20 правил лицаря: інструкція від 1483 року

У 1483 році сер Томас Лемюель Гоук виявився серед 323 убитих в битві при Слоутер Брідж. Передбачаючи такий результат, він написав лист своїм дітям в Корніш, виклавши Правила Лицаря – уроки життя, які сер Томас бажав передати своїм чотирьом дітям.

Сильно пошкоджений лист адаптував і відновив Ітан Гоук, коли родичі знайшли це послання на початку 1970-х років в підвалі сімейної ферми, неподалік від Уейнсвілла, штат Огайо, після смерті прабабусі Гоука.

Отак з’явилася книга «Правила лицаря» (Rules for a Knight) – насправді художній твір. Чому саме про лицарів? Пояснює Ітан Гоук (Ethan Hawke):

«Мені просто завжди подобалася ідея лицарства, – сказав він. – Вона означає, що бути гарною людиною – круто. Або прагнути бути гарною людиною – круто».

«Сьогодні, – починає сер Томас Лемюель Гоук, – я поділюся з вами деякими з найбільш цінних історій, подій і моментів мого життя, щоб десь глибоко у вашій уяві ці уроки і мій досвід збереглися і послужили вам».

20 правил лицаря

1. Самотність

Бувайте наодинці з самим собою. Мовчання – корисний інструмент в пошуку мудрості та ясності власного розуму. Голос нашої душі м’який, його не почуєш в шумі інших голосів.

Як можна побачити своє відображення в каламутній воді, так і з душею. У тиші ми можемо відчути вічність, яка спить у нас.

2. Покірність

Ніколи не кричіть про те, що ви лицар, просто поводьтеся, як лицар. Ви не кращий за інших, а інші не кращі за вас.

3. Подяка

Єдина розумна відповідь на дар життя – це подяка. За все, що було, лицар каже: «Дякую». Всьому, що прийде, лицар каже: «Так!»

Читайте також: 25 таємниць жіночої логіки. Як це її немає?!

4. Гордість

Ніколи не вдавайте, що ви не лицар і не намагайтеся принизити себе, вважаючи, що тоді іншим з вами буде комфортніше. Ми виявляємо найбільшу повагу до інших, пропонуючи найкраще, що у нас є.

5. Взаємодія

Кожен з нас йде своєю дорогою. Ми народжуємося в певний час, в певному місці й наші проблеми унікальні. Для нас, лицарів, розуміння та повага самобутності життєво важлива в нашій здатності використовувати колективну силу.

Застосування сили може бути необхідним для захисту в екстреній ситуації. Але тільки справедливістю, чесністю і спільними діями можна по-справжньому досягти успіху в керівництві людьми.

Ми повинні жити та працювати разом, як брати або загинути разом, як дурні.

6. Дружба

Якість вашого життя значною мірою буде визначатися тим, з ким ви вирішили провести свій час.

7. Прощення

Хто не вміє легко прощати, той не знайде багато друзів. Шукайте в інших найкраще.

8. Чесність

Безчесний язик і безчесний розум даремно витрачають наш час, а отже даремно витрачають наше життя. Ми тут, щоб рости, а істина – це вода, світло і ґрунт, з якого ми піднімаємося. Броня брехні викувана з мороку, вона приховує нас не тільки від інших, але і від нашої власної душі.

9. Хоробрість

Все, що дає світло, має стерпіти горіння.

10. Витонченість

Витонченість – це здатність до сприйняття змін. Будьте відкритими та гнучкими.

11. Терпіння

Немає такого поняття як єдиний шанс в житті. Метушливий розум – це розум, збитий з пантелику; він не здатний ні ясно бачити, ні чітко чути; він бачить те, що хоче бачити, і чує те, що боїться почути або багато пропускає. Лицар перетворює час у свого союзника. Настає момент для дій, і з ясним розумом цей момент очевидний.

12. Справедливість

Лицар не стерпить єдиної речі — несправедливості. Кожен справжній лицар в усі часи бореться за людську гідність.

13. Щедрість

Ви народилися, не володіючи нічим, і ні з чим покинете це життя. Будьте ощадливі, тоді ви зможете бути щедрими.

14. Дисципліна

На полі бою, як і в усьому іншому, ви досягнете успіху настільки, наскільки підготувалися. Практикуючись, ви будуєте дорогу до досягнення своїх цілей. Перевага базується на увазі до деталей. Чим краще лицар підготовлений, тим менше він схильний буде здатися.

15. Посвячення

Звичайні зусилля – звичайний результат. Кожен день докладайте зусиль, щоб краще дотримуватися цих правил. Удача – це наслідок задуму. Будьте непохитними. Ковадло переживе молот.

16. Мова

Не кажіть про інших погано. Лицар не поширює новин, в яких не впевнений, і не судить про речі, в яких не розбирається.

17. Віра

Іноді, щоб розуміти більше, вам потрібно знати менше.

18. Рівність

Для кожного лицаря рівність людей – непохитна істина. Лицар ніколи не спостерігає за приниженнями чоловіків або жінок. Якщо він при цьому присутній, то повинен зупинити того, хто здійснює образливі вчинки або говорить образливі слова.

19. Любов

Любов – це кінцева мета. Це музика нашого життя. Немає такої перешкоди, яку вона не може подолати.

20. Смерть

Життя – це довга низка прощань; дивувати можуть тільки обставини. Лицар дякує за життя, яке йому дане. Він не боїться смерті, тому що справу, яку розпочав один лицар, можуть завершити інші.

ТУТКА - Відпочивай корисно
20 правил лицаря: інструкція від 1483 року