15 мешканців наших осель, готових нас прикінчити

Мій будинок – моя фортеця. Дійсно, небезпека в більшості випадків чекає нас зовні. Однак є і внутрішні проблеми, які гніздяться прямо в наших ліжках, у воді, яка витікає з крана, ховаються в щілинах між стін, і про ці небезпеки корисно мати більше інформації.

15. Отрута, що міститься у фруктах і горіхах

Фрукти і горіхи — що може бути корисніше? Стоп: у вишневих кісточках багато синильної кислоти (ціаністого водню). Ну добре, ми знаємо про вишневі кісточки, до того ж їх ніхто не їсть. Але та ж синильна кислота міститься, наприклад, і в гіркому мигдалі! Коротко кажучи, треба пам’ятати про можливість небезпеки отруєння.

14. Хвороби в кавнику

Останнім часом дуже популярними стали маленькі і зручні капсульні кавоварки. Підлив води в спеціальну місткість, вставив капсулу, натиснув одну кнопку – і вуаля, отримуєш чашку божественного напою. І так день за днем, тиждень за тижнем… Дослідження показали, що якщо не прочищати досить регулярно резервуар для води, він перетвориться на розсадник стафілококів, стрептококів та іншої гидоти. Нічого надприродного, просто потрібно не забувати про таку небезпеку та регулярно чистити всі кухонні прилади, в тому числі кавоварку.

13. Канцерогенна пилюка

Частіше бувати на свіжому повітрі — мамина порада з дитинства, актуальна завжди. Справа не тільки в нестачі кисню, але і в скупченні шкідливої суспензії в домашньому повітрі, провиною чому хімікати, випаровування всілякого пластику, лінолеуму, шпалер і т. д. Ну і, звичайно, великий наш ворог — це пил. В наш час 70% домашнього пилу становлять канцерогенні речовини, які потрапляють в будинок через вікно, — оксиди сірки з вихлопних газів, ртуть, кадмій, бензопірен від автошин, цемент, пісок, важкі метали, сажа.

12. Червоні та руді мурахи

Вогняні “руді” мурахи дуже небезпечні – вони отруйні і воліють нападати цілими легіонами. Укуси цих мурах надзвичайно болючі, часто призводять до анафілактичного шоку, а можуть і вбити. Якщо ви живете там, де водяться такі мурахи, і в теплу пору року вони бігають у дворі вашого будинку, постарайтеся знайти мурашник і позбутися від небезпечних сусідів.

11. Миш’як у рисі

Рис — поширена і дешева їжа. На жаль, якщо рис готувати неправильно, у ньому може міститися дещо ба більше, за що ви заплатили. Пояснюємо: під час зростання рослини рис поглинає з ґрунту і води неорганічний миш’як, який там міститься і накопичує його. Доведено, що у рисі міститься в 10 разів більше миш’яку, ніж в інших харчових продуктах. В основному цей токсин міститься в зовнішній оболонці, тому 1) краще брати очищений рис; 2) попередньо замочувати його, краще на ніч; 3) варити з розрахунку 5 частин води на 1 частину рису. Тоді з нього піде до 85% шкідливої речовини.

10. Блохи на домашніх тваринах або вашому килимі

Ви знаєте про те, що така неприємність, як блохи у вашого вихованця, може привести і до важчих наслідків, ніж свербіж і почісування тварини? Блохи не тільки кровососні паразити, але і переносники інфекцій — у чому, власне, і полягає основна небезпека. Ці дрібні тварини можуть переносити навіть висипний тиф і бубонну чуму.

9. Чорна цвіль на стінах

Коли зеленою цвіллю покривається хліб, це неприємно, але не смертельно. Ми просто беремо і викидаємо його. Цвіль і грибки в цілому досить нешкідливі, а вже скільки користі від пеніциліну — знають всі! Однак є і небезпечні види цвілі, і в першу чергу це токсиноутворюючий грибок стахіботріс, який зазвичай називають чорною пліснявою. Цим грибам-вбивцям подобаються темні вологі місця, вони можуть окупувати підвали, комори, ванні кімнати, ховатися за меблями. Люди, які протягом довгого часу перебувають під впливом стахіботріса, страждають від головних болів, кашлю і нежиті, і не можуть зрозуміти, чим викликані їх нездужання.

8. Поцілункові клопи

Виявляється, серед клопів зустрічаються справжні вампіри – вони в кілька разів більше звичайних постільних кровососів! Це тріатомові клопи (Triatominae), багато видів яких є збудниками паразитарної хвороби Чагаса і поширені в Латинській Америці. Їх називають “поцілунковими клопами”, оскільки вони пробираються вночі до жертви і “цілують” її в губи, висмоктуючи кров з ранки і попутно передаючи паразитів-тріпанасом. Захворювання серйозне, може призвести до летального результату. Як добре, що ми не в Латинській Америці!

7. Кишкова паличка (E. Coli) на поролоновій губці

Губка для миття посуду — одна з найбрудніших речей у вашому домі. Це ідеальний розсадник бактерій (наприклад, кишкової палички). Їй вирости на брудній вологій губці — як раз плюнути. І хоча не всі її штами смертельно небезпечні, всяке може бути. Як мінімум, влаштуєте собі діарею, як максимум — набагато більш серйозні проблеми.

6. Гризуни, заражені хантавірусами

Якщо раптом у вашому будинку завелися миші і періодично сновигають по шухлядах із запасами крупи — це завжди погано. Вони можуть бути заражені хантавірусами, які є небезпечними для людини і дуже швидко поширюються. Проявляється як геморагічна лихоманка з нирковим синдромом. Летальний результат наступає більш ніж в 36% випадках.

5. Цианобактерії Анабена у воді з-під крана

Найнеприємніше — це те, що один з найбільш смертельних нейротоксинів, який взагалі існує в природі, можна зустріти у питній воді. Цианобактерії Anabaena (рід синьо-зелених водоростей) є в більшості річок та каналів, і вони завдають великої шкоди тваринам, що споживають воду з цих джерел. Однак існують штами цих бактерій, які можуть потрапити в міський водопровід і викликати епідемію респіраторних захворювань і захворювань ЦНС – серйозних, аж до летального результату.

4. Комарі і москіти

Ми вже згадали бліх і клопів, а чим комарі з москітами гірші? Та тим, чорт забирай, що у них є крила! Від їхніх укусів теж можна сильно постраждати, а можна і заразитися від них якоюсь неприємною хворобою. Ті ще переносники зарази.

3. Чорна вдова, що звисає зі стелі

Чорна вдова – один із самих лютих хижаків. Її отруйний укус призводить до м’язових спазмів і дикого болю. Як відомо, чорні вдови не дуже агресивні, вони будуть нападати тільки захищаючись. Однак вони люблять тихі затишні куточки, тому цілком можуть вибрати житло людини і в якості свого укриття. Ну а потім розбирайтеся — хто тут справжній господар.

2. Скорпіон в черевику

Один з жахів жителів теплих країн, де водяться скорпіони, — це випадково всунути ногу в тапок, де причаїлося це гаденя. Скорпіони так само небезпечні, як отруйні павуки (хоча з безлічі різних видів скорпіонів небезпечні всього 25 видів). Чому вони так люблять ховатися в взуття – загадка.

1. Коричневий павук-відлюдник у ліжку

А є що-небудь гірше, ніж скорпіон в черевику? Так! Наприклад, ось такий павук-відлюдник, якби він випадково попаде у ваше ліжко (а вони люблять ховатися саме там), то може заподіяти вам багато шкоди. Якщо цього павука потривожити, він атакує. На відміну від укусу чорної вдови або скорпіона, його укус спочатку не здається дуже болючим, але зате потім викликає некроз тканин. Приблизно 50% жертв цих комах отримують дуже неприємні інфекції, в результаті втрачають кінцівки або вмирають.

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 мешканців наших осель, готових нас прикінчити