15+ історій, які підтвердять, що робота репетитора вимагає витримки й залізних нервів

Заняття з репетитором поширені по всьому світу. Додаткові уроки допомагають не тільки учням отримати високий бал, але і стають джерелом пізнавальних матеріалів для звичайних людей, які хочуть розвиватися в новій для себе галузі.

Ну а в цій статті Тутка зібрав курйозні випадки з життя репетиторів, щоб поглянути на їх справу з іншого боку, а заодно підняти настрій собі та навколишньому світу.

  • Це — найбільш шедевральне побажання, яке я бачила за всю свою практику: «Я дурніший за вашу домашню тварину. Математику не знаю взагалі. Скрізь, де присутні числа, у мене вимикаються мізки. Якщо раптом ви відгукнетеся, мені вас шкода, але я обіцяю, що буду старатися. Мені треба здати ЗНО з математики. Шукаю людину, здатну витягнути мене хоча б на трійку. Якщо у вас вийде, можете сміливо оголосити себе найкращим репетитором в світі або надлюдиною».
  • Ходить до дружини один хлопчик. Щойно сідає на стілець, то починає щось жувати, потім припиняє, потім знову. І так кожного разу. І це точно не їжа та не жуйка. Дружина помітила, що після нього стілець почав сильно осипатися. І ось сьогодні вона зрозуміла, в чому справа. Сидить цей хлопчик, непомітно відриває обшивку стільця і ​​в рот, а потім випльовує.

Читайте також: 20+ осіб показали, як виглядає зворотний бік їх робочих буднів

  • Мій діалог з ученицею:
    – Яка відповідь в першому завданні?
    – 22.
    – Це як? Яку дію ти робила?
    – 20 розділила на 5.
    – І? Як вийшло 22? Порахуй в стовпчик, будь ласка”.
    Ось що я побачила.

  • Місце, де я працюю репетитором і консультую студентів, досить галасливе, тому часто буває важко почути імена учнів. Але я придумав один витончений трюк: поглянути на ім’я, яке з’являється при вході в систему, коли вони відкривають свої ноутбуки. Сьогодні я побачив, що студентка зайшла під ніком Lenovo, і подумав: «Ага, яке незвичайне ім’я!» Протягом всієї консультації я називав студентку Lenovo (наприклад: «Так, Lenovo, це речення тут досить доречне!»). І тільки після закінчення уроку мій колега, сміючись, сказав, що Lenovo Signature – це бренд ноутбуків. Я досі не оговтався від ганьби і, напевно, ніколи більше не прийду на роботу.
  • Вже пізно. Студент чекає, коли його заберуть після заняття. Телефонує додому: «Слухай, ти можеш сказати мамі, щоб вона за мною заїхала? О, вона в душі… А тато? Він теж в душі?» Потім звертається до вчителя: «Пане, треба трошки зачекати».
  • Я проводив онлайн-заняття сам на сам зі студентами, а їхні батьки кричали, щоб ті перестали грати в ігри. Батько одного студента увірвався в кімнату сина та закричав про брудне горнятко, яке стояло в раковині.

  • Телефонує мені дівчина, щоб записатися на заняття з англійської. Я даю стандартне запитання: «Для чого вам необхідна мова» – від цього залежить програма. А у відповідь чую: «Це не ваша справа! Що це ви всі випитуєтеся? Навіщо вам потрібна моя особиста інформація? І взагалі, я вже бачу, ми з вами не спрацюємося! Ви любите пхати свого носа в чужі справи! » – і кидає слухавку.
  • Один хлопець зупинив мене в кампусі та одразу попросив бути його репетитором з бізнес-англійської. Займалися ми у вільний час в порожніх аудиторіях нашого університету. Через кілька занять мені приходить повідомлення: «Спустися на перший поверх, я щось тобі залишив». У пакунку була ціла буханка хліба з поясненням: «Це тому, що ти — слов’янка, а знаю, що слов’яни дуже люблять їсти хліб». Якось ми скасували призначене заняття, а вже ввечері мені прийшло повідомлення: «У нас дуже заплутані та складні стосунки для того, щоб разом будувати майбутнє, тож нам краще розійтися».

репетитором

  • Працюю репетитором з англійської мови. Діти різні бувають. Сьогодні була в нової учениці вперше, урок в загальному пройшов нормально. Вкінці кажу, мовляв, тепер домашнє завдання. А вона така: «Якщо дасте мені домашку, я скажу мамі, що ви зі мною грубо поводилися». Я така: «Що-о-о-о?», А вона: «Ну якщо ви займаєтеся репетиторством, отже вам потрібні гроші і, отже, продовжуємо вивчати англійську, але без домашки. А якщо буде домашка, довго ви тут не пропрацюєте».
  • Я підтягую з української мови одного восьмикласника. Він живе з бабусею і дідусем далеко за містом. 2 рази в тиждень я добираюся туди з пересадками 2,5 години. І кожного разу його дід після заняття годує мене вечерею. Відмов не приймає. Сьогодні відразу попередила, що затриматися не зможу, то зібрав мені їжу з собою! Бутерброд, глазурований сирок і сік.
  • На заняття прийшла одна учениця і каже мені: «Я сьогодні в школі не була. Захворіла, горло болить. Мама не відпустила. А до вас я прийшла, бо мені подобається, тепер хочу вчитися. До колишнього репетитора мені не хотілося ходити: вона була нудна». З одного боку, радісно, ​​а з іншого — дивно. Чому в школу йти не можна, а до репетитора можна? У репетиторів імунітет міцніший?

репетитором

  • Був на віртуальній зустрічі зі своїм класом в перший день школи та забув вимкнути мікрофон. Потім я почав сюсюкатися з кішкою, яка в цей час була у мене на колінах.
  • Прийшов до мене студент (чоловік, близько 40 років). На наступний день вранці у нього повинна була бути здача іспиту з математичного аналізу. Свої знання він оцінив на 4/3. Приніс з собою книжку зі схожими варіантами, які потрібно було виконати. І тут виявилося, що він начебто трохи вміє розв’язувати перше завдання, і все. А для іспиту потрібно розв’язати мінімум 5 штук. На калькуляторі він множив від нуля до трьох, а множення двозначних чисел виявилося зовсім непосильним завданням. Займалися ми 2 години, іспит він не здав. А на наступний день прийшов відгук про мою виконану роботу: «Слабенька! Я б поставив оцінку 2 або 3».
  • Працюю репетитором. Новий клієнт був на одному занятті. Домовилися про наступне. Через кілька днів приходить повідомлення: «Так вийшло, я полетів… Повернуся через 3-4 дні». Я від сміху ледь не вдавилася. Карлсон, що з нього візьмеш!

Чи траплялися у вас дивні історії з репетиторами? А може, ви самі — репетитор і у вас є розповіді серйозніше, ніж в цій статті? Поділіться в коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15+ історій, які підтвердять, що робота репетитора вимагає витримки й залізних нервів