси або детоксикація — це загальновідома форма короткотермінової дієти, яка має на меті очистити організм від токсинів. Така приманлива вона тим, що на ній сидить багато знаменитостей. Та нагадаємо, що наше тіло — найкращий фільтр, воно самостійно здатне очиститися від шкідливих сполук й не потребує додаткової допомоги. І, до слова, науково ще не було підтверджено користь від детоксу.

Багато детокс-дієт містять м’яку їжу, як от подрібнені овочі, смузі та детокс-коктейлі, а травна система потребує клітковини для нормального функціонування. В довготривалій перспективі така дієта призведе до багатьох проблем зі здоров’ям та зниження кров’яного тиску. До початку дієти варто проконсультуватися з лікарем.

Читайте також: Чому не варто спати з волоссям, заплетеним у хвіст?

Протеїнові шоколадки

корисна звичка

Корисна звичка, яку радить більшість дієтологів та фітнес-тренерів: замінити шоколад на протеїнові безглютенові перекуси. А насправді в таких продуктах цукру навіть більше, ніж у звичайних шоколадках. Завжди уважно читайте інструкцію і подумайте, чи готові ви спожити усі ті штучні компоненти та барвники.

Надмірна кількість води

Безперестанно чуємо “Пийте більше води”. Та така корисна звичка не дуже корисна: забагато рідини в організмі, як і її нестача, завдає шкоди здоров’ю. Найперша проблема — це гіпонатріємія або зниження концентрації натрію в плазмі крові. Виникає, коли людина споживає більше води, аніж можуть переробити нирки.

І якщо більшість дієтологів радить споживати 2-3 літри води, спільного показника для усіх людей немає. Ви самі визначаєте, скільки рідини вам споживати.

Продукти з активованим деревним вугіллям

Корисна звичка і мода споживати продукти з активованим деревним вугіллям опанувала світ нещодавно. Та цей тип їжі не лише нездоровий, але й шкідливий. Хоча активоване вугілля і очищує організм, воно ще й поглинає корисні бактерії з кишківника. І перепиняє дію інших ліків.

Освіжувачі повітря

корисна звичка

Більшість освіжувачів повітря мають в своєму складі летючі органічні сполуки, такі як етил, алкоголь та формальдегід. Усі вони негативно відбиваються на здоров’ї, підвищують ризик розвитку астми, алергій та головних болей. Тому краще провітрювати кімнату природним способом.

Паперові скляночки замість пластикових

корисна звичка

Ще одна корисна звичка, яку диктує сучасність — відмовитися від пластику на користь паперових склянок і тарілок. Та нагадаємо і про інший бік монети. Щороку в світі вирубується до 6,5 мільйонів дерев саме задля виробництва таких предметів, тоді як цієї кількості деревини вистачило б, щоб опалити 54 тисячі будинків. І завдяки наявному в них поліетилену такий паперовий посуд стає непридатним до подальшого перероблення.

Натуральна косметика

корисна звичка

Попри те, що натуральна косметика корисна, вона ще і шкідлива. Під назвою “натуральний” часто також ховаються шкідливі сполуки й елементи, які толеруються різними країнами світу.

Якщо бажаєте придбати справді натуральну косметику, звертайте увагу на позначку “натуральний” на пляшечці. Такі засоби проходять суворий контроль та гарантовано очищуються від шкідливих компонентів і домішок. І уважно звертайте увагу на склад засобу: він також може мати складники, що провокують алергію.

Екошкіра

корисна звичка

Сьогодні більшість брендів відмовляється від натуральної шкіри й виробляє продукцію з екошкіри. А остання виробляється з пластику, при її перероблюванні також забруднюється навколишнє середовище. Такий одяг не довговічний та не підлягає переробленню.

Яка корисна звичка вже була вам відомою? Чого, на вашу думку, від неї більше — користі чи шкоди?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 популярних речей, які завдають більше шкоди, аніж користі