20+ помилок у використанні побутової техніки, через які ми поступово її знищуємо

Техніка досить часто починає працювати з перебоями зовсім не через заводські помилки або старість, а через недбалу людину. Адже, відверто кажучи, покупці досить рідко читають навіть найважливішу інформацію в інструкції, не кажучи вже про інші нюанси користування, які в офіційних паперах вказані не завжди і знання яких приходить тільки з досвідом.

Ми в Тутка виступаємо за розумний підхід та обережність, яка продовжує термін служби технічних приладів та відкидає необхідність занадто часто викладати великі суми на їх заміну. Тому вирішили вивчити найпоширеніші помилки, яких більшість людей припускається в поводженні з технікою, навіть не розуміючи, що це призводить до поломок.

Праска

помилки

  • Не використовуйте воду з-під крану. Про необхідність використання саме дистильованої води досі ведуться суперечки. Однак точно варто враховувати, що жорстка вода з-під крану в будь-якому випадку швидко призведе до виникнення накипу та поломки приладу. Використовуйте воду з-під фільтру: чим менше у воді солей і вапна, тим менше шкоди для праски.
  • Не залишайте всередині залишки води. Найчастіше на це прийнято не звертати уваги, але мало хто знає, що саме ця погана звичка призводить до формування іржі, яка згодом залишає на одязі коричневі плями. Крім того, в такій ситуації виникає ймовірність витікання рідини, через що вода може потрапити в ділянку з дротами і спровокувати замикання.

Читайте також: 15 поширених помилок в пранні, які псують одяг

  • Підошву праски потрібно чистити, навіть якщо видимих ​​плям поки немає. Річ у тім, що на поверхні лишаються дрібні волокна і, як не крути, частинки мінералів від води. До того ж вапняні відкладення можуть заблокувати парові отвори. Найпростіший спосіб — протирати поверхню харчовою содою, попередньо розчиненою у воді до стану пасти.

Стаціонарний комп’ютер

помилки

  • Не забувайте протирати внутрішні компоненти комп’ютера хоча б раз на місяць. Зазвичай найпоширеніша причина перегрівання і, відповідно, поломки ПК, виникає через скупчення пилюки, піску та вовни на внутрішніх механізмах. Якщо довго не займатися очищенням, на вентиляційних отворах рано чи пізно створюється ізолюючий шар, який не тільки не дає приладу охолоджуватися, але навіть може заблокувати його рухомі частини та призвести до механічних пошкоджень.
  • Інший не менш важливий нюанс, який варто враховувати, щоб продовжити термін служби комп’ютера та не викликати перегрівання механізмів, — це його місце розташування. Насправді прилад спроектований таким чином, щоб ефективно звільнитися від надлишкового тепла, але вентиляційні отвори легко перекрити, якщо невдало розмістити ПК під столом або біля стіни. Також намагайтеся не розміщувати комп’ютер близько до обігрівача або під прямими сонячними променями.

помилки

  • Термопаста теж відіграє важливу роль в захисті від перегрівання. Спеціальний склад цієї речовини має високу теплопровідність та наноситься на місце контакту процесора й радіатора, забезпечуючи відсутність отвору між ними. Мало хто знає, що перегрівання системи може бути пов’язане саме з випаровуванням пасти та її недостатньою кількістю. Не забувайте хоча б раз в 2-3 роки звертатися до професіоналів, які можуть оновити її чи спробуйте замінити самі. Головне — пам’ятайте, що переборщувати з кількістю теж небажано.
  • Ще одна шкідлива звичка, яка негативно позначається на продуктивності комп’ютера, — це нечасті перезавантаження й вимкнення. З часом безперервна робота та перебування в сонному режимі призводять до перевантаження внутрішніх процесів, що викликає зависання, помилки, «повільний інтернет» і так далі. Переваги ж перезавантаження якраз і полягають у тому, що вони очищують оперативну пам’ять, підвищують швидкість роботи, виправляють підключення до Інтернету та виключають збої.

Ноутбук

  • Крім перерахованих вище нюансів, відомі помилки, які відбуваються безпосередньо при роботі з ноутбуком. Одна з них — постійне підключення до мережі. Пам’ятайте, тривале перебування на зарядці неминуче пошкоджує акумулятор через нагрівання та постійний вплив високої напруги. Рекомендується заряджати ноутбук до 80% і підключати знову, коли заряд не більше 40%.
  • Вплив мінусових температур також негативно позначається на девайсах. Ноутбук бажано не переохолоджувати, але якщо це все ж сталося, постарайтеся дотриматися такого алгоритму дій: перш ніж увімкнути, дайте ноутбуку зігрітися при кімнатній температурі та дбайливо протріть його від вологи, якщо така утворилася, щоб не допустити замикання.

помилки

  • Портативність ноутбука — одне з важливих джерел нових проблем. Наприклад, з цим пов’язана вічна спокуса поставити його на м’яку поверхню (на ліжко, коліна). Це неминуче призводить до перегрівання та пошкоджень. Завжди кладіть ноутбук на тверду поверхню, яка не перекриє його вентиляційних отворів.
  • Не всі замислюються про це, але, попри можливість тримати ноутбуки в повітрі та ходити з ними в руках, деякі з них як і колись оснащені традиційним обертовим жорстким диском замість SSD, а його струшування під час роботи може привести до серйозних механічних пошкоджень. Намагайтеся ставитися до ноутбуків так само дбайливо, як до настільних ПК, і як мінімум працювати за столом — тоді вони прослужать вам значно довше.

Електричний чайник

  • Стежте за тим, щоби в чайнику був достатній рівень води. Його увімкнення з недостатньою кількістю рідини, особливо якщо вона не покриває хоча б нагрівальний елемент, рано чи пізно може призвести до поломки системи нагрівання.
  • Намагайтеся не розташовувати електричний чайник в місці, де він буде підпадати під вплив високих температур. Йдеться як про джерела відкритого вогню, так і про електричні духовки і плити. Це може деформувати корпус та інші пластикові елементи приладу. Ця порада часто вказана навіть в самій інструкції користувача.

  • Своєчасно очищуйте накип. Варто пам’ятати, що він утворюється не тільки в металевих чайниках, але і на металевій підставці пластикових приладів. Навіть чайники з вбудованими фільтрами лише запобігають потраплянню вапна до напою, але не перешкоджають утворенню накипу всередині. Найпростіше очистити поверхню можна, заливши всередину оцет і воду в співвідношенні 1:1 й залишивши на ніч. Головне — напишіть записку, щоби хтось випадково не зробив собі «чай» з цим розчином, а вранці не забудьте гарненько все промити.
  • Додаткова причина утворення накипу в чайнику теж криється у звичці зберігати в ньому залишки води. Намагайтеся спустошувати його щоразу по закінченні чаювання.

М’ясорубка

  • Не мийте деталі м’ясорубки в посудомийній машині, якщо в інструкції чітко не вказано, що це допускається. Річ у тім, що сучасні м’ясорубки часто зроблені з алюмінію. При цьому в більшості посудомийних машин використовуються агресивні мийні засоби, що містять лужні фосфати. При контакті з алюмінієм вони прискорюють процес окислення, що призводить до потемніння блискучої поверхні. Більш того, порошкоподібні залишки покриття з важкодоступних частин можуть потрапити до фаршу.
  • Не допускайте потрапляння кісток. Потужність деяких м’ясорубок дійсно дозволяє перемолоти кістки, проте більшість побутових приладів з цим, як і колись, не можуть впоратися, і можуть легко вийти з ладу.
  • Не допускайте перегрівання м’ясорубки в процесі роботи. Насправді він може виникнути через різні причини: зношення підшипників, недостатність мастила, несправність охолоджувального ефекту. Якщо ж перераховані варіанти малоймовірні — наприклад, м’ясорубка нова, — причинами можуть стати перевищення часу безперервної роботи або ж перевищення допустимого навантаження.

Блендер

помилки

  • Не перемелюйте в блендері лід (та інші тверді заморожені продукти). При недостатній потужності через це як мінімум можуть погнутися ножі, як максимум — станеться перевантаження/перегоряння мотору. Хоча б не забувайте додавати рідину, якщо це допустимо в конкретному випадку.
  • Не змішуйте в ньому занадто гарячі продукти. У закритій чаші з гарячим продуктом повітря сильно нагрівається, що викликає підвищення тиску, через який чаша може тріснути. Найкраще, що можна зробити в такому випадку, — це накрити її рушником замість кришки та обов’язково увімкнути прилад лише на найменшу швидкість, щоб нічого не розхлюпалося.
  • Давайте апарату час на охолодження двигуна при тривалому використанні. Також задля уникнення перегрівання не запускайте повторний цикл відразу після першого.

Кондиціонер

  • Не забувайте про своєчасне обслуговування кондиціонера. Мова йде не тільки про професійну допомогу, а й про самостійну профілактику: регулярно чистьте і за необхідності змінюйте фільтри, які, як правило, знаходяться відразу під кришкою внутрішнього блоку. Це не тільки збереже його продуктивність, а й позбавить вас від зайвої пилюки, яка у значній кількості може проникати в приміщення через брудні фільтри.
  • Не відчиняйте вікон під час роботи кондиціонера. Те, що відчинені вікна при увімкненому кондиціонері допоможуть охолодити приміщення швидше, — лише ілюзія. Насправді це не тільки значно знижує продуктивність системи, але і може привести до передчасного виходу кондиціонера з ладу, бо йому доведеться обробляти все більше теплого повітря, що надходить з вікна, що загрожує перевантаженням системи.
  • Вибирайте кондиціонер відповідної потужності. Система, потужність якої недостатня для приміщення, просто-напросто зноситься швидше через часту роботу на повну потужність. Якщо ж потужність значно більша від необхідної, то, по-перше, кондиціонер без особливої ​​необхідності буде споживати більше електроенергії, а по-друге, він охолодить маленьку кімнату значно швидше, коли відбудеться належне осушення повітря, і вологість в кімнаті буде просто некомфортною.

Зізнавайтесь, як часто ви припускалися будь-якої з цих помилок? Про які ще нюанси ви хотіли б попередити інших користувачів?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
20+ помилок у використанні побутової техніки, через які ми поступово її знищуємо