20 неймовірних мультфільмів, які варто переглянути з дітьми

Тутка переконаний: мультфільми переглядати необхідно! І дорослим, і дітям! А наша добірка засвідчить, що стати кращим можна навіть через мультфільм! І ставати таким щодня!

1. Монстри на канікулах/Hotel Transylvania, 2012, США

мультфільм

Неймовірні страховиська мешкають в готелі, прихованому від людських очей. Керує ними можновладний граф Дракула, який виховує єдину донечку і береже її від довколишнього світу. Та люди-туристи знаходять їх віддалений куточок і ритм життя повністю змінюється.

Мультфільм вчить про цінність сім’ї, про те, що батьки й діти часто не завжди розуміють одне одного. Треба вчитися сприймати людей такими, якими вони є: батькам — давати своїм чадам більше волі та можливості самостійності, а діткам — пробачати батькам їх надмірну турботу.

2. Смолфут/Smallfoot, 2018, США

Снігова людина покидає засніжені гори й прямує до світу людей, повного відкриттів та несподіванок.

Мультиплікаційна стрічка розкаже про дружбу і зраду, сміливість та взаємодопомогу, переконає дитину у цінності та потребі берегти природу та цінувати кожну живу істоту.

3. Коко/Coco, 2017 (США)

мультфільм

Підліток Міґель прагне об’єднати два світи — живих і мертвих. Так він вирушає у потойбічний світ, щоб зустріти свого кумира — співака Ернесто де ла Круза.

Незвичайні події спонукають до роздумів над такими істинами: треба цінувати своїх рідних та попри всі труднощі йти до своєї мети.

Читайте також: 12 порад для дитячого розвитку, за які батьки нам обов’язково подякують

4. Таємний світ Анни/Ana y Bruno, 2017 (Мексика)

мультфільм

Крихітка Анна живе зі своєю мамою, яка важко працює, щоб забезпечити дитині гарне життя. Але настає день, коли маму дівчинки зламує хвороба, і вони обоє вирушають до лікарні. Там маленька знаходить собі дивного друга.

Основний меседж мультику — смерть є, вона приходить до наших рідних та близьких, і з цим треба навчитися жити.

5. Дитя погоди/Child of Weather, 2019 (Японія)

Стрічка про перше кохання, молодість, про юних людей, які лише починають жити й пізнавати життя.

Режисер підіймає теми кохання, дружби, самопожертви й дорослішання. Перед молоддю — увесь світ, ціле життя попереду.

6. Єті/Abominable, 2019 (США, Китай)

мультфільм

Дивне волохате створіння втікає з піддослідної лабораторії й ховається на даху будинків. Там його знаходить маленька дівчинка, вона розповідає про знахідку своїм друзям — і вперед до пригод.

Діти спостерігають, як герої допомагають одне одному, вчаться змінюватися у складних ситуаціях. Мультфільм ще раз зачіпає проблему сімейних цінностей та духовного єднання людей.

7. Лоракс/Dr Suess’ The Lorax, 2012 (США)

Хлопчик і його чудернацький друг Лоракс намагаються знайти живе дерево у світі, де все зроблено з пластику.

Екологічна проблема: ми відповідальні за світ, в якому живемо і будемо жити завтра.

8. Балерина/Ballerina, 2016 (Канада, Франція)

мультфільм

Історія дівчинки-сироти, яка марить стати балериною. Вона приїжджає до Парижа, але шлях до мрії виявляється не таким легким, як здавався.

Стрічка вчить іти до своєї мети, зрозуміти, що тобі насправді подобається і не зрадити своїм бажанням. І не згордіти на шляху до омріяного.

9. Твоє ім’я/Your name, 2016 (Японія)

Ця історія про дівчину та хлопця з Токіо точно сподобається підліткам. Молодь розуміє, що між ними існує певний зв’язок, уві сні вони вселяються в тіло одне одного і живуть новим життям. Коли ця здібність зникає, юні люди хочуть зрозуміти, в чому справа.

Картина штовхає до роздумів про важливість випадку в нашому житті, вчить розрізнити справжнє кохання.

10. Уперед/Onward, 2020 (США)

Ельфи-брати живуть у своєму світі, такому схожому до сучасного. Низка подій змушує їх вирушити на пошуки справжньої магії.

Це розповідь про те, як важливо цінувати людину, котра знаходиться поруч, і підкреслює, що за магією не треба далеко ходити — вона всередині кожного з нас.

11. Думками навиворіт/Inside Out, 2015 рік (США)

мультфільм

Звичайною школяркою Райлі керують емоції — Радість, Печаль, Гнів, Страх і Відраза. Вони щодня допомагають їй жити у складному світі.

Мультфільм вчить з повагою ставитись до кожної людини, і давати їй змогу висловлювати свої емоції.

12. Тіто і птахи/Tito e os Pássaros, 2018 (Бразилія)

Хлопчик Тіто живе у світі, де людям загрожує епідемія страху. Дитині відомо, що врятувати людство можуть птахи та їх спів. Колись тато Тіто сконструював агрегат, який розумів спів пташок. Але хлопчина давно його не бачив — тож малий вирушає на пошуки батька.

Найперший задум стрічки — допомогти людям боротися зі своїми внутрішніми страхами, панікою та проблемами. Відшукавши проблему в собі, можна прийняти правильні рішення заради її розв’язання.

13. Велика мандрівка, 2019 (Росія, США)

Через помилку розгубленого Лелеки до сімейства бурого ведмедя потрапляє ведмежатко панди. І наш клишоногий Мік-Мік обіцяє собі за будь-яку ціну повернути малюка на його батьківщину.

Важливість сім’ї, любов, взаємопідтримка, розуміння потреб та проблем іншого — дитина має чому навчитися на прикладі цієї стрічки.

14. Татко Гусак/Duck Duck Goose, 2018 (Китай, США)

мультфільм

Пем — веселий гусак-невдаха завжди вміє вляпатися у неприємності. Колись він зламав крило і ледь не придушив маленьких гусенят. Так вся компанія вирушає у невелику подорож.

У мультфільмі чітко можна прочитати найголовніше думку: сім’я — єдине місце, де ти відчуєш себе потрібним і корисним.

15. Рибка Поньо на кручі/Ponyo on the Cliff by the Sea, 2008 (Японія)

Рибка Поньо — маленька допитлива донечка чаклуна та морської богині, втікає з дому і потрапляє до людського світу. Там вона знайомиться з хлопчиком Сооске, і бажає лиш одного — стати людиною.

Стрічка вчить відкритості до світу, добра, взаємоповаги та дружби.

16. Паранорман/Paranorman, 2009 (США)

Хлопчина Норман — надія всього містечка. У нього є рідкісний дар — вміння спілкуватися з потойбічними духами, і він зможе зняти давнє прокляття.

Моторошний фільм теж має свою ідею: не варто боятися того, чого не розумієш — простягни руку допомоги та поспівчувай, і все налагодиться.

17. Червоні Черевички/Red Shoes, 2019 (Південна Корея)

мультфільм

Колись дівчинка із казкової країни знайшла червоні черевички, які здатні перетворити її на красуню-принцесу. В цьому ж краї живуть семеро зелених гномів, які колись були принцами. Колись їх шляхи перетнуться.

Мультик вчить про дружбу, любов та красу — як зовнішню, так і внутрішню.

18. Комашки-2. Карибські пригоди/Les Minuscules – Mandibules du bout du monde, 2018 (Франція, Гваделупа)

Цікаві комашки мешкають посеред джунглів, які кишать небезпекою.

Дитина захопиться таким чудесним світом живої природи й навчиться цінувати її та берегти довкілля.

19. Дім/Home, 2015, США

Після захоплення Землі прибульцями вони перевлаштовують її на свій лад. Дівчинці Дар належить врятувати планету разом з іншопланетянином О, котрого відкинули родичі та брати.

Ця дивна пара навчить нас оптимізму, вірі у свої сили, впевненості та честі.

20. Супер шістка/Big hero 6, 2014 (США)

Центром сюжету став робот Беймакс, перепрограмований у бойову машину.

Фільм зачіпає багато питань, а найперше — проблеми дружби та освіти, постійного розвитку.

Який мультфільм з нашого переліку ви вже бачили? А який плануєте переглянути?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
20 неймовірних мультфільмів, які варто переглянути з дітьми