12 брехливих істин, які нам старанно нав’язує суспільство, а вони нічого не варті

Певний набір фраз, якими люди керуються у своєму житті, відомий кожному. Однак найчастіше досвід підказує, що не варто повністю довіряти, коли кажуть «Розкажи правду, і тобі нічого не буде», «Зовнішність не головне» або «Мій секрет успіху простий: я багато працюю». Частка правди тут є, але в кожному слові та кожній ситуації є багато підводних каменів.

Тутка наткнувся на обговорення, де люди відверто розповіли, які цитати та вислови, що видаються за істини, насправді не витримали перевірку життям. І ми проілюстрували кілька ситуацій зі свого досвіду. А як бонус покажемо, як суспільство роками впливає на нас, а потім саме ж вимагає нереального.

1. «Якщо ти скажеш мені правду, в тебе не буде проблем»

  • У дитинстві я зрозумів, що якщо мама нічого не знає і я досить добре збрешу, то покарання не буде. Зараз я обережно ставлюся до покарання своїх дітей, коли вони кажуть правду. Не хочу, щоб вони асоціювали чесність з покаранням.
  • Я кажу своєму 7-річному синові: «Якщо ти скажеш мені правду, то покарання буде не таким жахливим». Сказав правду? 10-хвилинний тайм-аут в кутку. Збрехав? Домашній арешт. Працює непогано.
  • У дитинстві мама висварила мене за те, що я збрехала їй, і прочитала нотацію, що брехати не можна ніколи! Через 2 години на домашній телефон їй зателефонував директор, і мама почала просити мене прикрити її — сказати, що її немає вдома. Відповіла я приблизно так: «Алло, вітаю, мами немає вдома, але брехати не можна, тому передаю їй слухавку». Мовчки віддала матері телефон і пішла гратися. Мама не сварила — навпаки, посміялася, але після цього при мені казала лише правду.

Читайте також: 10 почуттів, на яких завжди грають маніпулятори

2. «Гарне дістанеться тому, хто вміє чекати»

  • Будь ласка, припиніть чекати та добивайтеся гарних результатів. Я чекав понад два роки, сподівався, що все стане краще само собою. Думаєте, що коли ви досягаєте дна, вам нікуди йти, окрім як вгору, так? Скоро ви зрозумієте, що океан набагато глибший, ніж ви уявляєте, і якщо ви не почнете плисти вгору, то продовжите топитися.
  • Той, хто лише чекає, може і не дочекатися. Якщо чогось дуже хочеш, треба або натякати комусь, хто тобі це може дати, або робити самому щось, щоб це до тебе прийшло. А гарні речі дістаються тим, хто їх заслужив, а не просто сидів і чекав.

3. Якщо ти не любиш мене, коли біда, то не заслуговуєш, коли добре

  • Фраза асоціюється з токсичними стосунками, з яких терміново треба тікати
  • Як часто люди використовують цю фразу  для виправдання жахливої ​​поведінки! Ніхто не має права поводитися з іншими як зі сміттям і потім так просто вибачатися за це.

4. «Неважливо, хто перший почав»

  • Звичайно ж, важливо, до біса важливо. Навіть юридично життєво важливо знати, хто є організатором ситуації.
  • У старшій школі з мене щодня насміхалися одні дівчата. Це тривало місяцями. Зрештою через них у нас сталася велика сутичка. Мене дискваліфікували, бо я брала участь в ній. Керівництво школи сказало: «Неважливо, хто це почав», і я залишилася винною разом з усіма.
  • Я завжди ненавидів цю фразу в школі. Цікаво, що чекають від іншої людини, коли її вдарив хуліган?

5. «Щастя за гроші не купиш»

люди

  • Зазвичай цю цитату використовують ті, хто страшенно багатий.
  • Вам не потрібні гроші, щоб бути щасливим, але вам потрібні дах над головою, тепло, їжа і вода. А ці речі зараз дуже дорого коштують.
  • Посварився з колегою на цю тему. Він сказав мені цю фразу, і я відповів: «Я не згоден. Я перейшов на телевізор з діагоналлю 65 дюймів, і це зробило мене щасливим. Також я купив своїй племінниці речі для малювання, і вона виглядала досить щасливою, коли їх отримала». Ми створюємо спогади завдяки подарункам. І гроші однозначно підіймають нам настрій.

6. Вір в себе — і все вийде

  • В Інстаграм на мене підписані 320 тисяч осіб. Що б вам не казали, без реклами дуже складно зробити помітний прорив. З рекламою ви будете рухатися зі швидкістю ракети, без неї — зі швидкістю равлика. Спочатку в рекламу можна вкласти скромні кошти, почати заробляти на блозі та вкладати зароблене в подальший розвиток. Я зробила саме так.
  • Скільком успішним людям допомогли гроші батьків! Вони фінансували їх бізнес, ідею, а ті «пройшли шлях наверх».
  • Завжди неприємно чути, як успішні й відомі люди кажуть, що якщо ви вірите в себе та достатньо стараєтеся, то у вас все вийде. Що ж, так, вам це вдалося, але є і тисячі інших людей, які так само важко працювали, так само вірили в себе, але не досягли успіху.
  • Це настільки безглуздо… Я не можу бути астронавтом NASA, якщо у мене проблеми з легенями. І я не можу вилікуватися лише тому, що вірю в себе.

7. «Гарні оцінки в школі — ознака розуму»

люди

  • У мене приклад з власного життя. Мій чоловік, затятий трієчник, взагалі ніяк в школі не вчився, дивом дотягнув до випуску, зараз крутий пілот. А я, відмінниця, сиджу на його шиї. У другому декреті. І на роботу не хочу.
  • Коли я вчився в школі, був у мене однокласник Костя. Він був не круглим двієчником, а лише трієчником, але хлопцем затятим, тямущим і досить ерудованим. Сидів він завжди за мною та частенько списував, і я цьому був дуже радий. А радий був чому: він, коли списував, завжди знаходив у мене помилки та виправляв їх. Ото чарівник, як він це робив?
  • Мама мене перевела у другому семестрі 7-го класу з «В» в «Б». Була одна «незначна» проблемка: 2 роки я вивчала французьку мову, а в «Б» вивчали тільки англійську, і вкінці року повинен був бути іспит! Мама найняла репетитора, і я почала осягати нову мову. Займалася старанно, мені дуже подобалася англійська, особливо те, що у мене все виходило. Тож у день складання іспиту я наздогнала наш клас (за 3 чверті навчального року). І ось настав день ікс. Приймали два вчителі: наша та зі старших класів. Відповідати я пішла не до своєї вчительки. Прочитала, переклала, навіть на запитання відповіла. І педагог сказала: «Добре. Тверда четвірка!» Моєму щастю не було меж: я змогла! Але це тривало лише 15 секунд. Раптом повертається моя вчителька та на увесь клас заявляє: «Яка четвірка?! Став їй трійку! Вона менш як рік англійську вчить!» І мені вліпили трійку. Усе! Як відрізало. Англійську досі не знаю, адже після того іспиту бажання вивчати її відпало назавжди.
  • У нас вкінці 90-х в освіті стався перехід з 5-бальної системи оцінювання на 10-бальну. Якось я прийшов до викладача щось перездати індивідуально та побачив дивну картину. Студент, який був на рік молодшим за мене, умовляв викладача поставити йому 5 балів, а не 6. Викладач після тривалих умовлянь поставив-таки п’ятірку, знизав плечима, мовляв, дивний якийсь, і студент пішов задоволений. Я подумав те ж саме. А потім до мене дійшло. Він 3 курси отримував одні п’ятірки та четвірки, гордо показував заліковку батькам, які не знали, що той вчиться по 10-бальній системі, і думали, що син майже відмінник. І тут така невдача — викладач раптом вирішив поставити йому «6».

8. «Не спи, проспиш щастя»

люди

  • Насправді відсутність сну робить вас більш втомленими, слабкими та скорочує тривалість життя. Сон просто необхідний людям.
  • Мене дуже дратує, коли я кажу, що втомилася, і хтось інший починає хвалитися, що він спав лише 2 години, тому явно втомився більше, ніж я. Мовляв, адже я ж спала аж 6 годин.
  • До водіння в темний час доби намагаюся ставитися дуже відповідально, особливо після одного випадку. Років зо 8 тому повертався додому втомлений та виснажений десь о 02:00. Що я тільки не перепробував в боротьбі зі сном: випив літру кави, увімкнув музику на повну, відчинив усі вікна. Але не доїхавши 6 км до пункту призначення, зрозумів, що все, приїхали. З’їхав на край, відкинув крісло та забувся молодечим сном… І ось сниться мені скрегіт металу, крики. Я розплющую очі та бачу кермо перед собою, себе в горизонтальному положенні… ошелешений… Такої реакції я від себе не очікував: кулею вистрибнувши з машини, я почав бігати навколо як божевільний, розмахуючи руками, чим розполохав птахів, які примостилися на дах моєї автівки. Виявилося, звуки скреготу «уві сні» створювали пташки, які ходили по даху машини, а мій втомлений мозок це сприйняв зовсім по-іншому. Зате сон зняло як рукою, і вже через 10 хвилин я був удома. Але відтоді намагаюся не доводити до такого та висипатися перед далекими поїздками.

9. «Зовнішній вигляд не має значення»

люди

Всі переконані, що зовнішність не головне, коли є щось іще, крім зовнішності.

  • Коли мені було 20 років, я важив 180 кг. Кілька років тому я скинув половину, і всі несподівано почали до мене краще ставитися, я легко зміг знайти роботу, і в загальному все стало простіше. Зовнішність — це безперечно важливо.

  • Я чула, що працедавці вирішують, чи підходить людина для роботи, протягом перших 5 секунд співбесіди. Довгі роки я думала, що це дурниця, поки не опинилася по інший бік столу. У кандидата, який входить до кімнати в костюмі та впевнено поводиться, буде більше шансів, ніж у сутулої людини в джинсах, навіть якщо остання у 10 разів більш кваліфікована. Я б хотіла, щоб ми, люди, більше контролювали себе та доглядали за собою.

10. «Я такий, який є»

люди

  • Особисто я вважаю, що це означає, що ви не повинні змінюватися відповідно до очікувань або уподобань інших людей. Хоча звучить так, ніби ви ніколи не повинні змінюватися та удосконалюватися взагалі, що, очевидно, неправильно.
  • Часто зустрічаю людей, які прикривають цією фразою лінь та небажання працювати над собою. Тож діалоги з такою людиною зазвичай такі: «Завжди спізнююся? Ну це ж я!» «Забуваю, що обіцяв? Ну такий от я». «Змінитися? Тоді я буду не я». Щоразу людина ніби відстоює своє право залишатися собою. Одним словом, деякі підняли ідею прийняття на недосяжну висоту абсурду. «Я такий, який є, і не думаю змінюватися». Хоча очевидно, що змінюватися їй ой як слід.

11. «Знайди справу, яку любиш, і ти не будеш працювати жодного дня»

люди

  • Я зробив висновок, що люди зазвичай не захоплені своєю роботою. Звичайно, деяким подобається, але це не хобі. Я особисто вважаю, що будь-яке хобі, яке ви перетворюєте на необхідність, вбиває вашу любов до цієї справи. Я б краще обрав приказку «Роби те, що ти вважаєш терпимим, і витрачай гроші на те, що ти дійсно любиш». Також в деяких хобі неможливо побудувати кар’єру. Моя пристрасть до бігу навряд чи принесе мені прибуток. Крім того, у деяких людей взагалі немає жодних інтересів.
  • Багато людей помиляються, перетворюючи хобі на кар’єру. За своєю природою хобі — це те, що ви робите, щоб зняти стрес, розслабитися, краще почуватися, відновити зв’язок з собою. Ви можете відкласти хобі назавжди та повернути назад, коли вам потрібно, без проблем. Якщо ви перетворите це в роботу, на щось, що необхідне для вашого заробітку, ви перестанете любити своє захоплення та будете шукати ще чогось, щоб підзарядитися.
  • Основна помилка в тому, що люди думають, ніби у всіх є пристрасне захоплення якоюсь справою, мрія. Таких божевільних одиниці. Більшість людей не готова присвячувати чомусь все свій час. Вони примиряються з тим фактом, що наше життя не що інше, як рутинна робота, яку ми всі повинні виконувати.

12. «Я просто чесний»

люди

  • Люди, які запевняють, що вони «жорстокі, але чесні», зазвичай більш жорстокі, ніж чесні.
  • Ви колись помічали, наскільки ті люди, які «кажуть правду в очі», зазвичай не люблять, коли їм кажуть правду в очі
  • Деякі люди вважають, що співчуття або вдумливість у виборі слів — це ознака слабкості. Ні, це ознака вихованої людини — підбирати слова так, щоб не образити та не засмучувати когось. Не дарма, коли моя дівчина набрала вагу, я тактовно запропонував почати тренуватися разом, а не заявив: «До біса, що це з тобою?!»

Бонус: І де справедливість?

люди

А в яких “відомих істинах” розчарувалися ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
12 брехливих істин, які нам старанно нав’язує суспільство, а вони нічого не варті