10 призвідників тривожності, які підстерігають нас навіть вдома

Як би дивно це зараз не прозвучало, домашній вихованець у вашому ліжку — не завжди гарна ідея. Якщо ваш дім має стати для вас фортецею і найспокійнішим місцем у світі, все ж певні щоденні звички та предмети інтер’єру провокують нашу тривожність! Від ванної кімнати до спальні — всюди знайдеться така маленька дрібничка, яка на вас впливає. А ви про неї навіть не здогадуєтесь.

Тутка детально обстежив кожну кімнату в помешканні й поспішає поділитися висновками з вами!

1. Прокидання під звук будильника

Раптовий вранішній звук провокує організм до вироблення адреналіну, і за щоденного повторення ступінь тривожності однозначно зростає. Натомість краще прокидатися під світло: замініть будильник на нічник, який імітує денне світло зі зростаючою інтенсивністю. Так тіло не буде підпадати під додатковий стрес.

2. Ваги у ванній

Гравітофобія — боязнь побачити більшу вагу на вагах у ванній. А за щоденного спостерігання ви будете важитися щогодини і навіть частіше. Пізніше тривожна звичка переросте в не менш тривожну навичку. Заспокойтеся: заховайте ваги далеко, і користуйтеся раз на тиждень, щоб насправді контролювати збільшення чи зменшення ваги.

Читайте також: 20+ помилок у використанні побутової техніки, через які ми поступово її знищуємо

3. Довго себе роздивлятися

тривожність

В одному науковому експерименті людям із тілесним дисморфічним розладом запропонували довгий час розглядати себе в дзеркалі. Наприкінці дослідження учасники досліду були дуже знервованими й розчарованими своїм відображенням.

Якщо ви помічаєте, що часто розглядаєте себе у дзеркалі й вишукуєте недоліки зовнішності, — стресу вам не уникнути. Замініть велике дзеркало на менше, і спокуса споглядання себе трошки зменшиться.

4. Залишаєте улюбленців спати на ніч з собою

тривожність

Ми не можемо втриматися і не робити цього, та в такій звичці більше мінусів, аніж плюсів. Кішка чи собака на шерсті переносить не лише алергени, від яких можна захворіти, та ще й вони можуть серйозно заважати сну. А недостатня якість нічного сну підвищує дратівливість, рівень стресу та багато інших негативних наслідків. Тож забезпечте пухнастим друзям окрему постіль.

5. Не контролюємо температуру

Надто холодна чи гаряча вода впливає на настрій, та і загальна температура приміщення позначається на психічному здоров’ї. Якщо нам занадто холодно чи спекотно, ми стаємо агресивними, роздратованими, апатичними. Ідеальна температура помешкання, яка посилює продуктивність, – 25 градусів за Цельсієм.

7. Накопичуємо спогади в одному місці

тривожність

Окремий куточок для світлин родичів чи друзів — теж не дуже корисно, адже таке візуальне засилля фотографій втомлює мозок. Тож така фотогалерея відволікає, заважає розслабитися і навіть призводить до стресу. Тож вкладайте знімки до окремих рамок і розташовуйте в різних кутках будинку.

8. Використовуєте неправильне освітлення у спальні

тривожність

LED-освітлення не варто встановлювати у спальні, адже останнє випромінює значну кількість блакитного світла. Воно заважає сну та нічному відпочинку, що далі тягне за собою роздратування й ряд інших фізіологічних та психологічних проблем. Для нічного сну оберіть м’яке розсіяне світло.

9. Неправильний колір стін

тривожність

Зелений колір провокує критичне мислення, тож ідеально підходить для офісів і студій. Червоний заряджає нас енергією, фіолетовий ототожнюється із роздумами. А жовтий і малиновий посилюють тривожність, як і засилля білого.

9. Забиваємо холодильник обробленою їжею

Ковбаса, салямі, консерви, продукти гарячого копчення, випічка, цукерки та продукти зі значним вмістом жиру вважаються обробленою їжею. Вона не лиш впливає на фізичне здоров’я, та і впливає на психічний стан, провокує депресію й тривожність. Тож, за можливості, замініть такі продукти більш здоровою альтернативою.

10. Відпочиваємо перед екраном телевізора

тривожність

Багатьом людям перегляд телевізора видається чи не найкращим варіантом відпочинку, та це не так. Саме переглядаючи фільми жахів, новини, трилери, ми посилюємо і збільшуємо відчуття тривожності в нашому житті, а довге і пасивне просиджування перед телевізором веде до стресу та постійної втоми. Хочете розслабитися після важкого робочого дня — прийміть розслаблювальну ванну з морською сіллю або виконайте помірні тренування з йоги.

Чи погоджуєтеся ви з нами? Що ще може впливати на нашу тривожність? Поділіться думками у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 призвідників тривожності, які підстерігають нас навіть вдома