11 засобів з догляду, які ми використовуємо неправильно. А потім обурюємося, що вони не діють

У більшості з нас є безліч засобів з догляду. Тюбики, флакончики та скляночки для будь-якої частини тіла стрункими рядами стоять на наших полицях і туалетних столиках. Одні нам подобаються, і ми користуємося ними постійно, а деякі розчарували тим, що не діють. Так і стоять — і користуватися не хочеться, і викинути шкода.

Однак ми в Тутка з’ясували, що іноді проблема не в тому, що засіб був поганим, а в тому, що ми неправильно його використовуємо. І виявилося, що таких випадків зовсім не мало.

Не даємо можливості засобам з догляду проявити себе

Іноді ми купуємо якийсь засіб і через тиждень-два розуміємо, що він не працює. Сподіваючись на більш ефективний результат, ми біжимо за наступним засобом, потім ще за одним. В результаті у нас вишиковується ціла батарея баночок, яким ми навіть не дали шансу.

Експерти кажуть, що змінювати засоби для догляду звісно ж можна і навіть треба, якщо вони вам не підходять. Однак варто дати продуктам час, щоб побачити результати. Зазвичай на це потрібно не менш як місяць, адже середній період оновлення клітин — 28 днів.

Використовуємо недостатню кількість сонцезахисного засобу

Давно відомо, що сонячні промені зовсім не такі корисні, як ми думали раніше. Тому ми навчилися користуватися кремами з SPF-фільтрами та справно купуємо їх в магазинах. Однак часто помічаємо, що начебто вони працюють, але чомусь не зовсім так, як було обіцяно: легка засмага все одно поступово проступає на шкірі.

Причина — неправильне нанесення засобу: більшість людей використовують тільки 25-50% від необхідної кількості. Щоб повністю захистити тіло дорослої людини, потрібно до 30 г крему. Крім того, треба пам’ятати, що наносити крем від сонця варто за 15 хвилин до виходу на вулицю, при цьому бажано оновлювати покриття кожні 2 години при перебуванні під сонцем.

Користуємося ретинолом занадто часто або в невідповідний час

Косметичні засоби з ретинолом дуже популярні серед жінок, що борються зі старінням. Однак користуватися ними потрібно обережно, щоб уникнути почервоніння та лущення.

Крім того, ретинол робить шкіру більш чутливою до сонячного світла — через це можлива пігментація. Тому рекомендується наносити продукти з ретинолом лише в нічний час. При цьому вдень ​​варто застосовувати продукти з максимальним SPF-захистом.

Щоб уникнути можливих неприємних наслідків, краще користуватися косметикою з ретинолом в осінньо-зимовий період, коли дія ультрафіолетових променів не така агресивна.

Читайте також: Навіщо японці вмиваються 10 хвилин

Наносимо крем для повік безпосередньо на повіки

користуватися

Іноді ми все розуміємо занадто буквально. І наносити крем для повік саме на повіки не варто, хоча такий висновок напрошується сам собою. Насправді цей крем служить для того, щоб «наситити» шкіру під очима. Тому накладати його рекомендують в області орбітальних кісточок навколо очей.

При цьому краще використовувати безіменний палець: він — найслабший з усіх, тому ймовірність того, що ви будете занадто сильно тиснути на чутливу шкіру навколо очей, буде зведена до мінімуму.

Наносимо олійки на суху шкіру

Багато людей серед нас не дуже люблять використовувати олійки, бо на шкірі залишається жирна плівка. Насправді цього дуже легко уникнути: радимо просто наносити олію на вологе тіло. Завдяки воді вона краще проникає у верхній шар епідермісу. Крім того, таким чином відбувається певний взаємообмін: олійка утримує воду в шкірі, зволожуючи її верхні шари. І наостанок: її набагато легше наносити саме на вологу шкіру, і так засіб економніше витрачається.

Неправильно поєднуємо косметику

Іноді через незнання ми змішуємо засоби для догляду, не підозрюючи, що тим самим нейтралізуємо їх дію. Яскравий приклад такої парочки — косметика з ретинолом і вітаміном С. Для поглинання вітаміну С шкірі потрібен низький рівень pH (від 0 до 3,5). А для засвоєння ретинолу, навпаки, потрібен вищий рівень pH (від 5,5 до 6). Коли ми змішуємо вітамін C і ретинол, pH вітаміну C збільшується, а pH ретинолу зменшується. Виходить, що таким чином ці 2 інгредієнти роблять одне одного неефективними.

Просте рішення — використовувати ці продукти для краси в той час, коли вони діють найкраще. Ретинол бажано застосовувати вночі, а вітамін C особливо корисний в денний час.

Наносимо антиперспірант в будь-який час доби

користуватися

Нам здається, що антиперспірантом можна користуватися коли завгодно. Тому ми частенько наносимо його безсистемно і, як з’ясувалося, досить безглуздо. Насправді це краще робити ввечері, перед сном. Антиперспіранти найбільш ефективні при контакті з чистою сухою шкірою (наприклад, після душу), тоді коли потові залози найменш активні. Зазвичай такий період настає ввечері й триває під час сну до ранку.

Занадто швидко наносимо засоби для очищення і догляду

Не варто поспішати із застосуванням косметики для догляду після того, як ви вмилися, протерли обличчя тоніком і нанесли необхідну доглядову косметику на проблемні зони. Зачекайте 3-5 хвилин, щоб шкіра могла увібрати всі корисні речовини. Якщо не дати їй достатньо часу для цього, то вийде, що в результаті ми просто розбавимо косметику, яку нанесли. Через це вона може діяти не так добре, як повинна. Так, це може зайняти трохи більше часу, ніж ми звикли, але ж результат того вартий.

Повторно використовуємо тканинні маски

користуватися

Тканинні маски для обличчя дуже популярні, адже це прекрасний спосіб доглядати за шкірою, не витрачаючи багато коштів на спа-салони та косметологів. І, напевно, у більшості жінок, які хоч раз користувалися такою маскою, виникала ідея використовувати її повторно, адже в пакетику завжди залишається чимало поживної сироватки. Прикро просто викидати її, правда?

Однак постарайтеся все ж не робити цього. Пам’ятайте, що на тканині залишаються бактерії та забруднення з вашої шкіри, як би ретельно ви не очистили обличчя перед процедурою. Якщо використовувати маску повторно, всі потрібні й непотрібні речовини знову опиняться на шкірі.

Занадто енергійно користуємося щіточкою для обличчя

Багато людей під час вмивання користуються спеціальними м’якими щіточками для обличчя. Вони дійсно непогано очищують, ніжно масажуючи шкіру та видаляючи з неї забруднення й відмерлі частинки. Однак важливо не перестаратися, щоб не отримати зворотний ефект. Варто знати, що такою щіткою потрібно лише злегка торкатися лиця: зайвий тиск може пошкодити шкіру та іноді навіть привести до розриву капілярів.

Постійно використовуємо серветки для обличчя

користуватися

У рекламі нам розповідають, що такий засіб — must-have. І дійсно, вони зручні: можна просто витерти обличчя, а не довго панькатися з умиванням. Однак не варто забувати про те, що щоденне використання очищувальних косметичних серветок може завдати шкоди шкірі, адже для того, щоб вони добре очищували й довго зберігалися, вони просочуються консервантами. Крім того, серветками ви додатково трете шкіру, що аж ніяк не йде їй на користь.

Тобто користуватися такими серветками можна й треба, але краще робити це у випадках, коли звичайне вмивання неможливе.

А ви помічали, що певні засоби з догляду працюють зовсім не так, як очікувалося?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 засобів з догляду, які ми використовуємо неправильно. А потім обурюємося, що вони не діють