11 секретів збереження здоров’я зубів, про які знають лише досвідчені дантисти

Кожен із нас знає чи не з пелюшок, що треба і чого не варто робити для збереження здоров’я ротової порожнини. Як мінімум регулярно чистити зуби та вживати менше солодощів та газованих напоїв. Однак дантистам відома низка хитрощів, про які ми ніколи не чули. Адже вони можуть допомогти нашим зубам залишатися міцними.

Ми в Тутка вивідали круті лайфхаки стоматологів і хочемо активно застосовувати їх у повсякденному житті.

Не варто ополіскувати рот після чищення зубів

Деякі дантисти радять не споліскувати рот водою відразу після чищення зубів і стверджують, що ця дія безглузда. Достатньо просто сплюнути залишки піни. Річ у тім, що паста покриває зуби фторидом, який покликаний їх захищати. А ополіскування змиває фторид, і щойно виконана гігієнічна процедура втрачає значну частку ефективності.

Тримайте зубну щітку правильно

зуби

Під час чищення зубів важливо не чинити надмірного тиску. Це може призвести до опущення ясен і підвищення чутливості. Краще тримати щітку не всією п’ятірнею, а лише трьома пальцями. Тоді тиск на зуби зменшиться. Також рекомендується використовувати щітку з м’якою щетиною, оскільки чистота зубів залежить від правильності рухів, а не від сили на них.

Солодкі напої треба випивати швидко

Такі напої, як апельсиновий сік, лимонад, дієтичні та солодкі газовані напої, провокують утворення кислоти, яка роз’їдає захисне покриття зубів. Наша слина здатна нейтралізувати її дію, але на це потрібно близько 20 хвилин. Кожен ковток запускає процес наново. Тому варто не розтягувати вживання склянки напою на тривалий час, а випивати його відразу.

Читайте також: 6 ефективних методів усунення зубного нальоту

Після солодкого зуби чистити не можна

Всі ми з дитинства знаємо, що цукор шкідливий для зубів, але корисний для гарного настрою. І якщо вживати солодощі розумно, то можна мінімізувати ризики для здоров’я порожнини рота. По-перше, для тістечок і цукерок також справджується правило з попереднього пункту. Краще відразу з’їсти денну норму ласощів, ніж розтягувати задоволення на увесь день. В ідеальному варіанті це варто зробити разом зі звичайною їдою.

По-друге, оскільки після вживання цукру запускається процес нейтралізації слиною шкідливих речовин, краще утриматися від використання пасти та щітки протягом 20–30 хвилин. У цей період зуби особливо вразливі, тому краще просто випити води.

Використовуйте соломинку

зуби

Щоб запобігти зафарбовування емалі в темний колір, необов’язково раз і назавжди відмовлятися від газованих напоїв, кави чи чаю. Останній, до речі, корисний для здоров’я ясен. Оптимальне рішення – взяти соломинку, щоб звести до мінімуму контакт зубів з барвниками, які містяться в цих напоях. Але цей метод не захищає від кислоти, тому, якщо ви п’єте через трубочку солодкі газовані вироби, пам’ятайте про попередні правила.

Їжте яблука: вони допомагають боротися з бактеріями

зуби

У 2018 році вчені провели дослідження та довели, що при споживанні яблука негайно знижується життєздатність бактерій у слині. Так само як і при чищенні зубів. Однак повноцінною альтернативою щітці з пастою фрукт стати не може. Ефект після його вживання не такий тривалий, як після чищення ротової порожнини звичним методом. Але безперечно тепер є привід гризти яблука частіше.

Жуйте жуйку після їди

зуби

Користь жувальної гумки без цукру зовсім не міф, вигаданий маркетологами. Жуйка дійсно допоможе запобігти карієсу. І річ не в якихось чарівних компонентах, а в тому, що жувальний процес провокує утворення слини. А вона, своєю чергою, нейтралізує шкідливі кислоти, які утворюються у роті після їди.

Частіше згадуйте про воду

Кожен чув, що в день необхідно випивати певну кількість води, і не менше. Хоч би що там було, рясне пиття корисно впливає на стан зубів. Знову ж вся таки річ у виробленні слини, яку провокує вода, що надійшла в організм. Крім того, рідина змиває залишки їжі із зубів.

Користуйтеся зубною ниткою: вона важливіша за зубну щітку

зуби

На запитання: «Якщо вибирати між зубною ниткою та щіткою, чому варто віддати перевагу?» — деякі стоматологи дають однозначну відповідь: «Зубній нитці». Чищення зубів та використання нитки мають на меті одне – видалення нальоту. І якщо щітка очищує лише передню та задню поверхні зубів, то нитка відповідає за важкодоступні місця. Тому важливо не нехтувати нею.

Ополіскувач можна замінити солоною водою

зуби

Часто стоматологи для зняття зубного болю рекомендують ополіскувати рот солоною водою. Але також корисно робити це регулярно, доповнивши ополіскуванням базовий догляд за ротовою порожниною. Вчені довели, що розчин солі ефективно бореться із зубним нальотом, а також зменшує дискомфорт від виразок у роті. Рецепт ополіскувача простий: половина чайної ложки солі на склянку теплої води.

Якщо немає щітки, чистьте зуби пальцем

зуби

Якщо ви ночуєте не вдома та взяли з собою зубну щітку, нанесіть пасту на власний палець і почистьте ним зуби. Дослідження довели: чищення щіткою видаляє до 79% нальоту, а обробка пальцем – до 62%. Це досить непоганий результат, а отже такий дивний метод теж годиться. Якщо під рукою виявився паперовий рушник, то злегка намочіть його та обгорніть палець, після чого нанесіть зверху трохи пасти.

Якими з цих порад ви маєте намір скористатися?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 секретів збереження здоров’я зубів, про які знають лише досвідчені дантисти