13 ключових помилок в кухонному дизайні та прості поради, як їх виправити

Тутка пропонує поглянути на основні помилки в дизайні, які псують зовнішній вигляд і функціональність кухні.

1. Встановлюємо шафки з великими ручками

кухні

Ручки на кухонних шафках можуть заважати повністю їх відчиняти. Особливо якщо шафа — кутова. Тому іноді варто замінити ручки на більш мініатюрні або повністю від них відмовитися.

В цій ситуації допоможуть конструкції, які допоможуть відчиняти шухляду натисканням на неї. Другий варіант — замінити ручки на шафах заглибленнями.

Читайте також: 17 прикладів того, як кмітливість і винахідливість зробили з людей інженерів. І їх вигадки гідні овацій

2. Вибираємо глянцеві фасади для кухонної гарнітури

На глянцевих фасадах постійно залишаються відбитки, навіть якщо ваші руки чисті. Тому дверцята шафок приходиться занадто часто протирати. А якщо у вас росте малюк, то фасади потрібно буде відтирати ще частіше.

Будь-яка матова кухонна поверхня, звичайно, також потребує догляду. Але сліди рук на ній не так помітні.

3. Використовуємо звичайні полиці замість висувних

В окремих випадках шафки зі звичайними полицями можуть бути зручними. Але іноді варто замінити їх на висувні полиці або ящики, бо останні можна використовувати ефективніше.

Щоб відшукати будь-яку річ на висувній полиці або в ящику, достатньо їх висунути та поглянути на все зверху. В такій самій ситуації зі звичайною полицею доведеться виймати предмети, які загороджують вам огляд або заважають щось дістати.

4. Встановлюємо плиту поряд з холодильником

Навіть на невеликій кухні варто розмістити шафку між плитою і холодильником. Це необхідно, бо плита під час роботи нагріває стінки холодильника і не дає йому повноцінно охолоджуватися.

Якщо ви не подумали про це заздалегідь, варто переставити холодильник в інше місце чи все ж купити хоча б невелику шафу, яка відокремить його від плити.

5. Вибираємо невисокі шафи для великої кухні

кухні

Якщо розміри кухні дають змогу встановити високі навісні шафи, то чому б не скористатися цим? Вони допоможуть раціонально використовувати простір в кімнаті та грамотно облаштувати системи зберігання.

6. Вибираємо великий обідній стіл для маленької кухні

Якщо оптимізувати місце на маленькій кухні, то вона буде не такою вже й маленькою. Більшу частину простору зазвичай з’їдає стіл для обіду.

Щоб виправити ситуацію, замініть його складним столиком або просто столом невеликого розміру. Також під час планування кухні можна подумати про барну стійку. За нею зручно і готувати, і обідати.

7. Використовуємо занадто багато відкритих стелажів

кухні

На відкритих полицях постійно збирається пилюка, яку приходиться протирати значно частіше, ніж в закритих шафах. До того ж якщо у вас вдома є кіт, то зростає ймовірність того, що він спробує вистрибнути на стелаж і скинути звідти всі баночки й вази.

Якщо відмовлятися від полиць ви не хочете, зведіть їх кількість до мінімуму та додатково встановіть кілька навісних шаф зі скляними дверцятами. Скло захистить всі предмети на полицях від котячих атак і водночас створить ілюзію відкритих стелажів.

8. Не передбачаємо місце для дрібної побутової техніки

кухні

Мікрохвильовка, кавоварка або тостер — все вимагає місця. Якщо ви не подумаєте про це в момент планування кухні, то потім вони заб’ють вашу стільницю.

Можна купити вбудовану техніку, але це вийде трохи дорожче. Другий варіант — створити для електроприладів спеціальні відкриті або закриті полиці та виділити окрему стільницю. Тоді вони не будуть розкидані по всій кухні.

Щоб полегшити собі життя, встановіть техніку так, щоб до неї було легко дотягнутися й не доводилося нахилятися.

9. Не думаємо про розетки заздалегідь

кухні

Продумати розташування розеток на кухні для великої побутової техніки треба на етапі планування. В цьому випадку вийде встановити потрібну їх кількість у відповідних місцях.

Для дрібної техніки зручніше користуватися врізними розетками. Їх можна заховати в шафу або стільницю. Такі розетки виглядають більш естетично, причому не тільки на кухні.

10. Закидаємо місце під раковиною мотлохом

кухні

Місце під раковиною потрібно грамотно організувати, особливо якщо ваша кухня невелика. Але при цьому важливо не закрити доступ до сантехніки, яка може протікати.

Встановлюйте під раковину ящики, полиці або кошики, які можна без особливих труднощів зняти й тим самим відкрити доступ до труб. Утримайтеся від висувних ящиків, демонтаж яких потребує часу. Вони виглядають красивіше, але в екстреній ситуації можуть перешкодити вам.

11. Не продумуємо місця для зберігання

Системи зберігання допомагають заощаджувати простір на невеликій кухні та не захаращувати велику. Своє місце повинно бути не тільки у сковорідок і каструль, але і в обробних дощок, рушників, кухлів і т. д.

Зберігати сковорідки в духовці, а обробні дошки на стільниці не так зручно, як в спеціальних ящиках або на полицях. Тим більше, що в магазинах можна легко вибрати системи зберігання, які підійдуть саме для вашої кухні.

12. Вибираємо неправильну висоту робочої зони

кухні

Висота робочої зони складається з висоти цоколя, підлогових шаф і стільниці. Зазвичай ці значення бувають стандартними. Але високим людям не так зручно працювати в зоні, висота якої близько 85 см.

Для розв’язання проблеми потрібно правильно підібрати цоколь і стільницю. Цоколь може збільшити висоту робочої зони на 10-15 см, а стільниця — ще на 2-4 см. Але товщина стільниці може досягати й 10 см. Все залежить від бажання замовника.

13. Не продумуємо робочий трикутник

Вершини робочого трикутника утворюють робочі зони, які найчастіше використовуються на кухні, плита, мийка та холодильник.

Ідеально всі три зони повинні бути розташовані недалеко одна від одної, щоб не приходилося зайвий раз перетинати кухню з продуктами в руках. Але водночас і не надто близько, щоб було достатньо місця для робочої поверхні.

Встановлюючи мийку, плиту та холодильник, керуйтеся не тільки засадами естетики, але і зручності.

ТУТКА - Відпочивай корисно
13 ключових помилок в кухонному дизайні та прості поради, як їх виправити