6 ознак, що ви страждаєте від кислотного рефлюксу та як полегшити ознаки нездужання

Кислотний рефлюкс — досить поширений хворобливий стан. Він вражає мільйони людей, більшість з яких навіть про нього і не здогадується. Однак, кислотний рефлюкс призводить до серйозніших нездужань. За даними наукових досліджень, він загострює астматичні напади та більшість астматиків страждає саме на кислотний рефлюкс.

Тутка відшукав ознаки, які допоможуть вам діагностувати цю хворобу.

Найперше варто знати, що кислотний рефлюкс — довготривале явище. Все, що б ви не з’їли, повертається до стравоходу, спричиняючи неприємні симптоми та ускладнення. Найперше до нього схильні люди з надмірною вагою, вагітні жінки, курці та інші особи, які приймають специфічні медикаменти.

Якими ж симптомами супроводжується кислотний рефлюкс? Читаємо нижче.

1. Кислий присмак в роті

кислотний рефлюкс

Таке явище створюється через сфінктер — м’яз, який розташовується на верхівці шлунка. Якщо він досить слабкий, кислота підіймається вверх по стравоходу. Міцний кислотний присмак може тижнями триматися в роті, спричиняючи дискомфорт та псуючи щоденне життя. Найчастіше зустрічається у вагітних — в них спостерігається сильний тиск на шлунок.

2. Відрижка

Зворотний ефект від наявності кислого присмаку в глотці чи роті. Горло може буквально пекти, гірчити, з’являється потяг до блювоти. Відрижка чи регургітація може з’явитися будь-коли, та особливо дошкуляє вночі: посеред ночі ви можете прокинутися з гірким присмаком у роті та панічним страхом.

3. Печія

У світі мільйони людей чули про неї, страждали від неї, та не всі здогадуються, що її причина — кислотний рефлюкс. А печія — найвірніша його ознака. Симптомами печії є відчуття печіння чи дискомфорту в грудях під час споживання їжі. Неприємні відчуття посилюються, коли ми згинаємося чи лежимо на спині.

Читайте також: 8 попереджувальних ознак, які чітко вказують на те, що з вашим серцем щось негаразд

4. Диспепсія

За кислотного рефлюксу можна відчути дискомфорт в шлунку, нудоту після їжі, біль у верхній частині черевної порожнини, бурчання та переповненість шлунку. Іноді людина навіть не відчуває голоду та не має апетиту, бо відчуває, що її шлунок наповнений.

5. Дисфагія

кислотний рефлюкс

За дисфагії спостерігається розлад акту ковтання, важкість транспортування твердої чи рідкої їжі до шлунку. За цієї дисфункції людині важко ковтати їжу. Так організм недоодержує достатню кількість вітамінів та мінералів, що тягне за собою інші недуги.

6. Кашель

кислотний рефлюкс

Хоча він і не є типовою ознакою кислотного рефлюксу, та щонайменш у 25-40% випадків цей діагноз супроводжується гострим кашлем.

Окрім усіх вищезазначених симптомів, вас може турбувати біль при ковтанні, надмірне слиновиділення, втрата ваги, першіння в горлі, несвіже дихання, пересохлий язик та біль у грудній клітці.

Як уникнути кислотного рефлюксу:

До нього найперше призводить стиль життя, тож дуже важливо додержуватися простих правил.

  • Їжте маленькими порціями. Краще так, аніж з’їсти за один раз дуже багато їжі.
  • Уникайте алкоголю, кислих, гострих чи жирних продуктів.
  • Схудніть, якщо це справді доречно.
  • Не носіть тісного одягу.
  • Не їжте перед сном.

А ви зауважували в себе хоча б один із симптомів кислотного рефлюксу? Залишайте коментар, якщо стаття була для вас корисною.

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 ознак, що ви страждаєте від кислотного рефлюксу та як полегшити ознаки нездужання