10+ хитрощів японців, завдяки яким вони пахнуть свіжістю навіть після довгого робочого дня

Щовечора потяги розвозять тисячі японців по домівках. При цьому в забитому вагоні можна частіше відчути запах кондиціонера для білизни, аніж поту. Жителі Країни сонця, що сходить, чутливі до ароматів. Для них неприємно пахнути не дозволено. Ще б пак, адже від цього залежить їхнє особисте життя. Понад 90% японок, які взяли участь в одному з опитувань, зізналися, що при виборі романтичного партнера вони звертають увагу зовсім не на зовнішній вигляд чоловіка, а на запах його тіла.

Тутка вирішив з’ясувати, як жителям Японії вдається пахнути навіть після 8-годинного робочого дня.

1. Невже тут винні гени?

японців

  • Мій наречений-японець працює на фабриці, де немає кондиціонерів. Він приходить додому після 11-годинної зміни влітку та від нього взагалі не тхне. При цьому він не користується жодним дезодорантами, а я змушена користуватися засобами для чоловіків і все одно чую від себе запах поту.

Багато людей вважає, що причина того, що піт японців не пахне, криється в їхніх генах. І це справді так. Велика частина жителів Країни сонця, що сходить та інших держав Східної Азії є щасливими носіями гена, завдяки якому в їх пахвах не так активно розкладаються бактерії, відповідальні за виникнення неприємних запахів.

Однак не всім японцям так пощастило, та й запахи людського тіла не обмежуються запахом від пахв. За такого у кмітливих нащадків самураїв є цілий арсенал засобів, які допомагають їм пахнути, як троянда, в прямому і переносному сенсах.

2. Акцент на волоссі

Якщо ми не виходимо з дому без кількох «пшиків» улюбленого парфуму, то японки не можуть обійтися без спрею для волосся. Саме він залишає ненав’язливий та приємний шлейф щоразу, коли дівчата проходять повз. Ці засоби до того ж містять вітаміни та інші інгредієнти, які захищають волосся від сплутування, електризації, а також роблять їх зволоженими та блискучими.

Але одними спреями, як то кажуть, ситим не будеш. Тому японки уважно підходять і до вибору шампунів, обираючи ті, котрі мають стійкий і делікатний аромат.

Читайте також: 10 дивних японських модних напрямів. Важко повірити, що таке можливе

3. Їстівний парфум

японців

Японці не наносять парфум на тіло та одяг, вони вживають його всередину у вигляді харчових добавок. Приємний запах ароматичних олій виділяється через пори, надаючи тілу ненав’язливого аромату.

4. Запахам з рота — зась!

Особливу увагу приділяють жителі Японії гігієні порожнини рота. Вони чистять зуби не лише вранці й ввечері, але і після кожної їди. Тому зубна щітка є обов’язковим атрибутом сумки справжніх японців. У початкових школах нерідко можна побачити, як учні дружно чистять зуби в супроводі вчителя. Прийшовши з вулиці додому, жителі країни насамперед не лише миють руки, але й ополіскують рот.

Зубні щітки в Японії менші й м’якші, аніж в інших країнах. Це зроблено для того, щоб не пошкодити ясна в процесі чищення та полегшити маневрування щіткою.

Для боротьби із запахами в хід йдуть також всілякі спреї та льодяники. А якщо японець сумнівається, чи не буде поганий запах з рота завдавати незручностей співрозмовнику, то він просто скористається спеціальним приладом, який підкаже, наскільки погані його справи.

5. Дезодоранти й не лише

японців

Японці, як і ми, користуються дезодорантами для пахв і стоп, іноді замінюючи їх ароматними кремами для тіла. Місцеві компанії озброїлися інформацією про те, що в поті молодих дівчат багато лактону — ароматичної речовини, кількість якої знижується з віком, і вирішили повертати 30-40-літніх японок до часів їх пахучої юності, створивши дезодорант з підвищеним вмістом цього ефіру.

Крім дезодорантів в сумочках японців про всяк випадок завжди знайдуться серветки для дезодорації. Деякі з них, крім свіжого ефекту, охолоджують шкіру на 3 °C — приємний бонус спекотного японського літа.

6. Спеціальна спідня білизна

Щоб не залишити запахам жодних шансів, японці придумали спідню білизну, яка на 95% поглинає аромати. Такі трусики зберігають свою функціональність навіть після 100 циклів прання. Відомі варіанти не лише для жінок, які хвилюються через неприємні запахи, а й чоловіків.

7. Щоб маківка та вуха не пітніли

японців

Про чоловіків та їх голови тут теж подбали та випустили спрей для шкіри голови. До його складу входять інгредієнти, які поглинають піт і шкірний жир, запобігаючи виникненню небажаних запахів.

Мабуть, помітивши, що шкіра за вухами часом також виділяє погані аромати, японські компанії почали пропонувати населенню засоби, які підсушують, знезаражують та дезодорують і цю зону.

8. Одяг, який приємно пахне

У цій азійській країні популярні ароматизовані кондиціонери для білизни. Багато жителів не користуються парфумами, але обов’язково викладуть кругленьку суму на засіб для прання з приємним «довготривалим» ароматом. На їхню думку, кондиціонери наділені натуральними запахами, на відміну від парфумів.

9. Ні різким запахам

японців

Жителі Японії розуміють, що різкі запахи можуть дратувати інших людей. Їхати в переповненому транспорті, в якому переплітаються аромати ванілі та скошеної трави, — не надто задоволення. Тому, вибираючи спреї для тіла, дезодоранти та шампуні, вони віддадуть перевагу стриманим варіантам без сильних ароматів.

10. Чи сильно я пахну?

В Японії є таке поняття, як харасмент через запахи. Щоб не зазнавати принижень від інших людей, кожен японець, хто сумнівається, чи гарно він пахне, може скористатися послугами спеціальної компанії. Вона проаналізує запах людини та розповість, як інші люди сприймають пахощі її тіла та на якій відстані вони стають відчутні.

11. Семінари, на яких вчать боротися з неприємними запахами

японців

Японців навчають, як уникнути неприємних запахів різного походження, на спеціальних семінарах, які влаштовують для своїх співробітників великі корпорації. Працівникам розповідають про причини та способи усунення небажаних ароматів.

Деякі компанії дійшли до того, що зробили запах частиною дрес-коду співробітників. Вони вимагають від них чистити зуби після обіду або перерв і утримуватися від використання засобів і вживання продуктів «з запашком».

Що ви думаєте про японців та їх боротьбу з запахами? Який із засобів хотіли б спробувати на собі?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10+ хитрощів японців, завдяки яким вони пахнуть свіжістю навіть після довгого робочого дня