5 варіантів, як можна спати та худнути

Правильне провітрювання кімнати, правильний тип тренувань перед сном та навіть правильний одяг – усі ці речі допоможуть тим, які хочуть худнути, робити це, навіть солодко посопуючи в теплому ліжечку. На щастя, тримати форму можна навіть уві сні, та ми не завжди знаємо, як саме.

Зате Тутка сьогодні зібрав 5 науково підтверджених методів залишатися у формі навіть уві сні. Розгляньмо їх разом!

1. Спіть якомога більш роздягненими

Сон голяка дуже корисний і для здоров’я, і для втрати ваги. Вчені переконують, що підтримання прохолодної температури тіла вночі пришвидшує метаболізм, і для підтримання тепла організму виробляється більше бурого жиру.

Останній розщеплює калорії, і впродовж дня їх спалюється більше, що і провокує втрату ваги. Сон в чім мати народила покращує кровообіг, це корисно для серця та м’язів.

2. Висипайтеся

спати

Лікар Річард К. Боґан, науковець зі сфери сновидінь, запевняє, що для схуднення варто налагодити режим сну. “Сон – необхідна умова для нормального гормонального стану організму та роботи імунної системи”. Фахівець переконаний, що “мозок, який не виспався – це голодний мозок”. “Нестача сну призводить до збільшення ваги”.

Лікар радить дорослій людині спати не менш як 7-9 годин вночі.

Читайте також: 7 проблем зі сном, з якими стикаються подружжя, та як їх розв’язати

3. Виконуйте правильні вправи

Якщо в людини нормальна м’язова маса, вона спалює достатню кількість калорій навіть під час сну. Щоденне виконання певних вправ, особливо силових, справді допоможе втратити зайві кілограми. Якщо важко заснути вночі – організуйте тренування за кілька годин до вечірнього відпочинку.

4. Спіть у темному, прохолодному приміщенні

спати

Науковці довели, що в осіб, які місяць спали в прохолодній кімнаті з температурою не вище 19 °C, на 42% зросла кількість калорій, спалених бурим жиром і на 10% прискорився метаболізм.

А ще для прискорення втрати ваги допоможе тьмяне світло у спальні. Дослідники визначили, що яскраве світло перед сном підвищує рівень мелатоніну, тож сон при освітленні дуже впливає на добові ритми. Останній чинник, за даними Sleep Foundation, збиває нормальний метаболізм і призводить до збільшення ваги. Тож краще вимкнімо екрани телевізорів, смартфонів та інше освітлення, закриймо вікна темними шторами, щоб через них не проникало світло.

5. Харчування за розкладом

спати

Дієтологи наголошують, що їсти й спати треба щодня в один час. Шарлотта Харрісон, дієтологиня з Лондона, каже так: “Наш організм працює за добовим ритмом – своїм внутрішнім годинником. Час їди дуже впливає на ритми організму, тому так важливо їсти в однаковий час”.

А яким чином ви тримаєте організм у формі?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 варіантів, як можна спати та худнути