10 ефективних методів боротьби з голодом, спричиненим стресом та тривожністю

Щоденний ритм життя, робота і побутові проблеми легко можуть спричинити тривожність і стрес. І щоб “заїсти” стрес, рука так і тягнеться до холодильника. В цей момент їжа стає нашим найбільшим ворогом: ми поглинаємо непотрібні калорії, а потім картаємо себе за це. Це замкнене коло важко розірвати, та рішення, на щастя, є.

Отож, сьогодні Тутка опублікує серію корисних порад, як не переїдати під час стресу чи складних моментів життя. Ось і вони!

Жуйка

стрес

У справі подолання стресу жуйці немає рівних. Тож якщо відчуваєте, що вас накриває хвиля поганого настрою — пожуйте жуйку без цукру. А ще цей процес знижує потяг до солодкого та пришвидшує спалення енергії. Скільки користі в простій жуйці!

Чай

стрес

Пиття — чудовий спосіб обдурити мозок, якщо ми хочемо їсти. Щоразу, коли відчуваєте тривогу й бажання рвонути до холодильника — зробіть собі горнятко заспокійливого чаю. Так ви і водний баланс поповните, і токсини з організму виведете. І найважливіше — відчуєте себе ситими. Оберіть варіанти напою з лимоном чи базиліком, які мають антистресові властивості.

Читайте також: Дрібниці, які крадуть вашу енергію

Відмовтеся від енергетичних напоїв

стрес

Кава чи будь-які інші напої з кофеїном ніяк не пов’язуються зі спокоєм. Саме кофеїн у сполученні з цукром підвищує рівень адреналіну в крові й посилює симптоми тривожності та стресу. Так нескінченність продовжується: чим більш ви тривожні, тим більше вам хочеться їсти. Тож замість сніданку з кавою чи обіду з газованим напоєм випийте горнятко чаю чи скляночку лимонаду.

Гостра їжа, та не щодня

За свідченнями декотрих досліджень, наявність гострого перцю чилі у страві пригнічує апетит. Капсаїцин — та сполука, яка додає перцю його гостроти — провокує відчуття насичення й активно спалює калорії. Тож саме на розщеплення такого продукту організм задіює набагато більше енергії. Тож за тривоги скуштуйте гострої їжі, і бажання потягнутися за новою порцією зникне на довше. Та не варто споживати надто гостру їжу щодня — організм до неї звикне, і бажаного ефекту вона не дасть.

Уникайте червоної або жовтої їжі

А ви знали, що кольори дуже сильно впливають на наш апетит? Якщо ми бачимо їжу чи обгортку від товару в кольорі, зазначеному вище, мозок запускає ряд тригерів, які провокують відчуття голоду. Якщо бажаєте схуднути — продукти таких кольорів варто забрати з кухні. А якщо ще й відчуваєте стрес — то і поготів.

Споживати продукти, які допоможуть виробити “гормон щастя”

Гормоном щастя називаємо гормон серотонін, адже він безпосередньо відповідає за наш настрій. Якщо його рівень падає, на нас нападає депресія й поганий настрій, і ось ми вже їмо все підряд у необмеженій кількості. Звісно, організм сам завжди старається підтримувати всі гормони на належному рівні, все ж іноді йому треба допомогти. Для цього вживайте продукти з вмістом триптофану — речовини, яка підтримує рівень серотоніну в організмі. До них відносяться ананас, шпинат, сливи і авокадо.

На сніданок споживати хліб з оливковою олією

стрес

Хто не любить ситний сніданок, особливо на вихідних? Науковці дослідили, що певні продукти, що мають у складі жирні кислоти (оливкова олія, авокадо, горішки) особливо корисно вживати саме вранці. Якщо зараз у вас важкий період в житті, з’їжте на сніданок шматочок хліба з оливковою олією — так впродовж дня ви не будете переїдати.

Вдихайте випари ефірної олії м’яти

Відомо, що м’ятний запах бореться з бажанням з’їсти зайвий шматок і допомагає споживати менше калорій за день. Тож завжди тримайте під рукою ефірну олійку м’яти і нюхайте за потреби, коли ви надто збуджені чи знаходитеся в стані стресу. І запахом чудовим насититеся, і невпорядковане почуття голоду приборкаєте.

Перекушуйте, якщо втомилися

Якщо знову важко впоратися з емоціями і хочеться щось з’їсти, краще перекусити, а не мучитися. Та варто зважати на те, що їсте. Тут краще з’їсти горішки, половинку банану, червоні фрукти. Так ви уникнете переїдання.

На процес споживання їжі присвятіть 20-25 хвилин

стрес

У нестримному ритмі життя ми і їмо поспішаючи. Може, ви теж належите до людей, що сидять перед монітором комп’ютера на роботі і обідають, чи перевіряють пошту і телефон за обідом. Та варто зосередитися на самому процесі їжі, насолодитися нею. Присвятіть для нього 20-25 хвилин, не відволікайтеся на інші справи. Так мозок зможе зосередитися на процесі й відчути процес насичення їжею. Так і калорій ви з’їсте значно менше.

А ви “заїдаєте” стрес? Як боретеся з цією проблемою?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 ефективних методів боротьби з голодом, спричиненим стресом та тривожністю