15+ маленьких хитрощів, які в магазині точно підкажуть, чи гарно вам підходить річ

Вам траплялося купувати річ і опісля несподівано зрозуміти, що вона тисне в найбільш невідповідних місцях? Або сидить так, немов би ви зняли її з чужого плеча? На шопінгу ми часто захоплюємося та не звертаємо уваги на нюанси. Але ж вони вже в примірювальній можуть показати, чи буде одяг гарно підходити чи ні.

Тутка дізнався, які маленькі хитрощі вже в магазині допоможуть визначити, чи підходить вам одяг за розміром.

Бюстгальтер

одяг

Розмір — найважливіше при виборі цього елементу спідньої білизни, але далеко не всі вміють його визначати. Зробити це можна за кілька хвилин, причому ще до відвідин магазину. Станьте перед дзеркалом і виміряйте обхват під грудьми (те місце, де розташовується пояс бюстгальтера), а після — об’єм грудей за найбільш опуклими точками. Сантиметрова стрічка має бути щільно притиснута до тіла, але не має стискати його.

Тепер відніміть від обхвату грудей обхват під грудьми. Одержане число вкаже розмір чашечки: 10-11 см вкажуть на розмір 0, 12-13 см — 1, 14-15 см — 2, 16-17 см — 3, 18-19 см — 4 і так далі. Кожному розміру відповідають букви алфавіту: розмір 0 позначається як AA, 1 відповідає A, 2 — B, 3 — C, 4 — D. Цифру обхвату під грудьми округлюємо. Наприклад, якщо обхват під грудьми склав 73 см, а обхват грудей — 87 см, то відповідний розмір бюстгальтера буде 75B.

Футболка

одяг

Футболка — настільки поширений елемент гардеробу, що при її виборі ми дивимося лише на розмір на ярличку. Але це зовсім не означає, що вона буде сидіти як треба. У футболки відповідного розміру рукави мали б доходити приблизно до середини плеча. Якщо вони коротші — річ мала, довші — велика.

Звертайте увагу на довжину, в ідеалі нижній край футболки повинен бути на кілька сантиметрів нижче від поясу. Плечові шви мають щільно прилягати до тіла та не виходити за край плеча.

Читайте також: 13 помилок в етикеті спідньої білизни, через які може бути як некомфортно, так і ніяково

Піджак або жакет

Найпростіший спосіб визначити, за розміром вам жакет чи ні, — трохи обійняти себе, що можна зробити прямо в примірювальній. Важливо, щоб річ не сковувала руху, а руками вдалося спокійно обхопити лікті. Водночас ви повинні відчути легке натягнення; якщо його немає, піджак буде занадто великий.

Сукня

одяг

Купуючи класичну сукню, яка обтягує силует, приділіть увагу плечовим швам. Важливо, щоб вони лежали рівно, а тканина не морщилась. Виріб замалий, якщо спереду видно складки — отже тканина натягнута, рухатися буде незручно.

Пояс сукні в стилі ампір розташовується під грудьми. Якщо він трохи наповзає наверх, — сукня малувата на вас. У класичної приталеної сукні пояс повинен збігатися з природною лінією талії.

Блузка

одяг

Підбираючи розмір блузки, орієнтуйтеся на найширшу частину тіла — наприклад, плечі, бюст або талію. Тканина між ґудзиками не мала б розходитися від натягнення. Як і у випадку з футболкою, плечові шви повинні не «залазити» на рукави та щільно прилягати до тіла. Ще один нюанс — бокові шви: важливо, щоб вони проходили суворо перпендикулярно до підлоги. В іншому випадку одяг може перекосити.

Сорочка

При виборі сорочки треба приділити увагу відразу декільком пунктам. Комір повинен торкатися шиї, але не стискати її. Якщо при повороті голови він повертається разом з нею, — він занадто тугий. В ідеальному варіанті два пальці мусять вільно поміщатися під защеплений комір.

Рукави не мають бути настільки тісними, щоб під ними можна було детально розглянути руки, але і не повинні бути настільки вільними, щоб утворювати хвилі. При згинанні руки манжети не повинні підійматися більше ніж на 2-3 см від зап’ястя.

Спідниця

одяг

Щоб визначити, чи підходить вам розмір спідниці, спробуйте вхопити тканину поясу пальцями та відтягнути хоча б на 2 см. Вийшло? Це — ваш розмір, який забезпечить необхідний простір при активному русі або коли ви сидите. Якщо проміжок тканини між тілом на поясі менший або його взагалі немає, — спідниця занадто тісна і варто взяти більший розмір.

Погляньте на розріз, якщо він передбачений: коли ви стоїте, його краї не повинні розходитися. Поділ спідниці повинен йти суворо паралельно до підлоги. Якщо, звичайно, вона не має асиметричний крій.

Штани

Штани класичного крою, що сидять за розміром, обтягують лише верхню частину стегна, нижня частина при цьому залишається вільною. Щоб визначити, чи правильно обраний розмір, спробуйте поставити два пальці за пояс. Ще один спосіб перевірки — сісти на стілець в примірювальній та запхати великий палець за пояс.

Якщо вийшло, такі штани можна сміливо купувати — це дасть змогу заправити в них сорочку, не створюючи неприємного тиску в ділянці живота. Придивіться до кишень спереду. Коли ви стоїте, вони не мають морщитися. А ось якщо бачите складки після того, як сіли, — нічого страшного, це нормально.

Спортивний одяг

одяг

При виборі спортивного одягу радимо відштовхуватися від того, чим саме ви займаєтеся. Наприклад, велосипедні шорти мають спеціальну м’яку прокладку — з нею долати тривалі заїзди набагато зручніше. Займатися в них бігом або груповими тренуваннями не дуже зручно. І навпаки: в штанах або шортах для бігу буде непросто проїхати кілька кілометрів на велосипеді. Відсутність практики може спровокувати появу мозолів.

Звертайте увагу на тканину: бавовна, яка дихає, вбере вологу, але вона не випарується швидко — це обтяжить одяг. Штучна тканина сприяє утворенню статичної електрики, що небажано, наприклад, на біговій доріжці. Оптимальний варіант для фітнес-залу — тканини, що містять нейлон або бамбук. Вони пропускають повітря та відводять вологу від тіла. Враховуйте крій спортивних штанів: варіанти, що обтягують, підійдуть для бігу або групових занять, вільні — для спокійних тренувань.

А якими хитрощами ви користуєтеся при виборі одягу?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
15+ маленьких хитрощів, які в магазині точно підкажуть, чи гарно вам підходить річ