10 звичних весільних традицій, якими легко нехтують сучасні подружжя

Рік за роком усі (та і ми з вами) слухняно виконуємо давні подружні правила, навіть не знаючи, чи потрібні вони нам. Чи настільки важливо носити обручки? Яка роль свідків на весіллі?

Ми в Тутка вивчили думку інтернет-користувачів й виділили 10 стереотипів, які вже й не такі обов’язкові до виконання.

1. Робити пропозицію руки та серця

правила

Пропозиція руки й серця не завжди сонячна і веселкова: то хлопець боїться кликати заміж, то дівчина надто довго чекає, то він бере каблучку в кредит, то вона занадто довго думає… Краще для пари буде обговорити майбутні витрати разом, щоб уникнути непередбачуваних витрат і образ.

“Поділюся з вами своєю історією. Дівчині, з якою зустрічався 5 років, вирішив зробити пропозицію. Купив срібний перстень з фіанітом… а моя обраниця навіть на нього не глянула — хотіла справжнього діаманта… Отакі справи”

2. Організовувати входини

Ви придбали житло? Пропозицій для входин — хоч греблю гати? Знаємо, знаємо по собі. Приходиться організовувати гостину по черзі для родичів, друзів, колег, хоч цього зовсім не хочеться. Це і справді так, якщо житло ви придбали в кредит, ціна росте, вдома у вас стіл і матрац, — де там до гостей?

“Часто людям варто зрозуміти, що мені треба ще виплачувати кредит — де ж то до входин?”

3. Запрошувати свідків на весілля

Сьогодні шлюб можна зареєструвати й без свідків, не те що колись, і лиш вам вирішувати, чи скликати на своє весілля цілу купу дружбів та дружок.

“Я не розумію ідеї одягнути всіх “дійових персонажів” весілля в однаковий одяг, в однаковий колір. Якщо молодята дуже наполягають, нехай беруть витрати на себе”

Читайте також: 9 психологічних хитрощів нашого мозку, що створюють нам певні незручності

4. Народжувати дітей одразу після весілля

Весілля відгуляли, і молоді жінки (особливо!) потрапляють під шквал критики та запитань: “А чому ще не думаєте дітей? А коли збираєтесь? А щось вже плануєте?”

По-перше, питання дітонародження й зачаття — дуже особисті, на загальний осуд вони не виносяться. Пам’ятайте: ви маєте право не давати на них відповіді та нічого не пояснювати. Ваш вибір — це лише ваш вибір.

“Ми були вражені нетактовністю людей, які постійно розпитували нас: “Як?! 3 роки — і досі немає малюків?!” Нікого не цікавило, що ми чекали закінчення навчання дружини, і справді готувалися до народження дитинки”.

5. Організовувати свято для родичів та друзів

правила

Молода сім’я стає прицілом для родичів і друзів — всі хочуть погуляти на днях народженнях, іменинах, ювілеях. Як то їм відмовити?

Ваше життя і ваші свята — тільки для вас, що б і хто б вам що не казав.

“Перед моїм 30-літтям я не те, що не хотіла пишно святкувати свій ювілей, — я взагалі не хотіла про нього згадувати. Тож вимкнула телефон і взагалі не приймала вітань. Родичі образились… але ж хіба ми маємо догоджати всім, окрім себе?”

6. Замовляти фотосесії на всі свята

правила

Love story, освідчення, заручини, дівич-вечір, весілля, медовий місяць, “в очікуванні дитини”, хрестини, фотосесія малюка — варіантів фотосесій сьогодні так багато, що аж страшно. Деякі люди не люблять студій, спалахів фотокамер, для них це — марна трата грошей і часу. Головне, не варто нікого ні до чого змушувати.

“Я вважаю, що світлини мають нагадувати про щасливі життєві моменти, а засилля знимків сьогодні, особливо в інстаграм — спосіб показати те життя, якого насправді немає…”

7. Носити обручки

Багато сімейних пар вирішують не носити обручок, обґрунтовуючи це рішення багатьма причинами: не підходить розмір, набрякають пальці, заважає під час роботи й так далі. Люди просто не можуть звикнути через незручність. Навіть багаті та знамениті нехтують цим атрибутом заміжжя, до прикладу принц Вільям і Кейт Міддлтон.

“До речі, ми теж з дружиною не носимо обручок, для нас найважливіше — довіра одне до одного”.

8. Робити “оглядини” дитини

Молода жінка, яка щойно стала мамою, не може натішитися своєю радістю, аж тут у двері ломиться сонм стурбованих тітоньок-дядечок-хрещених-двоюрідних: “Коли дитинку покажеш?”

Ну насамперед, лікарі радять обмежити контакти дитини з різними дорослими як мінімум до 3-ох місяців, адже ризик зараження вірусними захворюваннями дуже високий. І по-друге, ви — мама, і вам вирішувати, коли та кого впускати до своєї дитини.

“Ви з чоловіком — господарі вашого життя і вашої сім’ї. Ви самі встановлюєте правила своєї родини й керуєте, коли й кому показувати свою дитину”.

9. Пам’ятати про всі важливі дати й не забувати привітати

правила

Перелік дат можна продовжувати без кінця-краю — дні народження, іменини, дата заручин, дата весілля, дні народження дітей і так далі… Якщо в людей нормальні стосунки між собою, то вони одне одному про ці події нагадують, і не вимагають натомість подарунку.

“Я дату нашого весілля забув одразу. Не привітав дружину, вона дещо образилась, а тепер через 6 років і вона забуває”.

10. Давати прихисток родичам з іншого міста у себе вдома

правила

Традиція ця виникла давно, коли ще був дефіцит готелів, хостелів і квартир для винаймання. Сьогодні ситуація кардинально змінилася.

Родичів годиться гостинно привітати та зустріти, допомогти по змозі, а останнім не варто цією гостинністю зловживати

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 звичних весільних традицій, якими легко нехтують сучасні подружжя