7 продуктів, які ніколи не варто повторно розігрівати у мікрохвильовці

Випадково винайдена у 1940-му році, без мікрохвильовки сьогодні не обходиться жодна кухня. Попри те, що цей прилад ідеально підходить для приготування і розігрівання їжі, певні види продуктів варто за будь-яку ціну уникати від розігрівання у мікрохвильовці.

Ми в Тутка завжди хочемо зберегти у гарному стані і здоров’я, і самопочуття своїх читачів. Тож пропонуємо уважно прочитати про їжу, котру аж ніяк не варто розігрівати у мікрохвильовій печі.

Варені яйця

у мікрохвильовці

Шкаралупа варених яєць досить тонка і не витримує тиску, який створюється випромінюванням приладу. Тож продукти просто можуть розірватися: або у мікрохвильовці, або у ваших руках.

Морква

у мікрохвильовці

Попри те, що моркву справді можна готувати і розігрівати у мікрохвильовій печі, сирі неочищені овочі потенційно небезпечні. Якщо їх недобре помити, то бруд та мінерали з ґрунту можуть спричинити іскри у приладі. За частого виникнення мікрохвильовка може зламатися.

Читайте також: 15 цікавих фотографій, які показують відповіді на питання «А що буде, якщо…»

Оброблене м’ясо

Найперше скажемо, що така їжа не дуже корисна, адже має у своєму складі багато солі, додатків, консервантів та барвників. І якщо розігрівати її у мікрохвильовці, в ній підвищується рівень холестерину, що призводить до хвороб серця. Тож м’ясо для гамбургерів та сосиски найкраще розігрівати у духовці або на грилі.

Вода

у мікрохвильовці

Що може бути легше, ніж підігріти водичку в мікрохвильовці, скажете ви. Та статистика свідчить, що найбільше опіків, особливо у дітей, виникали після нагрівання води у мікрохвильовці. Електромагнітні хвилі з мікрохвильовки дуже сильно підігрівають воду, від чого молекули води розщеплюються, що і може супроводжуватися навіть кипінням і вибухом посудини.

Перець чилі

Перець чилі, а особливо найгостріші його види, має у своєму складі вибухонебезпечний елемент — капсаїцин. Якщо останній покласти під прямі електромагнітні промені, він починає диміти і може навіть зайнятися. Дим і вогонь із червоного перцю можуть серйозно обпекти шкіру.

Курка

Курка, зварена чи запечена неправильно, може стати джерелом поширення сальмонели. Якщо готувати курку у мікрохвильовці, важко сказати, що вона приготується правильно, навіть якщо ви наріжете її тонесенькими шматками — ризик зараження мікробами залишається. Те ж можна сказати й про інші види сирого м’яса. М’ясо треба готувати на прямому вогні: на сковорідці, в духовці чи на грилю.

Помідор та томатна паста

Як і яйця, помідори можуть спричинити справжній вибух у мікрохвильовці через тиск, що виникає між водяною основою продукту і електромагнітними хвилями.

А які ще продукти, з вашого власного досвіду, не можна розігрівати у мікрохвильовці?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 продуктів, які ніколи не варто повторно розігрівати у мікрохвильовці