5 серйозних помилок при лікуванні ГРВІ

Пік захворюваності на гостру респіраторну вірусну інфекцію припадає на другу половину зими. Назва ГРВІ об’єднує цілу групу застудних хвороб, які вражають верхні дихальні шляхи. Збудники передаються повітряно-крапельним шляхом, часто провокують серйозні ускладнення.

Більшість людей лікують ГРВІ стандартними методами, придушуючи поширення вірусу в організмі. Вони бажають насамперед зняти симптоми і швидше повернутися до роботи, не замислюючись про наслідки неправильної терапії. Лікарі виділяють 5 поширених помилок при лікуванні вірусної хвороби, які можуть сильно нашкодити здоров’ю дітей і дорослих.

ГРВІ

Головні причини та симптоми ГРВІ

Основний шлях передачі вірусів, що провокують розвиток респіраторної інфекції, — повітряно-крапельний. З частинками слини або випарів збудники потрапляють на слизові оболонки людини, швидко розмножуються в теплому і вологому середовищі. Зараження відбувається після рукостискання, використання предметів побуту носія хвороби.

Симптоматика залежить від виду збудника ГРВІ:

  • Аденовіруси вражають органи дихання і зору. Після зараження починається запалення гортані, трахеї, аденоїдів. Часто розвивається кон’юнктивіт з гнійними виділеннями з очей.
  • Вірус грипу супроводжується різким підвищенням температури, м’язовою слабкістю, сонливістю. Дає небезпечні ускладнення, порушуючи роботу внутрішніх органів і системи (нирок, головного мозку, легенів).
  • Риновіруси стають причиною рясних виділень слизу з носа, викликаючи гострий риніт. На тлі захворювання може виникати гайморит, тонзиліт, фронтит.
  • Парагрип залучає до запального процесу трахею і бронхи, характеризується швидким розвитком: від зараження до перших симптомів проходить не більше як доба.

Читайте також: 12 способів заховати здутий живіт без жодних вправ на прес

ГРВІ супроводжується підвищенням температури від 37,5 °С, нежиттю і кашлем, ломотою в тілі, сильною слабкістю. Щоб уникнути ускладнень, починайте лікування при появі перших ознак.

ГРВІ

Помилки при лікуванні ГРВІ

При перших проявах гострої респіраторної інфекції не поспішайте приймати жмені ліків, застосовувати «бабусині» народні методи і рецепти. Корисні поради лікарів допоможуть уникнути ускладнень, прискорять одужання без наслідків для здоров’я. Зверніть увагу на основні помилки, зазначені терапевтами та інфекціоністами.

1. Пити жарознижувальні за будь-якої температури

Підвищення температури — природна реакція організму на віруси й інтоксикацію тканин. Прийом жарознижувальних препаратів уповільнює роботу імунної системи, заважає виробляти антитіла для боротьби зі збудниками. Приймайте ліки в таких ситуаціях:

  • виникає ризик судом;
  • порушується сон і апетит;
  • мучать сильні головні болі
  • температура тіла вище 38°.

Вживайте жарознижувальні препарати на основі ібупрофену і парацетамолу: вони відрізняються швидкою дією, збиваючи температуру через 30-40 хвилин. Якщо ситуація не змінюється, зверніться за допомогою до лікаря.

2. Терпіти високу температуру

Бажаючи прискорити одужання, дорослі пацієнти терплять температуру понад 38,5 °С, попри болі й слабкість. При високих показниках кров згущується, змінюється її склад. Це погіршує її протікання по судинах, зменшує вміст кисню в тканинах. Порушується серцевий ритм, виникає ризик ниркової дисфункції. Тому періодично перевіряйте температуру, контролюйте її в динаміці.

3. Приймати ліки без дотримання дозування

Сучасні препарати відрізняються відносно безпечним складом, рідко викликають побічні дії при дотриманні інструкції. Але у великих кількостях вони здатні спровокувати небезпечні порушення. До прикладу:

  • Аспірин викликає хворобу Рея, яка супроводжується набряком головного мозку та печінковою недостатністю.
  • Ібупрофен впливає на слизові оболонки шлунку, може викликати кровотечу, загострення гастриту або виразки.

При використанні жарознижувальних засобів записуйте час прийому, підраховуйте добову дозу. Запивайте ліки чистою водою без газу і лимону.

4. Приймати антибіотики без призначення терапевта

При лікуванні вірусних інфекцій антибактеріальні препарати неефективні. Але сильнодіючі ліки змінюють мікрофлору кишківника, знижують імунітет. Це додатково послаблює організм, збільшуючи час відновлення.

Пам’ятайте, що антибіотики при ГРВІ призначаються тільки при ускладненнях: бронхіті, пневмонії, ларинготрахеїті. Попередні аналізи допомагають виявити тип бактерії, правильно підібрати ліки, тривалість курсу.

5. Достатньо не відпочивати

Не намагайтеся швидко повернутися до роботи або домашніх обов’язків. Після гострої стадії організму потрібен час для відновлення сил і енергії, витрачених на боротьбу з ГРВІ. Лікарі рекомендують дотримуватися постільного режиму не менше 5-7 днів для зменшення ризику ускладнень. В іншому випадку ослаблений імунітет не зможе протистояти новим вірусам, захворювання повернеться з новою силою.

При лікуванні ГРВІ пийте більше рідини, чаю, кислих морсів без цукру. Вони виводять продукти розпаду, знижують температуру й ломоту в тілі, запобігають зневодненню при спеці. Обов’язково промивайте ніс і потіште горло фізіологічним розчином для зменшення вірусів і нальоту, виведення слизу.

При лікуванні ГРВІ робіть основний акцент на симптоматичну терапію. При незначному нежиті та температурі дозвольте організму подолати інфекцію самостійно, виробити антитіла й імунний захист. Приймайте ліки за призначенням лікаря, щоб не зіткнутися з ускладненнями та побічними діями.

Фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 серйозних помилок при лікуванні ГРВІ