5 причин тромбозу та спеціальні вправи

Які фактори спричиняють тромбоз нижніх кінцівок? Вони можуть бути об’єктивними, пов’язаними зі способом життя та особистими, з огляду на стан організму. Знаючи ці причини, можна запобігати виникненню цього небезпечного захворювання. Також допоможуть спеціальні вправи.

Тромбоз ніг — поширене венозне захворювання, з ним жартувати не варто, адже воно загрожує неабиякими ускладненнями. З цією проблемою стикається приблизно кожна п’ята людина, а в 50% випадків тромбоз розвивається через варикозну хворобу вен. Майже 70% з тих, хто страждає цим захворюванням, — жінки.

тромбоз

5 причин тромбозу та дієві вправи

Причина №1. транспорт

Згубне для судин переміщення в авто- та громадському транспорті: ми можемо довго перебувати в нерухомій, сидячій позі. Те ж стосується і далеких перельотів.

  • Розв’язання проблеми. Якщо ви подорожуєте, просидівши приблизно годину в кріслі літака, встаньте та походіть. Щоб поліпшити венозний відтік, добре покласти ноги в піднятій позиції (за можливості). Не бажано носити речі, які надто обтягують, шкарпетки з тугими гумками (так перетискаються судини), взуття на підборах понад 6 см.

Причина №2. Професія

Особливому ризику піддаються люди «стоячих» спеціальностей: кулінар, продавець, перукар, автоінспектор та ін. У вертикальній позиції тиск на судини більший у два рази, венозні стінки стоншуються, тонус слабшає. Ці люди ризикують заробити застій крові, що тягне за собою тромбоз, а також ті, котрі постійно сидять за робочим столом: бухгалтери, секретарі, оператори.

  • Розв’язання проблеми. За можливості рухатися, ходити. Якщо професія передбачає довге сидіння чи перебування у вертикальному положенні, то для профілактики через кожні 40-50 хвилин ходимо. Не завадить виконувати такі вправи: перекочування з п’яти на носок, обертання стопами. Корисний рух по сходах.

Читайте також: «Дуже часто кажуть: «Відірвався тромб – і не стало людини…» Як попередити утворення тромбів?

Причина №3. Гормони

У жінок ймовірність заробити тромбоз в 5-6 разів вища, ніж у сильної половини людства. Тим більше якщо вони вживають оральні контрацептиви або носять під серцем дитину. Винен тут всьому гормональний збій та перетиснення нижньої вени важкою маткою.

  • Розв’язання проблеми. Не практикувати тривале приймання гормональних контрацептивних препаратів. У період вагітності застосовувати еластичні бинти. Але важливо пам’ятати, що не варто перетягувати ними надто інтенсивно. Прийдуться до речі гольфи, компресійні колготки. Можна в період виношування дитини встановити ліжко так, щоб ноги в положенні лежачи були трохи вище від тулуба.

Причина №4. Хірургічне втручання

Левова частка тромбозів прив’язана до ускладнень після операцій. У цьому переліку лідирують онко- та травматологічні хірургічні втручання. Через тривалий постільний режим у таких хворих ризик тромбозу зростає.

  • Розв’язання проблеми. Скорочення часу постільного режиму, використання еластичного бинта.

Причина №5. Метаболізм

У пацієнтів, які страждають на ожиріння, частіше спостерігається тромбоз і відповідні проблеми.

  • Розв’язання проблеми. Коригування харчового протоколу: мінімум жирних, перероблених продуктів, максимум їжі, багатої на клітковину, овочів, фруктів. Корисні для нормальної в’язкості крові інжир і лимон. Ці продукти, крім того, попереджують небажані закрепи. Рекомендується пити достатню кількість води (2 л в день). При варикозі рекомендується спорт, де відбувається навантаження на гомілку: ходьба, біг, плавання, аеробіка, велоспорт. Позитивний ефект зробить контрастний душ.

тромбоз

Профілактика тромбозу: Вправи

  • Для стоп. Початкове положення сидячи на стільці. Стопи розміщуємо паралельно, підіймаємо пальці ніг на себе, далі п’яти відриваємо від підлоги. Виконування 8 повторень.
  • Розтягування задньої сторони стегна. Початкове положення стоячи, ноги на ширині тазу, одну ногу злегка згинаємо, другу розміщуємо на п’яту та випрямляємо, робимо нахиляння прямого тулуба до цієї ноги (важливо відчути натягнення в задній поверхні стегна та в зоні під коліном). Затримуємося в цій позі по пів хвилини для кожної ноги. Виконуємо по 1 разу на кожну ногу.
  • Для м’язів гомілки. Початкове положення стоячи (ноги на ширині таза). Підіймаємося на пальчики та опускаємося у вихідну позицію. Виконуємо 12 разів.
  • Обертання стегон. Початкове положення стоячи на одній нозі. Робимо кругові рухи стегном, до центру, потім назовні. Виконуємо по 4 рухи в кожному напрямку на кожну ногу.
  • Для витягування хребта. Початкове положення стоячи, ноги на ширині тазу. Робимо глибокий вдих, витягуємо руки вгору, робимо видих, тепер намагаємося торкнутися пальцями рук до пальців ніг. Повторюємо 8 разів.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 причин тромбозу та спеціальні вправи