7 нюансів, які допоможуть підібрати речі за розміром і не схибити, навіть якщо ви самі знаходитеся в примірювальній

При придбанні нових речей люди досить рідко враховують важливий факт: річ може вам не підходити, навіть якщо ви досить легко влізли в неї та змогли защепити всі ґудзики та замки. І забувають про конструктивні особливості крою одягу, які спотворюють зовнішній вигляд.

У цій статті Тутка звертає вашу увагу на неочевидні нюанси посадки одягу, які сигналізують про те, що вам варто придивитися до іншого розміру речі.

Плечові шви

одягу

Якщо ви шукаєте одяг класичного крою, який підкреслює природний силует, а не приховує або деформує його (наприклад, як моделі в стилі oversize), то найперше зверніть увагу на плечові шви.

Переконайтеся, що шви знаходяться саме на краї плечового суглоба. Якщо вони значно вище лінії вашого плеча, — річ вам замала, і буде здаватися, що вам в ній тісно. Якщо ж шви значно нижче, то предмет гардеробу буде виглядати завеликим і вірогідно порушить пропорції тіла, зробивши верхню його частину широкою та округлою.

Заломи на рівні грудей та висота пройми

Пройма — одна із найпідступніших деталей крою, адже вона може зіпсувати вид одягу, навіть якщо ви правильно підібрали її розмір і вона ідеально сіла. Головне, що варто запам’ятати: пройми мають бути досить високими (щоб не створювати ефект рукаву “летюча миша” при підійманні рук) і при цьому не врізатися в пахви.

У варіанті з сорочкою або піджаком на ґудзиках ви зрозумієте, що предмет гардеробу малуватий по натягнутій тканині та складках, що утворюються між ґудзиками. Якщо ж це, наприклад, сукня з цупкого матеріалу без застібки спереду, зверніть увагу на складки на рівні грудей і під пахвами. Натягнення тканини явно свідчить про те, що сукня або затісна в грудях, або в ній недостатня глибина виточки. Те ж саме стосується натягнення на спині при рухові рук.

Читайте також: 15 помилок, що додають вигляду ще 5 кг

Підіймання тканини на лопатках

Крім надто широких пройм, про зайву величину речі може свідчити порожнеча, яка утворюється на рівні лопаток. В основному це стосується приталених суконь і блуз, адже лінія талії тісно пов’язана з вашим зростом і пропорціями тіла.

Якщо розмір менший, аніж потрібно, спинка та талія втечуть вгору, а на стегнах (у випадку з обтягуючою сукнею) утворяться горизонтальні лінії від натягнення тканини. Якщо ж верх вільний і на лопатках збираються надлишки матеріалу, варто приглянути собі менший розмір. При цьому, якщо сукня вам дуже сподобалася, можна звернути увагу на шви: можливо, крій допускає втручання кравця, який зможе обрізати надлишки тканини на спині.

Лінія талії

Варто сказати, що підібрати ідеально приталену сукню набагато важче, ніж сукню вільного крою, бо лінія талії у кожної жінки індивідуальна. До речі, визначити, де вона у вас знаходиться, можна, якщо встати й похилятися з боку в бік: талія буде на місці згину тулуба.

Якщо ви обираєте приталену модель, то приділіть пильну увагу тому, щоб лінія талії на сукні збігалася з вашою, але при цьому тканина не розтягувалася та не провисала. Неправильна посадка такої речі може сильно спотворити фігуру й порушити пропорції тіла. Наприклад, лінія талії, розташована набагато нижче від вашої, як мінімум візуально зробить ваші ноги дуже короткими.

Повітряний мішок спереду на спідниці

одягу

Спідниця-олівець також є досить вибагливим предметом одягу. Попри те, що вона покликана обтягувати стегна, ви повинні мати можливість затиснути пальцями хоча б 1 см вільної тканини, щоб легко рухатися та сидіти в ній. Але якщо вільної тканини буде занадто багато, спереду під поясом утвориться неестетичний міхур, і тоді варто приміряти трохи менший розмір.

Про те, що спідниця тіснувата, можуть сигналізувати розрізи ззаду або з боків: вони будуть розкриватися, навіть коли ви просто стоїте прямо. А також низ не буде паралельним до підлоги по всьому колу спідниці. Причина — зайве натягнення тканини на рівні сідниць і стегон.

Заломи в ділянці кишень штанів

одягу

Знайти ідеальні штани — таке ж непросте завдання незалежно від тілобудови, тому варто звернути увагу хоча б на базові особливості правильної посадки. По-перше, ви мусите могти вмістити 2 пальці в ділянці поясу, щоб він не стискав вас занадто туго, коли ви сидите. Але рельєфна тканина трохи нижче пояса, як і у випадку зі спідницями, свідчить про те, що штани вам великі.

Зрозуміти ж, що штани завузькі, якщо у них є кишені, дуже легко: вони будуть відставати, навіть коли ви стоїте, хоча повинні прилягати до стегон. Якщо ж кишень немає, то маячками слугуватимуть горизонтальні складки на їх місці — головна ознака маленького розміру.

Порада: активно рухайтеся, щоб проявилися всі недоліки посадки одягу

У примірочних люди схильні стояти нерухомо та позувати перед дзеркалом, щоб побачити, наскільки добре будуть виглядати в обраних речах.

Але парадокс в тому, що краще зрозуміти це можна якраз за допомогою активних рухів тіла. Тільки рухаючись, ви побачите справжню посадку костюму з усіма його недоліками, і саме так ви насправді будете виглядати в реальному житті. Тому не бійтеся активно жестикулювати, сідати, ходити та стрибати. Якщо одяг все одно буде чудово сидіти на вас і при цьому ви не відчуєте скутості, — можете сміливо його купувати.

Якими ще хитрощами ви користуєтеся при примірці одягу?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 нюансів, які допоможуть підібрати речі за розміром і не схибити, навіть якщо ви самі знаходитеся в примірювальній