20+ доказів того, що жити в карликових країнах — все одно що в паралельній реальності

Навколо карликових держав ходить багато міфів. Наприклад, ми впевнені, що в Монако живуть тільки мультимільйонери, а у Ватикані — виключно священнослужителі. Але легендами обростає тільки те, що викликає справжній інтерес. Погодьтеся, більшість з нас навіть не уявляє, як це — жити в країні, яку можна обійти пішки всього за день.

Ми в Тутка просто не змогли пройти повз таку цікаву тему та розкопали найбільш загадкові подробиці про побут мікродержав.

Ватикан

держава

Ватикан — найменша держава у світі. Його жителі мають два види паспортів. Місто-держава видає звичайні паспорти, а Святий престол — дипломатичні, з якими можна легко потрапити практично в будь-яку точку світу. Але громадянство тут тимчасове, отримати його можуть тільки місцеві працівники та члени їх сімей. Після завершення служіння Святому престолу паспорт наймініатюрнішої країни у світі змінюють на італійський, а колишнього громадянина випроваджують за межі вікових стін.

***

Діти, народжені громадянами Ватикану, теж отримують громадянство. Але позбавляються його після виповнення 18 років або щойно право на паспорт цієї держави втрачають їх батьки.

***

Магазини Ватикану звільнені від податків, і ціни в них нижчі, аніж в Римі, майже на 25%. Це стосується продуктів, ліків, косметики та парфумерії, техніки, брендового одягу та взуття.

***

Громадянки Ватикану не можуть ходити по вулицях з відкритими плечима, в коротких спідницях або шортах. Галасливі вечірки з танцями до ранку теж заборонені.

держава

***

У Ватикані немає барів і клубів, і жителі їдуть погуляти в Рим. Головне правило — не спізнюватися додому. Ворота мінідержави зачиняються о 1:15 ночі та відчиняються вранці о 5:45. Звичайно ж, гуляк не залишать ночувати на вулиці, але до спеціального реєстру порушників внесуть.

Читайте також: Життя людей в найпівнічнішій точці світу — там заборонено помирати та розводити котиків

***

Жителі Ватикану можуть запросити до себе в гості друзів з інших країн. Але рівно опівночі візитери повинні покинути місто-державу, а господарі зобов’язані провести їх до воріт. Залишитися на ніч можуть тільки близькі родичі.

Монако

***

Монако — друга найменша європейська держава після Ватикану. «Я можу перетнути країну з одного кінця в інший буквально за 50 хвилин, а може навіть за 40, якщо побіжу підтюпцем», — пише один з користувачів Reddit.

***

Громадяни Монако називаються монегаски, вони мають певні привілеї: безплатне медобслуговування та субсидії на житло. Але отримати паспорт цього князівства нелегко: найчастіше для цього треба бути корінним жителем. Ще варіант — вступити в офіційний шлюб з уродженцем країни. Але громадянство надається лише через 10 років з дня укладення шлюбу.

***

У Монако діє суворий дрес-код. Наприклад, тут можна гуляти босоніж. А на яхті, навпаки, заборонено знаходитися у взутті.

***

Тут немає армії та флоту, зате дуже багато поліціянтів на душу населення. Завдяки цьому в країні дуже низька злочинність, а в тюрму потрапляють в основному за крадіжки та фінансові махінації. Хоча, кажуть, туди можна загриміти й за те, що публічно образив тварину. З камер відкривається вигляд на море, а в ув’язнених є навіть тренажерний зал.

Сан-Марино

держава

***

У Сан-Марино правлять відразу 2 капітани-регенти, яких обирають на термін 6 місяців. Під час перебування на посаді вони не мають права водити машину.

***

У Сан-Марино довгий час утримувався один ув’язнений. До його послуг був тренажерний зал, бібліотека та кімната з телевізором. Харчувався він в ресторані, тому що для нього одного невигідно було утримувати їдальню.

***

Це — єдина країна у світі, в якій машин більше, ніж людей. На кожного жителя Сан-Марино припадає 1,6 автомобіля.

***

У 2017 році держава Сан-Марино отримала звання найменш відвідуваної країни Європи.

Мальта

***

Тут немає гір і прісної води, а рослинності дуже мало. Зими на Мальті теплі: температура рідко опускається нижче 10 °C. Але через те, що немає центрального опалення і теплоізоляції, в будинках приблизно так само холодно, як на вулиці.

***

Мальтійська — єдина у світі семітська мова, на якій пишуть латиницею. За звучанням схожа до арабської з домішкою італійської. Друга офіційна мова в країні — англійська, на ній розмовляють майже всі. Але якщо ви не знаєте мальтійської, своїм для місцевих не станете.

***

У цій державі діють досить дивні закони. Наприклад, тут в громадських місцях заборонено «агресивний» біг — мова йде про пробіжку, під час якої спортсмен, котрий занадто активно працює руками та ногами, може завдати шкоди іншим людям. А ще на вулицях міст не можна залишати драбину чи інший інструмент, який може бути використаний злодіями або іншими зловмисниками. Тож потрапити під суд можна за драбину, яку ви просто забули на вулиці.

держава

***

Тут не поспішають. «Я місяць намагалася потрапити в магазин господарських товарів на сусідній вулиці, — розповідає дівчина, яка приїхала на Мальту вчитися й залишилася тут жити. Щотижня на ньому з’являлися нові оголошення. Одне з них мені особливо сподобалося: “Вибачте, ми на рибалці. Напевно, повернемося не скоро”».

***

Це дуже густонаселена країна. «Куди б ви не пішли, ви будете оточені людьми. Багато з них виявляться вашими знайомими», — розповідає британець, який живе на Мальті.

Андорра

***

Андорра — крихітне князівство на кордоні Франції та Іспанії. У нього відразу 2 співправителі, один з яких — президент Франції, другий — єпископ Урхельський, представник Іспанії. До 1993 року андоррці виплачували своїм сюзеренам щорічну данину: 960 франків — президенту Франції; 460 песетів, 12 головок сиру, 12 каплунів, 12 куріпок, 6 окостів — єпископу.

***

У 1864 році влада князівства заборонили адвокатам з’являтися до суду, тому що представники цієї професії «можуть змусити чорне здаватися білим, а біле — чорним».

***

В принципі, це не найбільш затребувана професія в цій державі. Завдяки низькому рівню злочинності Андорра вважається дуже безпечною країною. «Коли я був підлітком, мої батьки дозволяли мені затримуватися допізна та навіть здійснювати невеликі самостійні поїздки, наприклад на гірськолижні курорти. Моя сестра провела більшу частину юності в Барселоні, в Іспанії, і в неї не було такої свободи, як у мене», — пише користувач сайту Quora.

***

Один з блогерів зауважив, що тут в магазинах безплатно роздають петрушку.

Ліхтенштейн

***

У Ліхтенштейні нульовий рівень бідності. А більша частина всіх працівників щодня приїжджають з сусідніх країн — Австрії, Швейцарії та Німеччини.

***

Князь Ліхтенштейну принц Ганс-Адам II ходить без охорони. Він легко йде на контакт з перехожими, а щороку 15 серпня проводить у своєму замку вечірку, на яку запрошені всі жителі країни.

***

У Ліхтенштейні зареєстрованих фірм більше, ніж громадян. Одна з таких компаній, наприклад, виробляє кристали Swarowski.

А ви хотіли б пожити в карликовій країні? Яку з них обрали б?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
20+ доказів того, що жити в карликових країнах — все одно що в паралельній реальності