8 головних помилок, яких ми припускаємося при чищенні зубів

Багатьом з нас здається, що в догляді за зубами немає нічого складного і головне — це регулярно чистити. Насправді ж виявляється, що тільки одна людина з 10 правильно доглядає за порожниною рота.

Тутка підготував правила догляду за зубами, які допоможуть уникнути поширених помилок. Читайте, і нехай ваша посмішка завжди виглядає на всі сто!

Зубна щітка

чистити

Найпоширеніша помилка, якої люди припускаються, купуючи зубну щітку, — вибір дуже м’якої або дуже жорсткої щетини. Також нерідко ми купуємо занадто великі щітки або недостатньо зручні, що, звичайно ж, позначається на якості чищення.

Читайте також: Якщо фарбування шкідливе для волосся — то які нешкідливі методи застосувати? Ми розповімо у нашій статті

Як правильно підібрати зубну щітку:

  • При задовільному стані ясен рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості.
  • Вибирайте щітки з довгою ручкою та гумовими елементами — так рука не буде ковзати, і ви зможете регулювати натиск щітки.
  • Тим, у кого є проблеми з яснами або емаллю зубів, а також дітям до 12 років рекомендується використовувати щітки з м’якою щетиною.
  • Оптимальна довжина головки зубної щітки — від 2 до 3 см, висота — до 2 см, ширина — приблизно 1,5 см.
  • Щітку треба вибирати багатощетинисту.

Важливо: неприйнятно тривале використання однієї і тієї ж щітки. Її треба регулярно змінювати: жорстку — раз в 3 місяці, м’яку — раз у 2 місяці.

Зубна паста

чистити

Найчастіше ми вичавлюємо занадто багато пасти на щітку. Для оптимального чищення потрібна кулька розміром з велику горошину, в іншому випадку щітка буде сильно ковзати і не добереться до нальоту. Інша поширена помилка — це використання невідповідної пасти.

Як правильно підібрати зубну пасту:

  • При схильності або наявності карієсу треба вибирати пасти з фтором. Людям, які проживають у районах з фторонасиченою водою (понад 1,2 мг/л) фторовмісні пасти не рекомендуються.
  • При чутливих зубах рекомендовані пасти, у складі яких є хлорид калію, цитрат калію, аргінін, хлорид стронцію, гідроксиапатит.
  • При кровоточивості ясен вибирайте пасти, які містять антибактеріальні речовини (хлоргексидин або триклозан) та екстракти трав (ехінацею, календулу). Користуватися більш як 3 тижнів такими пастами не можна, бо вони порушують склад корисної мікрофлори в роті.

Застосування будь-якої з цих паст не скасовує необхідності лікування, призначити яке може тільки стоматолог.

Чищення зубів

чистити

Головна помилка — це лінійні рухи вправо-вліво, які тільки заганяють наліт у проміжки між зубами. Чистити передні зуби потрібно вгору-вниз, дотримуючись деяких правил. Ще один неправильний хід — чищення зубів відразу після їжі: відразу після прийому їжі емаль стає вразливою, тому чистити її потрібно через 30 хвилин.

Правила чищення зубів:

  • Процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
  • Тримати щітку рекомендуємо під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен.
  • Починати треба з передніх зубів, поступово рухаючись до задніх.
  • Нижні зуби чистять знизу вгору, а верхні — зверху вниз.
  • Жувальна поверхня зубів обробляється круговими вигрібаючими рухами.
  • Після полоскання рота потрібно щетиною (не накладкою) зубної щітки почистити язик.

Зубна нитка

Багато людей серед нас не надають їй великого значення, і даремно. Очищення зубних проміжків ниткою не тільки запобігає появі зубного каменю, але і зміцнює ясна. Для правильного і зручного чищення треба брати не менше 18 см нитки, а її краї намотувати на вказівні або середні пальці. Спочатку треба чистити зуби ниткою, потім щіткою.

Стоматологічні конструкції

Більшість людей, які носять брекети та інші стоматологічні конструкції, часто ігнорують правила догляду. Ортодонти настійно радять чистити зуби після кожного прийому їжі фторовмісною зубною пастою, а також регулярно користуватися зубною ниткою і спеціальним йоржиком.

Якщо ви носите такі пристосування, їжу потрібно різати дрібно, особливо яблука та інші тверді продукти. А ось від м’якої карамелі, попкорну та інших солодощів, які люблять застрявати в зубах, вам краще відмовитися взагалі.

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 головних помилок, яких ми припускаємося при чищенні зубів